Bu ay, aylık gelirimdeki tasarruflardan portföye yeni alım olarak hisse fon alımı ve az bir miktar döviz fonu takviyesi yaptım. (Yeni alımın % 88'i Elz'ye, % 12'si Kıs'e ) Portföyde dengeleme önemli olduğu için, gelirimden ayırabildiğim yeni alımlarda da ağırlığı azalan varlıklara takviye yapıyorum. Belli bir düzene oturtmuş olduğum için, elime nakit geçince bu ay ne alacağım ne satacağım diye düşünmüyorum.

Geçtiğimiz ay da tasarruflardan yeni alım olarak sadece hisse fon alımı(Elz) yapmıştım. Bu ay ilave olarak az miktar olsa da 6 ay sonra portföye ilk kez döviz fonu alımı yapmış oldum.

Yaklaşık 1 yıldır Zpf ye göre Kıs daha iyi performans gösteriyor, Normalde Zpf'deki kısmı Kıs'e kaydırabilirdim ama, biriken stopaj + valör(t+3) nedeniyle Zpf'leri tutmaya devam ediyorum. Döviz yatırımı olarak yeni alım yaparsam şimdilik Kıs'e alım yapacağım. Kıs fonun son portföy dağılımına baktığımda yabancı özel sektör kira sertifikalarının Zpf'deki Hazine döviz sukuklara göre gayet tatminkar getirileri var.

Acil durum fonu olarak Pdd ve Klu tutmaya devam. Pdd, TL sukuk fonu gibi hareket ediyordu, son 1 aydır biraz hareketlenme var, portföy dağılımına baktığımda az miktar(%4 civarı) portföye döviz sukuk fonu ilave etmişler.

Yatırım tavsiyesi değildir.