Sayfa 54/1002 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 425 - 432 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Valör tarihi 3 gün olup bugün satış verdiğim fonun işlem tarihi 11.08.2020 gözüküyor, satış verdiğim fon.bu tarihler arasında işlem tarihi gelene kadar işlem görecek mi ? Yoksa bugünkü satış verdiğim rakamdan işlem görüp mü satış gerçekleşiyor ?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İkisi de değil aslında , bugün piyasalar kapanınca akşam ya da yarın sabah piyasadan önce açıklanacak/hesaplanacak ilk yeni fiyattan işlem gerçekleşecek.
    Eğer öğleden önce verdiyseniz.

2.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Valör tarihi 3 gün olup bugün satış verdiğim fonun işlem tarihi 11.08.2020 gözüküyor, satış verdiğim fon.bu tarihler arasında işlem tarihi gelene kadar işlem görecek mi ? Yoksa bugünkü satış verdiğim rakamdan işlem görüp mü satış gerçekleşiyor ?

Öğleden önce emir vermeniz durumunda ilk açıklanan fiyat üzerinden işlem görür. Öğleden sonra verdiğiniz emirde ise ikinci açıklanan fiyat üzerinden işlem görür.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İkisi de değil aslında , bugün piyasalar kapanınca akşam ya da yarın sabah piyasadan önce açıklanacak/hesaplanacak ilk yeni fiyattan işlem gerçekleşecek.
    Eğer öğleden önce verdiyseniz.
    Teşekkür ederim öğleden önce , fonlarda t2 ve t3 olması çok can sıkıcı, birde tdg fonundan başka döviz artışından yüzde 100 olumlu etkilenecek fon var mı

4.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim öğleden önce , fonlarda t2 ve t3 olması çok can sıkıcı, birde tdg fonundan başka döviz artışından yüzde 100 olumlu etkilenecek fon var mı

%100 etkilenmiyor ancak ben ıpv +dbh eurobond fonlarını taşıyorum. ikisinin ortalaması orta vadede usdtry getirisi kadar oluyor. ( ama bu son hareket yansımadı henüz , bilemiyorum yansıyacak mı , çünkü bu eurobond fonları aslen ülke cds'lerinden de çok etkileniyor )
    Ancak birebirle , ani günlük hemen etkilenme ile ilgili daha önce burada çok konuşuldu, başka öneriler de olmuştu. Yanıltmayım.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani serbest fonlardan aldıkları yönetim ücretleri çok fazla oluyor, ve orada mevzuat daha rahat.
    Ancak
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HPF -- YILLIK %378
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDH --- YILLIK %670

gibi performansları var.

Tabii ki bunların ucundan geçemeyecektir, çünkü dediğim gibi hisse yoğun fonalrda en az %80 hisse taşıma gibi bazı yükümlülükler var. Piyasanın döndüğünü gördüğünde hisseleri boşaltamıyorlar.

Ama tkf, mac, mps, gmr vs. gibi başarılı bir fon daha geliyor olabilir belki de...
    Evet hocam gördüm şahane performans gösteriyorlar. Minimum tutar belirterek alsalar keşke serbestlere 1 milyonumuz yok.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Evet hocam gördüm şahane performans gösteriyorlar. Minimum tutar belirterek alsalar keşke serbestlere 1 milyonumuz yok.
    Evet o beni de çok ürkütüyor. En az alım 10 bin lira falan olursa, biriktirme mantığı olmuyor, almıyorum ben. mac'ı sırf o yüzden yıllarca alamadım. şimdi bile en az 450 liralık alım istiyor. halbuki bıraksalar her gün 50-100 biriktirsek.

7.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    hdh nin yatirimci sayisi 2 😀

8.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    hdh nin yatirimci sayisi 2 😀
    HPF kuzey yatırımcı 1 kişi
    HDH doğu yatırımcı 2 kişi

Geriye güney ve batı kalıyor😀

Küçük yatırımcıları alıpta her gün gir çıkla uğraşırlarsa durumları ne olur bilinmez

Toplam 3 kişiyle uğraşmak başka her gün gir çık yapan 500 kişiyle uğraşmak başka

Sayfa 54/1002 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •