Sayfa 482/1002 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. AGC Değişken Eurobond fonu. İzahnamede max. %80 Eurobond limiti var.

Tarihsel verilerine baktığımda özellikle mart-nisan-mayis dönemini incelediğimde Eurobond hareketlerin de cok da agresif olmadıklarını düşünüyorum.

Tahvil piyasasını iyi takip eden biri donemsel ipv hatta dbh al/sat yaparak daha iyi getiri elde etmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    portföyümde az miktarda var, getirisi iyi. Ağırlıklı eurobond var ama hangi vadelerde seçmiş vs detaylı incelemedim.
    Buarada ak portföye karşı neden önyargınız var?
    Genel olarak büyük bankaların yan kuruluşlarının fonlarında iyi olana , aktif yönetilene , fark yaratana hiç raslamadım. Genelde 'dostlar alışverişte görsün' misali , o fon çeşidinden bizde de var tarzı oluyor. Hele 'g' ile başlayan bankanın fonlarını mümkün olsa görmemek için tefaştan bloklayacağım. Sırf cafcaf, tantana, yaldız. Yok sekizinci değişken , beşinci sepet, ondördüncü girişken. Hepsi dayanakları/benchmarkları karşısında ağır ezilmiş. Bir de her kategoride en büyük portföyler onlarda hep. Ama istisnaları vardır elbette. Önyargım ondan.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Acaba neden en doğusundan en batısına insanlık medeniyeti her türlü kurum/kuruluşu seçilmişlere sınırsız bağlamakta beis görmemişken, merkez bankaları ve hukuk mekanizmalarının, siyasi iradeden bağımsız olması gerektiği sonucuna varmış tam bir muvafakatla.

Ne gibi tecrübeler yaşanmış ve neden bütün diğerlerinden farklı olarak yapılandırmış bu iki organizasyonu, hiç düşündüler mi acaba ?

Neden bütün dünyanın daha önce defalarca test ettiği şeyleri tekrar test edip öğrenmek zorundayız acaba hep.
    SN hellistheothers, sandalcı şarkısını sanırım dinlemişsinizdir. adam fırtınalı bir ortamda yolculuk yapıyor ve diyor ki:
    kaderim elinde, karşı kıyıya;
    ister götür, ister batır sandalcı, sandalcı.
    şu an kendimi bu sandalın içinde hissediyorum ve bu şarkıyı dinliyorum. umarım ruh halimi anlatabilmişimdir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,864
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Acaba neden en doğusundan en batısına insanlık medeniyeti her türlü kurum/kuruluşu seçilmişlere sınırsız bağlamakta beis görmemişken, merkez bankaları ve hukuk mekanizmalarının, siyasi iradeden bağımsız olması gerektiği sonucuna varmış tam bir muvafakatla.

Ne gibi tecrübeler yaşanmış ve neden bütün diğerlerinden farklı olarak yapılandırmış bu iki organizasyonu, hiç düşündüler mi acaba ?

Neden bütün dünyanın daha önce defalarca test ettiği şeyleri tekrar test edip öğrenmek zorundayız acaba hep.
    Keşke halkımızın tamamı bu farkı anlayabilecek eğitim ve anlayış sahibi olabilse. Ama "Eğitim seviyesi arttıkça beni hafakanlar basıyor, ben cahil insanların ferasetine güveniyorum" diyenlerin profesör yapıldığı ve YÖK denetleme kurulu üyeliğine atandığı bir ülkede çok zor maalesef. Bulunduğumuz coğrafyada bu böyle...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Keşke halkımızın tamamı bu farkı anlayabilecek eğitim ve anlayış sahibi olabilse. Ama "Eğitim seviyesi arttıkça beni hafakanlar basıyor, ben cahil insanların ferasetine güveniyorum" diyenlerin profesör yapıldığı ve YÖK denetleme kurulu üyeliğine atandığı bir ülkede çok zor maalesef. Bulunduğumuz coğrafyada bu böyle...
    üniversiteden bir arkadaşım var, hatta yüksek lisanlı biri. Bana bu yeni cb sistemine geçişte bu sistemin bize bir sürü fayda katacağını uçacağımızı herşeyin süper olacağını anlattı durdu. Bende kendisine bu sistemin dünyanın kalkınmış hiçbir ülkesinde olmadığını hatta ingilizlerin 1200 yılında magna carta yı geliştirerek böyle bir yapı oluşmasını engellemeye çalıştıklarını anlattım. Sonuç sıfır tabi fikrini değiştiremedim. Gelinen noktayı ben çok net görebiliyorken o halen hayaller aleminde, yapılamayanların da dış güçler nedeniyle yapılamadığını anlatıp duruyor. Artık iletişimimi kestim kendisiyle
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,864
    TÜİK hesaplamayı değiştirdi, ‘tüketici güveni’ 20 puan sıçradı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...cradi-6049065/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Bu Azimut'un ppf'si PPZ'ye yeni çıktı fark ondan vs. dedik ama, bir ay oldu ve hala MK karşılığında aylıkta zirvede. FİL'e artık epey ciddi rakip çıkmış olabilir.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. Merhabalar, fon grafiklerinde teknik analiz işliyor mu? Bilgi verebilecek kimse var mı?
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Sayfa 482/1002 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •