Sayfa 570/1002 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Yuji üstadım bir de şu yapılabilir mi acaba? Sizin bu yapmış olduğunuz Excel dosyası tüm fonlardan %10 stopaj keserek karı hesaplıyor ama HSYFlerde stopaj yok. Böyle bir düzenleme yapılabilir mi acaba?
    Excel'e basit bir formül koyarak yapabilirsiniz "EĞER(H7>0;I7*H7;0)"
    H7= Kar Zararı hesapladığım sütun
    I7=Fonun stopaj oranı
    Bu formül size var ise stopajı hesaplar onuda karınızdan çıkartıp net kar hesaplaması yapabilirsiniz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Excel'e basit bir formül koyarak yapabilirsiniz "EĞER(H7>0;I7*H7;0)"
    H7= Kar Zararı hesapladığım sütun
    I7=Fonun stopaj oranı
    Bu formül size var ise stopajı hesaplar onuda karınızdan çıkartıp net kar hesaplaması yapabilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim bu güzel açıklama için, ama benim gibi teknoloji özürlü birisi bunu asla başaramaz maalesef, yine yaparsa Yuji üstat yapar diye düşünüyorum

3. Son 5 işlem günü tcmb fonlama ağırlıklı ortalama.
    Artış sürüyor.

tarih oran (%)

24 eylül 10,69
    25 eylül 10,88
    28 eylül 10,99
    29 eylül 11,08
    30 eylül 11,12
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

NNF
    1.09 0,894881
    30.09 1,037909
    Değişim %15,98
    Bu performans ile sanırım liderliğe oturdu. Bundan sonra kişi sayısının yanısıra kişi başına portföy büyüklüğü de artar...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Excel uzmanları arkadaşlar;
    Benim şöyle bir sorunum var. Döviz kurlarını ve hisse fiyatlarını çok rahat tablo olarak veri çekiyorum excele fakat Tefaş'ın sitesinden fonları tablo verisi olarak alamıyorum. Bu Tefaş'ın sitesinden kaynaklanan bir sorun mu acaba yoksa ben mi birşeyler kaçırıyorum?

6.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Excel uzmanları arkadaşlar;
    Benim şöyle bir sorunum var. Döviz kurlarını ve hisse fiyatlarını çok rahat tablo olarak veri çekiyorum excele fakat Tefaş'ın sitesinden fonları tablo verisi olarak alamıyorum. Bu Tefaş'ın sitesinden kaynaklanan bir sorun mu acaba yoksa ben mi birşeyler kaçırıyorum?
    Evet TEFAS kaynaklı. Bazen isteklere yanıt vermiyor. ING'den tek komutla bütün fonların fiyatlarını çekebilirsiniz.
    =IMPORTHTML("https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-destek/yatirim/fon-fiyatlari";"table";1)

7. Kesinlikle uzman değilim, ama muhtemelen tefastaki bir sıkıntıdan kaynaklı. Alternatif olarak sn Dr. Boone'un şu kodunu başka bir Excel sayfasına koyup:

=IMPORTHTML("https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-destek/yatirim/fon-fiyatlari";"table";1)

Bu Excel sayfasına bir ad verebilirsiniz. ingverisi diyelim. Asıl fon hesabı sayfasına dönüp, fiyatı görmek istediğiniz hücreye gidip, =ingverisi!hucrenumarası yazarak fiyatları çekebilirsiniz. Şimdilik bende çalışan yöntem bu oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Excel uzmanları arkadaşlar;
    Tefaş uyuzluk yapıyor galiba. Ben verileri google sheets'den alıyorum. #N/A olunca urldeki bir harfi büyültüyorum. wwW gibi. Tekrar yüklüyor veri geliyor. Yine gelmezse başka harfi değiştiriyorum.

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&A2; "list"; 4); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 0");"(TL)");"SELECT Col2")

Sayfa 570/1002 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •