Sayfa 131/1002 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yok
    Saf dolardan oluşuyor kendisi
    Karışık emtia fonu TGE
    TDG biriktireceö dediniz tge yazdınız

2.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    tdg icinde degerli madenler varmı
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yok
    Saf dolardan oluşuyor kendisi
    Karışık emtia fonu TGE
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    TDG biriktireceö dediniz tge yazdınız
    Siz kıymetli metal diyince ben TGE'yi bilgi için yazdım
    TDG safi yabancı ülke dolar tahvili içeriyor.

3. Son bildirime göre, FIL'de %25 civarı düşük faizden bağlanmış vadesi dolmamış ost+mevduat var.
    O yüzden faizlerdeki artış biraz gecikmeli yansıyacaktır.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk

4. Eic, Sua, Suc, Te3 fonlar eksi getirmiş.
    Eic altından kaynaklı eksi yapmıştır. Diğerlerinde ise portföy yöneticileri yükselişe inanmayıp ters pozisyon açmışlar demek ki

5. Artışı en hızlı AAL, TKM, IGL yakalar diye düşünüyorum

6. Soru şu aslında daha çok Sn. Yuji . 13 şubatta değişen mevzuattan sonra ters repo yaparak, piyasa mevduat oranlarını yakalamak mümkün mü ? öst vs. de var ama oranları düşük

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Son bildirime göre, FIL'de %25 civarı düşük faizden bağlanmış vadesi dolmamış ost+mevduat var.
    O yüzden faizlerdeki artış biraz gecikmeli yansıyacaktır.

Sayın yuji her gün fon getiri tablolarını üşenmeden paylaşıyorsunuz. Çok yararlı oluyor, Tessekurler .
    Sizin portföyünüz nasıl? Yanı kabaca şu kadar ppf şu kadar hisse yoğun fon gibi. Paylaşırsanız benim gibi yeni başlayanlara örnek olur

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    usdtry spot 7.10 altına gelirse usdtry yılsonu kontratı toplayacağım tekrar viopta. endeks yine aşırı tepki verdiği için hisse fon biriktirmeyi durdurdum bugün itibarıyla ( ama asla satmıyorum, sadece artırmayacağım). ıpv+dbh biriktirmeyi de durdurdum.( doğu akdeniz bir yatışsın bakalım,cdsler bozulmasın) günlük 0.28% ortalama ile gitti bu ikisi bu süreçte, 0.10% günlük beklentimden iyiydi. bu sıralar sadece elimdeki ppf'yi kademeli olarak satıp defansif bir iki değişken fona çevireceğim. altındaki düşüş sürerse 1850'nin altına gelirse, altın fonu ya da viop gram altın kontratı toplarım. endeks 1060 altında hisse fon biriktir, üstünde bekle. dolar 7.10 altında biriktir , 7.50 sat. şeklinde gideceğim. ppfleri defansif değişkene çevirirken her gün %2-3 kadarlık kısmını satıyorum, mevduata uyum sağladığını görürsem fil'in , onun da bir kısmını tutarım. sanfm , daghl , uluun topladım düşüşte bir miktar. ( %6-7'ler civarında realize etmek üzere )
    Sayın hellistheothers ,
    bu tarz paylaşımlarınız benim gibi piyasaya yeni girenlere çok faydalı oluyor. Piyasayı takip ediyorum ama usta çırak ilişkisi gibi yapılanları da görmek öğrenmeyi pekiştiriyor. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak görmüyorum bu tür paylaşımları. Piyasa içinde olan ky nasıl tutumlar izliyor onu görmüş oluyorum
    Mesela benim çok karışık bir portföyüm vardi. Burdan takip ettiklerimle sadelestirdim. Sizin piramit yönteminiz de begeniyorum . Onu da kendime uyarladım.

Sayfa 131/1002 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •