Sayfa 14/1002 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 105 - 112 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. 3'er aylık dönemlerde veriliyor muhtasar.
    Daha önce kardan ödediğiniz stopaj varsa zararına sattığınınz fondan iade alırsınız.

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ziraat Maaş müşterilerine ekonomi istikrar kalkanı paketi kapsamında sunmuş olduğu "çalışanın artısı" 75kya kadar olan krediye, en üstten 75 k olarak 0.92 orandan 60 ay olarak dijital mobil şubeden başvurdum, 1 dk da onaylanıp hesabıma geçti. Salı günü bu miktarı fon portföyüme ekleyeceğim.

75k ya 5 yılda toplam 103 olarak geri ödeme var. (%37.3)
    Kredi çekip fon mu alınır diyebilirsiniz, şuan devlet bankalarının verdiği kredi faizlerinin enflasyonun altında olduğunu ve ileride enflasyonun ve kredi faizlerinin artacağını düşünüyorum.

Kararımda biraz ekonomist Erkan Şahinöz'ün "ihtiyacınız olmasa bile çekebileceğiniz kadar kredi çekin" açıklaması da etkili oldu.
    Maliyet yıllık %14,01 oluyormuş.
    Vakıf 125'e kadar veriyormuş.

EİB bile alsanız kardasınız.

3. Ziraat Maaş müşterilerine ekonomi istikrar kalkanı paketi kapsamında sunmuş olduğu "çalışanın artısı" 75kya kadar olan krediye, en üstten 75 k olarak 0.92 orandan 60 ay olarak dijital mobil şubeden başvurdum, 1 dk da onaylanıp hesabıma geçti. Salı günü bu miktarı fon portföyüme ekleyeceğim.

75k ya 5 yılda toplam 103 olarak geri ödeme var. (%37.3)
    Kredi çekip fon mu alınır diyebilirsiniz, şuan devlet bankalarının verdiği kredi faizlerinin enflasyonun altında olduğunu ve ileride enflasyonun ve kredi faizlerinin artacağını düşünüyorum.

Kararımda biraz ekonomist Erkin Şahinöz'ün "ihtiyacınız olmasa bile çekebileceğiniz kadar kredi çekin" açıklaması da etkili oldu.

Edit:düzeltme...

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Maliyet yıllık %14,01 oluyormuş.
    Vakıf 125'e kadar veriyormuş.

EİB bile alsanız kardasınız.
    Ben de 5 yılda reel getirisi olabilceğini düşündüğüm için çektim. Ziraatla çalıştığım için ve ayrıca 125 biraz fazla gelebilir. 1 yıl kalan konut kredim ve pandemi destekten 7.5 k 6 ay ödemesiz krediyle beraber 3. Kredim oldu, kredilerimin maaşıma oranı %50. Şimdilik yeterli

Yıllık maliyet hesabını anlamıyorum. Sadece 545 tl 5 yıllık hayat sigortası var başka masraf yok. 1716 x 60 ay: 102.960 geri ödeme var.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    3'er aylık dönemlerde veriliyor muhtasar.
    Daha önce kardan ödediğiniz stopaj varsa zararına sattığınınz fondan iade alırsınız.
    Zararın tamamı iade oluyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ben de 5 yılda reel getirisi olabilceğini düşündüğüm için çektim. Ziraatla çalıştığım için ve ayrıca 125 biraz fazla gelebilir. 1 yıl kalan konut kredim ve pandemi destekten 7.5 k 6 ay ödemesiz krediyle beraber 3. Kredim oldu, kredilerimin maaşıma oranı %50. Şimdilik yeterli

Yıllık maliyet hesabını anlamıyorum. Sadece 545 tl 5 yıllık hayat sigortası var başka masraf yok. 1716 x 60 ay: 102.960 geri ödeme var.
    0,5+BSMV şeklinde kredi tahsis ücreti dahil, hayat sigortası ücreti hariç %14,01 oluyor.
    Ama bu maksimum 36 ay ve 0,89 faiz için olan hesap

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim16 Yazıyı Oku
    Zararın tamamı iade oluyor mu?
    Hayır belli bir yüzdesi iade ediliyor.

8. Doğrudur. Kredi tahsis ücreti yok. Ben sadece krediden elime geçen miktar ve toplam geri ödeyeceğim miktarı kıyaslıyorum.

Diğer hesaplar karışık geliyor. Kredi taksitlerini çektiğim krediden değil maaşımdan vereceğim. İleride birikim yapacağim miktarlardan bir miktar feragat etmiş olacağım. Kredi taksitleri sabit, muhtemelen enflasyon artacak, gelirimde geriden gelsede enflasyona endeksli artacak. Neticeyi kestiremiyorum ama, teorik olarak fonlara aktardığım miktar 5 yıl sonra maliyeti yenmesi gerek.

Sayfa 14/1002 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •