Sayfa 179/1002 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    onca değişken fon arasında bunu mu buldunuz örnek olarak ... bir çok değişken, çoklu varlık değişken fonlar var ... değişken değil de , çoklu varlık değişken ile kısa vadeli borçlanma fonunu karşılaştırmak daha makul olabilir..

bu grafik hangi programın ? finnet mi
    https://www.yatirimdirekt.com/fon/fon_karsilastirma

2. byf lerde satarken kazançtan kesilen vergi komisyon vs var mıydı?
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

3. Bu osd 3 4 gundur iyi getiriyor
    İcinde dovize odemeli tahvil vardi
    Bu ara doviz artiyor
    Bu getiriyi nasil yapiyor bilen varmi
    Öst fonu

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    1.si 20 yıldır borsa, 10 yıldır viop , son 6-7 yıldır da forex ve kripto piyasalarında işlem yapıyorum. Ömrüm boyunca trade dışında bir iş yapmadım, başka bir işte çalışmadım, sadece bundan kazandığımla geçindim/geçiniyorum, hiç çılgın paralar kazanmadım ama bir şekilde geçindim, dolayısıyla işkembeden atmıyor yaşanmışlık üstüne konuşuyorum.

2.si bankacılık sektörü özelinde konuşmuyorum. ''ucuzladı öyleyse alalım mantığı yanlış'' diyorum. Önce başka sağlam nedenler olur, ve o nedenlere ragmen ucuz enstrüman olduğu düşünülüyorsa belki alınır. Ayrıca ''ucuz'' para piyasalarında çok anlamsız ve çöp bir kavram. Dijital menkuller dünyasında ucuz , pahalı yok, '' o an'' var. Bir sürü profesyonel kurumda çalışan arkadaşım var, hepsinin söylediği, kapanan hesapların %90'ı paçal yapıp batanlardan oluşuyor. Ucuz aldım, daha da ucuzladı daha da alıyım, oh daha da ucuz daha da alıyım diye yürümez o işler. Bazen denk gelir sadece hepsi bu.
    En ucuz ben buldum uyanıklığının cezasını piyasa er geç hem de çok acı keser. Satış yoğun ve yaygınsa, ürkmek yeğdir. En cingöz benim, en ucuz ben yakaladım diyen, bir sıçrar, iki sıçrar. üçüncü de sıçramaz.
    Ben yine de herhangi bir üründe yoğun satış varsa kurcalamam, piyasa benden iyi bilir der, boynumu eğer , başka bir ürüne bakarım.

3.sü nakitte kalmaktan bahsetmedim, para ve zamanın önemi anlamında tam da dediğinizi söyledim zaten, nakitte beklerken bu kez zaman kaybedersiniz dedim, ömrümde nakitte kalmadım, her zaman yatırım yapılacak enstrümanlar vardır, piyasada fırsatlar bitmez. ( sadece 5 yıldır artık tüm gelirlerimi yatırım fonlarına aktarıyorum ) Bir süre sonra emekli olup trade yapmayı bırakmak istiyorum.

4.sü korku anında yani top seslerinde para ile hisseye girmek, zafer nidaları arasında çıkmak doğrudur, ama kağıt üzerinde özlü söz söylemek ile, piyasanın içinde kanlı canlı uygulamak başka şeylerdir. ve ayrıca o anı nokta atış belirlemek zordur, hatta şans dışında imkansızdır, , o yüzden gürültü ve satışın durulması beklenmelidir, satışların konsolidasyonunun gözlenmesi doğru olandır, söylediğim bu.

Hülasa, sadece kişisel deneyimlerden oluşturduğum kendi doğrularımı
    paylaştım. Herkesin doğrusu kendine.

Selamlar.
    benimki de 30 yıllık borsa tecrübesi, tahta zamanından. her daim paçal yaparım. kol kesenler bugün kol keser, yarın kelle. kol keseceğin hisseye girmeyeceksin. koç alacaksın, sabancı alacaksın. paçal bist30 hatta bist10 için yapacaksın. zaten diğer hisseler benim için yok hükmünde.
    sana da bir şey demiyorum, kazandığına göre sorun yok. tek bir doğru da yok, herkes kendi yapısına göre alım satım yaparsa sorun olmaz.

5. ons %2 artıda, gram yine aldı başını gidiyor. Altın fonları güzel getirir.
    BLCYT en dış kulvardan atak yaparak -%4'den -%2,95'e getirip kapatmış, GLDTR +%2,22
    Kuzulardan EIC'nin getirisi abisini geçebilir.
    FNO tutanlar için gümüş etf +%3'lerde seyrediyor, bu da güzel artı getirebilir.

6. altın byflerini karşılaştırmak için geçtiğimiz cuma aynı anda sembolik olarak alım yapmıştım.

Bugün kapanış itibari ile getirileri;

GLDTRF : +1,99%

ZGOLDF : +1,30%

ayrıca zgoldf'in hacmi daha düşük oluyor.
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

7. Mac da iyi getirecek bankalar.%+ 1.33

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bugun bereketli bir gün oldu hamdolsun, iyi başladık haftaya.

Sayfa 179/1002 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •