Sayfa 267/1002 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Zpf yazicaktim zpg oldu

2. Jp Morgan Dolar Sat/TL AL Raporu yayımladı.
    Saygılar.

3. Bayram değil seyran değil Eniştem beni niye öptü

JPMorgan, döviz stratejisi raporunda "dolar sat TL al" tavsiyesinde bulundu
    JPMorgan'ın küresel Döviz stratejisi raporunda teknik analize dayalı "dolar sat TL al" tavsiyesi yer aldı. Raporda, kurda "Son iki haftadır açık bir şekilde yukarı yönlü ivme kaybı gözlemlendiği" belirtildi.

Raporda, kurda önemli ölçüde geri çekilme riski olduğu ve bu geri çekilme için kritik önemdeki ilk Fibonacci desteği olan 7.1890'ın kırılması gerektiği ifade edilirken, böyle bir kırılmanın daha geniş çaplı bir geri çekilmeyi getirebileceği belirtildi.

Kurumun strateji notunda "Biz 6.7800 ve 5.5000 hedefiyle, 7.6500 'zararı durdur' seviyesiyle 7.3975'ten 1 birim sattık." dendi.

4.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    [
    Tdg ne olursa düşer? Yani bizdeki doların hareketine bağlı mı zpg gibi mi? Yoksa aft yay guh gibi mi? Bı kaç değişken mı belirliyor fiyatını? Örneğin aft için ben nasd**i ve bizdeki USD try paritesini takip listeme aldım. Tdg için bir kombinasyon önerebilir misiniz investingte?
    Döviz içeren fonların hepsi usd/try kuruna doğrudan bağlıdır. Buna altın da dahil. TDG'de her ne kadar Türkiye eurobondları yoksa da ABD, Endonezya, Romanya gibi ülkelerin eurobond'ları var. Bu ülkelerin risk primleri, tahvil faizleri gibi faktörler de fonun fiyatını etkiler.

5.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Döviz içeren fonların hepsi usd/try kuruna doğrudan bağlıdır. Buna altın da dahil. TDG'de her ne kadar Türkiye eurobondları yoksa da ABD, Endonezya, Romanya gibi ülkelerin eurobond'ları var. Bu ülkelerin risk primleri, tahvil faizleri gibi faktörler de fonun fiyatını etkiler.
    Döviz içeren tonlarımda investingte USD try olarak takibe aldım. Yanına o fonla ilgili başka endeksleri de koydum. Örneğin aoy fonu için hsdivn, topix, sp5mvn ve fstx endeklerini koyduğum gibi..demek istediğim bakınca yorum yapabileceğim dolar endeksiyle karışık bir fikir edinebilecegim gösterge var mı investingte bu fonla ilgili. Ya da göstergeler.

6.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Döviz içeren tonlarımda investingte USD try olarak takibe aldım. Yanına o fonla ilgili başka endeksleri de koydum. Örneğin aoy fonu için hsdivn, topix, sp5mvn ve fstx endeklerini koyduğum gibi..demek istediğim bakınca yorum yapabileceğim dolar endeksiyle karışık bir fikir edinebilecegim gösterge var mı investingte bu fonla ilgili. Ya da göstergeler.
    Eurobond dediğimiz döviz cinsinden tahvil olduğu için hisse gibi herhang bir endekse bağlı değil. investing'de bu tahvili ihraç eden ülkelerin cds değerlerine bakabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Eurobond dediğimiz döviz cinsinden tahvil olduğu için hisse gibi herhang bir endekse bağlı değil. investing'de bu tahvili ihraç eden ülkelerin cds değerlerine bakabilirsiniz.
    Onu anladım zaten tahvil fonu o hisse gibi endeksi olmuyor biliyorum. O yüzden son sorumda "gösterge" kelimesini kullandım. Endeksleri yabancı hisse fonlarinda takip ediyorum. İnvestingte "tahviller" kısmı var mesela. Ordan bazı ülkelerin tahvil değerlerini de görüyoruz. Bu kısımdan mı ekleyeyim? Cds dediğiniz değerleri mı kıstas aliyo bu tahvil kısmı?

8. GMA(%-1,91) ve OPB(%-2,44)'yi uzun zaman taşıyacağız belli oldu. İçerisinde ki hisse, eurobonds, ters repo, bono, tahvil hepsi mi zarar yazarda eksi getirisini bir türlü düzeltemez fon.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 267/1002 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •