Sayfa 438/1002 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Mps icerigi kucuk sermayeli şirketler.
    Jantsa gibi firmalari bulup aldigi icin takdir ediyorum.
    Tebrik ediyorum yönetimini.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ADP ve TAU banka fonları durup durup gözüme çarpıyor.
    İkiside Mart ayındaki dip seviyesinde.
    Düşecekleri kadar düşmüşler ve yatay olarak sürünüyorlar.
    Daha da düşmez bunlar al at kenara diyorum ama, ikisininde 1 yıl, 3 yıl, 5 yıllık getirileri hep ekside.
    Ben de bazen düşünüyorum ama sonra diyorum ki elimdeki hisse fonlar, içerdikleri hisse bakımından( doğru hisse seçimleri ile ) hep endeksi geçmişler, önümüzdeki dönemde de bankalarda, endeksten yüksek getirilerin olduğu dönem başladığında, bankaları bir seviyeden sonra artırarark trende katılacaklardır, uyum sağlayacaklardır.

Çok geçmişe dönük bankaların iyi performans gösterdiği dönemde şimdi iyi olan bazı fonlara baktığımda bu sefer de portföylerinin banka ağırlıklı olduğunu görüyorum genelde. Yani yukarı en hızlı giden asansörde oluyorlar hep.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben de bazen düşünüyorum ama sonra diyorum ki elimdeki hisse fonlar, içerdikleri hisse bakımından( doğru hisse seçimleri ile ) hep endeksi geçmişler, önümüzdeki dönemde de bankalarda, endeksten yüksek getirilerin olduğu dönem başladığında, bankaları bir seviyeden sonra artırarark trende katılacaklardır, uyum sağlayacaklardır.

Çok geçmişe dönük bankaların iyi performans gösterdiği dönemde şimdi iyi olan bazı fonlara baktığımda bu sefer de portföylerinin banka ağırlıklı olduğunu görüyorum genelde. Yani yukarı en hızlı giden asansörde oluyorlar hep.
    Haklısınız.
    Aktif yönetilen fonlar zamanı geldiğinde banka hisselerini de alacaklardır ve yükselişlerinden istifade edeceklerdir.
    O yüzden bende sizin gibi aktif yönetilen fonlara ağırlık veriyorum ama.
    Gene de ADP ve TAU bu seviyelerinde sudan ucuz oldukları için insana cazip gözüküyorlar.

4. buranın gözde fonları olan mac-mps-tkf-aft gibi hisse fonları kuruldukları günden 2019 ortalarına kadar yatay ağırlıklı hafif yukarı gitmişler... ama 2019 ortasından sonra ne oldu da bu fonlar bu kadar agresifleşti... çıkışta inişte çok hızlı... bana göre yüksek bir mebla ile teknoloji , gelişen ülkeler ve yerli hisse fonuna minimum 1 yıllık bir yatırım düşünüyorum... bakalım mevlam neyler...

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ADP ve TAU banka fonları durup durup gözüme çarpıyor.
    İkiside Mart ayındaki dip seviyesinde.
    Düşecekleri kadar düşmüşler ve yatay olarak sürünüyorlar.
    Daha da düşmez bunlar al at kenara diyorum ama, ikisininde 1 yıl, 3 yıl, 5 yıllık getirileri hep ekside.
    Üstat mac o yüzden biraz da almadım bugün. Tte ve tff tercih ettim. Bankaların gitmesi biraz daha zaman alacak gibi.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by astrafe Yazıyı Oku
    buranın gözde fonları olan mac-mps-tkf-aft gibi hisse fonları kuruldukları günden 2019 ortalarına kadar yatay ağırlıklı hafif yukarı gitmişler... ama 2019 ortasından sonra ne oldu da bu fonlar bu kadar agresifleşti... çıkışta inişte çok hızlı... bana göre yüksek bir mebla ile teknoloji , gelişen ülkeler ve yerli hisse fonuna minimum 1 yıllık bir yatırım düşünüyorum... bakalım mevlam neyler...
    Fonları yatırım yaptıkları dayanaklara göre relatifleri ile birlikte değerlendirin, sadece getirilere bakmayın. 3 misli artan teknolojide 2 misline çıkan fonlar başarılı olmayabilir. O teknoloji tekrar üçte birine düşerse bu kez fon dörtte birine düşebilir.

Bu forumda genelde gözde olan fonlar, kendi kategorilerinde kıyas kriterlerini geçen fonlar. Sadece getiriye bakarsak , iki yıldır altın ve döviz taşıyan annem en başarılısı.

Daha önce de bu örneği verdim., simitin beş misli arttığı bir ortamda %200 artan bir simit fonu başarılı değil. Çünkü simit aynı fiyata döndüğünde, simitin fiyatı aynı yerde ama sizin paranız erimiş olur. Ama simitin %50 düştüğü ortamda %20 düşen bir simit fonu muazzam başarılı. Çünkü er geç simitin fiyatı aynı yere döndüğünde , simit aynı fiyatta olmasına ragmen sizin paranız bu kez büyümüş olacak.
    Bist endeksi ile 5 yıl önce eşitlenirse ve getirileri yüzde olarak üstüne eklenirse, şu anda çok başarılı ve 3.250 endeks puanıymış gibi işlem gören hisse fonlar var. Öte yandan endeks 750 puanmış gibi olanlar da var.

O meşhur reklamdaki gibi, sıradan bir deterjanla marka deterjan arasındaki fark gibi. Sıradan hisse fonla iyi hisse fon arasında bu kadar fark olabiliyor.

Fon yatırım yaptığı dayanak getirisini geçemiyor, bir know-how, yani bilgi birikimi ile fark atamıyorsa, başarılı olarak nitelendirilemez. Er ya da geç kağıt üstüne de yansır.

Bu konular çokça konuşuldu forumda gerçi.

Anahtar kelime, getiri değil relatif getiri. Bu yüzden fonların benchmark'ı var.

Bahsettiginiz fonları bist getirisi ile birlikte değerlendirin, değişen o fonların gidişatı değil bist gidişatı oldu. Endeksin %30 düştüğü yıılları %5 eksi ile ya da yatayla geçmeyi başardılar.
    Son düzenleme : hellistheothers; 15-09-2020 saat: 22:20.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by astrafe Yazıyı Oku
    buranın gözde fonları olan mac-mps-tkf-aft gibi hisse fonları kuruldukları günden 2019 ortalarına kadar yatay ağırlıklı hafif yukarı gitmişler... ama 2019 ortasından sonra ne oldu da bu fonlar bu kadar agresifleşti... çıkışta inişte çok hızlı... bana göre yüksek bir mebla ile teknoloji , gelişen ülkeler ve yerli hisse fonuna minimum 1 yıllık bir yatırım düşünüyorum... bakalım mevlam neyler...
    Xtum ve Xtumy endeksi uçuşa geçti o nedenle bu fonlar 2019 yılından beri çok iyi kazandırıyor.

8. IPJ +2.50

Tesla faciasından sonra iyi toparlanıyorlar AFT ile birlikte.

Sayfa 438/1002 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •