Sayfa 454/1002 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    fonlama maliyeti arttigi icin türev kullandiysa belki sevindirir ama tahvillerdeki yükselis yaramiyor bu tarz degiskenlere
    Şimdi güncel dağılıma baktım, SUA'da %11,54 devlet tahvili var. Bu da eksi getirecek gibi

2.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Şimdi güncel dağılıma baktım, SUA'da %11,54 devlet tahvili var. Bu da eksi getirecek gibi
    Faizlerin artış trendine girdiği bu kadar açıkken hala tahvil tutuyorsa elinde ben ne deyim artık.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Faizlerin artış trendine girdiği bu kadar açıkken hala tahvil tutuyorsa elinde ben ne deyim artık.
    Biraz kendi ayağına sıkmış bence de. EIB'deki devlet tahvili sadece %0,98. EIC'de hiç yok ama içinde bir miktar EIB var.

4. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bloomberg News'a Türkiye ekonomisini değerlendirdi.

Ekonomi programımızın temel unsurlarından birisi orta vadede cari dengeyi sağlamak ve dış finansman bağımlılığını azaltmaktır. Bunu ihracatı ve turizm gelirlerimizi artırarak, ithal mal ve hizmetleri yurt içinde üreterek, tasarruf oranlarımızı artırarak, kaynaklarımızın daha çoğunu üretime ayırarak ve rekabetçi bir kur politikası uygulayarak başaracağız.
    https://www.bloomberght.com/albayrak...i-kuru-2263949

5. Zamaninda dolar yükselecek diyenlere vatan haini diyorlardi, simdi rekabetci kur diyorlar

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Zamaninda dolar yükselecek diyenlere vatan haini diyorlardi, simdi rekabetci kur diyorlar

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doların artmasını bekleyenler çok bekliyordu, aynen dediğiniz gibi şimdi rekabetçi kur oldu.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    kalbimden vurdun.. takılıyorum. bakalım tkf mac nnf ne yaptı. Umudum onlarda bugün.
    NNF alabildiniz mi? ben de mac'ın yarısını çevirmeyi düşünüyorum. Şu an TTE, MAC, MPS, AFT aynı miktarda var, TKF onların 1,5 katı.

8. Evet, aynı zamanda Mart 2019'da dolarin kafasına bir demir yumruk ile vurulmus idi... Şu an düşünüyorum, bundan sonra çeşitli analizler sonucu tlnin değer kaybedeceği sonucuna varan analistler, bunun yazabilirler bence. Rekabetçi kur sözcüklerini kullanmalari yeterli. Sonuçta maliye bakanı bile bu şekilde ifade ediyor, sorun olmaz sanırım.

Sayfa 454/1002 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •