Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Nasdag fonu var
    S&P fonu var
    Ancak aramama rağmen Dow fonu bulamadım.
    Dow ağırlıklı bir fon bulan gören varsa ve haber ederse çok memnun olacağım.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Nasdag fonu var
    S&P fonu var
    Ancak aramama rağmen Dow fonu bulamadım.
    Dow ağırlıklı bir fon bulan gören varsa ve haber ederse çok memnun olacağım.
    S&P fonu hangisi acaba sayın Myfinans? Nasdag olanlar AFT ve YAY ama S&P hangisi maalesef bilmiyorum

3. Afa sanırım s&p ağırlıklı
    Yay da da biraz s&p var

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BİST Yönerge değişikliği
    1 Ekimde uygulanmaya başlayacak.
    Açığa satış yasağı kalktımı devammı meselesi milletin kafasını karıştırmış vaziyette.
    https://www.borsaistanbul.com/files/...i-2020-5-8.pdf

3.sayfadaki açıklamaya göre Bist30 dışında devam ediyor.
    Yok brüt takas, yok tek fiyat, yok taban , yok tavan, yok devre kestim, devreyi açtım. Serbest piyasaya bir türlü huzur vermiyorlar. Bizim yatırımcı da her kaybettiğinde ''devlet baba, yetiş.'' Çünkü kendinde hiç suç yoktur, hemen düzenleme gelmelidir. Te Allahım. Umarım yerli yatırımcı da her türlü dıştan regülasyonun ona zarar vereceğini bir gün anlar. DJ'de bir kere devre kestiler millet ortalığı yıktı ne karışıyorsunuz diye, hala o günü konuşuyorlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Akbank fonlarının çoğu karışık bir sürü çorba gibi. Kalitesiz.

AFT dışındakilerin odağı yok bence.

Normalde 10-20 tane senet seçip ayda 1 değiştirseler, daha iyi olur. Kendine güvenen analizini iyi yapar. Nerde çokluk orada.....

Akbank fonlarında çarşaf gibi 150-200 tane hisse var. Hele içlerinde bazılarında yabancı bankalar var, bunlar son 5 senedir eksi yazdılar.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bunları alış seviyeniz ve o anki dolar kurunun seviyesi çok önemli
    TEFAS'tan 18.09.2020 ile 18.09.2018 olarak filtreleyip getirilerine bakın
    AFT dışında diğerleri neredeyse PPF kadar getirmiş.2 yıllık getirileri %20'ler civarında.
    O dönemde alınıp unutulsaydı Marttan sonraki o müthiş ralli bile kurtaramayacakmış.

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    S&P fonu hangisi acaba sayın Myfinans? Nasdag olanlar AFT ve YAY ama S&P hangisi maalesef bilmiyorum
    AFA ve TMG s&p ağırlıklı
    AOY %50 s&p ağırlıklı
    Belki başkada vardır ama öne çıkanlar bunlar

Fakat DOW ağırlıklı bir fon bulamadım henüz

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bunları alış seviyeniz ve o anki dolar kurunun seviyesi çok önemli
    TEFAS'tan 18.09.2020 ile 18.09.2018 olarak filtreleyip getirilerine bakın
    AFT dışında diğerleri neredeyse PPF kadar getirmiş.2 yıllık getirileri %20'ler civarında.
    O dönemde alınıp unutulsaydı Marttan sonraki o müthiş ralli bile kurtaramayacakmış.
    aynen öyle 01.10.2018 - 01.10.2019 arasında hele sıfıra yakın 1 yıllık getirisi olmuş. her yatırımda olduğu gibi aldığın zaman/fiyat en önemli şey. ben AFT yanında YAC ekledim. o aralıkta herkesin dalgalandığı yerde iyi dayanmış. GBC'yi de tutuyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Akbank fonlarının çoğu karışık bir sürü çorba gibi. Kalitesiz.

AFT dışındakilerin odağı yok bence.

Normalde 10-20 tane senet seçip ayda 1 değiştirseler, daha iyi olur. Kendine güvenen analizini iyi yapar. Nerde çokluk orada.....

Akbank fonlarında çarşaf gibi 150-200 tane hisse var. Hele içlerinde bazılarında yabancı bankalar var, bunlar son 5 senedir eksi yazdılar.
    bence eksi yazan fonları kapatmalılar itibar kaybettiriyor

Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •