Sayfa 459/1002 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Afa sanırım s&p ağırlıklı
    Yay da da biraz s&p var
    Teşekkür ederim üstadım. Avrupa borsalarına yatırım yapan bir fon var mı acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    AFA ve TMG s&p ağırlıklı
    AOY %50 s&p ağırlıklı
    Belki başkada vardır ama öne çıkanlar bunlar

Fakat DOW ağırlıklı bir fon bulamadım henüz
    Teşekkür ederim myfinans üstadım. Bu forumu katkınız muazzam üstadım. Çok teşekkür ederim

Kendi adıma Avrupa borsalarına yatırımı çok beğenmiyorum. Avrupa ülkeleri nispeten nüfusu yaşlı, şirketleri durağan borsaları da ekonomik büyümeleri kadar büyüyen ülkeler. Fonlarında euro artışı dışında çok da başarılı olacağını sanmıyorum.
    Risk alabilene en yüksek getiri bizim borsamızda olur Reel olarak. Ama dediğim gibi öte yandan riskli.
    ABD borsalarından direkt hisse almak fon almaktan daha doğru olabilir. Ancak hisse al-sat yapan ve oradan temettü geliri almayı düşünen birine ciddi oranda vergi çıkıyor.
    ABD borsaları çok geniş ve derin borsalar. Hisse sayısı çok fazla, iyi finansal analiz yapabilen bir kişiye orada güzel şirketler bulma şansı var.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Sn supremegod,
    Avrupa borsaları için, afv var
    Aoy da biraz var

5. Sn sadecegrafik çok güzel analizleriniz var lakin bir başlıkta başka bir başlıkta başka konuşuyorsunuz.
    Bir başlıkta afs yüklü girdim diyorsunuz bir başlıkta aft hariç çöp diyorsunuz.
    Sadecegrafik in yazdıklarına ekstra dikkat edin derim

6. Bir yatırım kurumu sahibi olsam , kafamdaki fonlar. Sadece beyin jimnastiği yapıyorum, ciddiye almayın.
    Bunların çoğuna mevzuat zaten müsait değil.

Ayrıca en önemli kısım benchmarklarını geçebilmeleri olmalı. Geçemiyorlarsa zaten hepsi çöp hükmünde.

Yani aktif yönetilse, öyle al doldur hisseleri tarzı, şu ankiler gibi değil.

1. Meksika, Brezilya, Güney Afrika, Endonezya Endekslerine yatırım yapan bir fon Emerging4 Fund- Benchmark bu 4 ülkenin endeks ortalaması. Yıllık %10 puan benchmarkı geçmek.

2. Sadece viop endeks kontratlarında pozisyon alarak getiri sağlamayı amaçlayan bir fon Bistfutures Fund - Benchmark bist30
    . Hedef yıllık %20 benchmark üstü.

3. Eski doğu blokundan ayrılmış, Avrupa'nın en hızlı büyüyen ülkelerine yatırım yapan fon East Fund - Benchmark 7 ülke endeks ortalaması - Hedef %10 yıllık benchmarkı geçmek.

4. Sadece bist100dışı 60 günlük hacim ortalamaları 1.5 milyon altı hisselere yatırım Localsmallcap Fund- Benchmark - bisttum, Hedef yıllık %20 benchmarkı geçmek.

5. Değerli madenler fon- Son derece hızlı manevra yapan - gümüş, altın, palladium, platin vs. gibi değerli madenlerden, görece zayıf kalmışları daha fazla taşıyarak, aralarında zaman zaman oluşan gerçekçi olmayan makaslardan getiri elde etme amaçlı ValMin Fund- Benchmark BCOMPRTR değerli metaller endeksi _ Hedef : bu endeksi yıllık %10 geçmek.

6. Tarım ürünleri Kontratları Fonu Kanola, Mısır, zeytinyağı, bugday, arpa vs. gibi tarım ürünü kontratlarına yatırım yapar. FoodFund Benchmark : Commodity Food Price Index _ hedef benchmarkı yıllık %10 geçmek

7. Borsaya kote olmayan Türk şirketlerine, güçlü bir araştırma ekibi ile direk ortaklıklar kurularak oluşturulan, kar payı dağıtan bir fon - NONquote Fund _ benchmark yıllık ülke ekonomik büyümesi - Hedef yıllık benchmarkı %5 geçmek.

8 .Altcoinlere yatırım yaparak, dump ve pumplardan yararlanabilen, temel analizle, büyüme potansiyelli kripto paraları daha uzun periyotlu taşıyan bir fon _ Crypto Fund-- Benchmark Yıllık Bitcoin getirisi - Hedef yıllık %25 benchmarkı aşmak
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Moody's 8 Türk şirketinin kredi notunu düşürdü
    Moody's, Türkiye'nin kredi notunu düşürmesinin ardından 8 şirketin de notunu indirdi.
    18.09.2020 10:09
    Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Anadolu Efes, Coca Cola İçecek, Erdemir, Koç Holding, OYAK, Turkcell, TÜPRAŞ ve Şişe Cam'ın kredi notları 'B1'den 'B2'ye çekildi. Kredi notlarının görünümü 'Negatif' olarak belirlendi.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8. Arkadaşlar OSD getirisi bu gün 0 sıfır görünüyor ,doğrumudur??

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 459/1002 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •