Sayfa 471/1002 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571971 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Ak yatırım agn girişim fonuna bakabilen oldu mu.. yenilenebilir enerji iot sağlık... Şirketleri var içinde

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Ak yatırım agn girişim fonuna bakabilen oldu mu.. yenilenebilir enerji iot sağlık... Şirketleri var içinde

Nitelikli yatırımcı olmanız lazım.
    En az da 100 bin TL.lik alma sınırı var.
    TEFAS'ta da yok.
    Fiziki müracaatla alınabilir.

Evet ama iştiraki şirketleri müthiş gibi geldi bana
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Nitelikli yatırımcı olmanız lazım.
    En az da 100 bin TL.lik alma sınırı var.
    TEFAS'ta da yok.
    Fiziki müracaatla alınabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    bist banka hisse fonu mu(TAU) yoksa garanti+akbank al yat mı?

hangisinin getiri/risk vs vs vs...almak daha mantıklı? siz hangisini seçerdiniz? neden?

(not:TAU içinde %55 akbank+garnti var...)
    Al sat kolaylığı sebebiyle hisse.

Ama o hisselerde al yat olmaz

Niçin?

Garanti hissesi Mart 2010'da 6.60 mış.Aradan 10 yıl geçmiş bugün gene 6.60.Arada 5 kere zirve yapmış.O dönemlerde kaçmak lazımmış.

Akbank hissesi Şubat 2010'da 5,02'ymiş.Aradan 10 yıl geçmiş bugün daha da düşükte 4,87'de.
    O da arada 5 kere zirve yapmış.

Yani aradan geçmiş 10 yıl hisseler aynı değere gelmişler.
    Şu anda dibin dibinde her ikiside ama nezaman hareketlenirler ve nereye varırlar bilemem.

5. Yarından itibaren uzun vade için üç tane hisse fon biriktirmeyi düşünüyorum bunlardan biri kesinlikle tkf olacak, diğer iki tanesi ise mac, Nnf, Tte, aft, Yac vb gibi fonlardan seçeceğim. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Nasd** düzeltme sürecinde ben %20 ye varabilecek bir düşüş öngörüyorum. Tabi bizdeki kur artışı fon fiyat düşüşünü baskılayabilir. O nedenle aft alacaksanız kademeli alım yapmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Nasd** düzeltme sürecinde ben %20 ye varabilecek bir düşüş öngörüyorum. Tabi bizdeki kur artışı fon fiyat düşüşünü baskılayabilir. O nedenle aft alacaksanız kademeli alım yapmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    %10 dan fazla gitti bile...çıkışı gibi inişide muhteşem

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Al sat kolaylığı sebebiyle hisse.

Ama o hisselerde al yat olmaz

Niçin?

Garanti hissesi Mart 2010'da 6.60 mış.Aradan 10 yıl geçmiş bugün gene 6.60.Arada 5 kere zirve yapmış.O dönemlerde kaçmak lazımmış.

Akbank hissesi Şubat 2010'da 5,02'ymiş.Aradan 10 yıl geçmiş bugün daha da düşükte 4,87'de.
    O da arada 5 kere zirve yapmış.

Yani aradan geçmiş 10 yıl hisseler aynı değere gelmişler.
    Şu anda dibin dibinde her ikiside ama nezaman hareketlenirler ve nereye varırlar bilemem.
    mutlaka o kadar beklememeli....zaten o kadar süre bekleyemeyiz...mümkün değil..

xbank dolar bazlı dipte...garan dolar bazlı dipte...akbank dolar bazlı dibin altına sarkmış...ykb bakmadım...halkbank zaten malum...dibin dibi var onu da biliyorum ama KISA VADE aldığım USD hedefine ulaştı ve sattım....gelen TL ile orta-uzun vade banka hisse almak istiyorum...kademeli alım yapacağım....fiyat takibi yapmamak adına acaba fon alsam mı diye düşünmüştüm...?

Sayfa 471/1002 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •