Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Bu OSD ye ne oldu kaç gündür, neden eksi getirmiş bilen var mıdır?
    Cds'de bir artış olmuştu dün, sanırım bu fona gecikmeli yansıyor o nedenle iki gündür eksi getiriyor. Bugün iyi bir yükseliş gelmeli

2.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Banka fonlarına ne dersiniz, bankalar dibi görmüşken alıp biriktirilr mi ? Mesala ADP fonu. Bu fonu faiz kararından önce mi alırdınız yoksa sonra mı ?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kriteri oldukça dar ( bankacılık endeksi) olmasına karşın, onun bile her yıl düzenli gerisinde kalmayı başarmış bir fon. 7-8 tane bankanın içinde daha iyi olacağını düşündüğü bankaları seçecek o kadar. Zorlasan olmaz, o derece. Zaten bir endeks fonu olduğu için onu bile net yansıtamamış fon fiyatına
    Bankacılık beklentisi varsa, endekste ağırlığı yüksek 4-5 banka hissesi alınarak oluşturulmuş bir portföy ADP'yi geçecektir. Kolaylık anlamında tabii ki fon yeğdir.
    2-3 günlük vadede büyük finansal işlemlerden önce ppk toplantısını beklemekte yarar var. Aslında ne olacağını herkes biliyor, ancak piyasanın tepkisini bence görmek gerek. Tek parça halinde değil de ufak ufak biriktirecekseniz zaten sorun yok.
    Son düzenleme : hellistheothers; 23-09-2020 saat: 09:32.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yakın zamanda vedalaşıyorum kendisiyle ( bugün ya da yarın ), yaklaşık 2 aydır bekledim. Beklentim Eib gibi, ppf'lerin bir tık üstü stabil getiriydi, anlaşılan o ki sağlayamıyor. FNO, IDY ya da benzer getiri perspektifindeki başka bir fon ile değiştireceğim.
    FNO pek defansif denemez ama getirisi SUA'dan güzel. İçinde döviz bazlı araç fazla. Grafiği IPV'ye benziyor.

4. Aslında en guzeli kendi degiskenini kendin yapmak.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu TDG için düzeltme bekliyorum güya ama boşa bekliyormuşum gibi bir his oluştu içimde. Çok temiz gidiyor zira, USDçekilirse ne olacak acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Bu TDG için düzeltme bekliyorum güya ama boşa bekliyormuşum gibi bir his oluştu içimde. Çok temiz gidiyor zira, USDçekilirse ne olacak acaba?
    İşte o zaman düzeltme olur Kur düşecek diye ben de ekleme yapmaya korkuyorum, ppf ve defansif değişken ağırlıklı bekliyorum işte.

7.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    FNO pek defansif denemez ama getirisi SUA'dan güzel. İçinde döviz bazlı araç fazla. Grafiği IPV'ye benziyor.
    Evet Fno da defansif değil, acaba EIC mi alsam, ancak aynı kurumdan iki değişkenle sepet yapmak saçma geliyor . Tüm istediğim son derece az hisse taşıyan sapmaları çok az ppf üstü bir fon ekleyebilmek EIB'e ama yok gibi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet Fno da defansif değil, acaba EIC mi alsam, ancak aynı kurumdan iki değişkenle sepet yapmak saçma geliyor . Tüm istediğim son derece az hisse taşıyan sapmaları çok az ppf üstü bir fon ekleyebilmek EIB'e ama yok gibi.
    TE3 TI4 gibi fonlar ppf ayarında, EIC EIB'den daha defansif ama o bile SUA'nın üzerinde getiriyor. Qinvest ve ünlü dışında ben de göremedim EIC'de hisse oranı EIB'ye göre düşük, altın fazla.
    Son düzenleme : Dr. Boone; 23-09-2020 saat: 11:00.

Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •