Sayfa 498/1002 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Tdg den çıkmaya karar verenler, doların zirve yapıp döneceğini düşünüyor olmalılar. Mart ayından beri kaç kere böyle düşündük

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ıpv 0,41
    tdg 0,24
    tte 0,95
    tta -0,61
    ıpj -0,44
    teşekkürler.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Bu arada opi ve oph hafif bozulmadan sonra toparladılar. ( Benim 4lü hisse fon sepetimin tartışmasız ilk yedekleri bunlar bir aksilikte)[/QUOTE]

Dün oph mucizevi şekilde +2.5 yapmasına rağmen halen eksideyim. Hangi hisseleri taşıdıklarını çok merak ediyorum

4. [QUOTE=Kemtuz;4786330

Dün oph mucizevi şekilde +2.5 yapmasına rağmen halen eksideyim. Hangi hisseleri taşıdıklarını çok merak ediyorum[/QUOTE]

Alım tarihinizle şu an arasında bist100 getirisine de bakmak ve öyle kıyaslamak gerek. Eksi ya da artı olmaktan ziyade kanımca.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Alım tarihinizle şu an arasında bist100 getirisine de bakmak ve öyle kıyaslamak gerek. Eksi ya da artı olmaktan ziyade kanımca.
    Haklısınız. Bist 100 e göre hafif pozitif ayrışıyor.

6. Nnf fon bugün yine iyi bir getiri yapmış, bu fona yatırım yapmakla çok doğru bir karar almışım

7. İlk kez fon almayı düşünüyorum tefastan incelediğim kadarıyla TKF ve TDG arasında kaldım düşünceleleriniz nedir ? teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    Geç keşfettiğim bir topik..
    Emeği geçenlere teşekkürler saygılar

Konu hakkında hiç blgim olmadığı sormak istiyorum

Eurobond yerine doğrudan Eurobond fonları almanın dezavantajları veya avantajlarının
    neler olduğunu öğrenmek isterdim.

Şimdiden çok teşekkür ederim
    Doğrudan eurobond almanın püf noktaları
    1-Elinizde ucuza aldığınız dolar olacak
    2-Faizler yükseldiğinde yavaş yavaş eurobond alacaksınız.
    3-Uzun vadeli alırsanız ilerde faiz artabilir ve siz düşük faizli bondla başbaşa kalırsınız.
    4-Vade sonundan önce satmak isterseniz ve o dönemde faizler sizin aldığınıza göre yüksekse ciddi ana para kaybı ile satmanız söz konusu olabilir.
    5-Faiz geliriniz belli bir miktarın üzerine çıktığında ertesi yıl beyanname vermek zorundasınız.

Tüm bunların takibini fon sizin için yapıyor.

Bu arada 2001 krizinde 30 yıllık eurobond faizi %17 olmuş.
    Onu alan kimlerse başka işle uğraşmalarına gerek yok
    Yıllık %17 dolar faizi.
    Son düzenleme : myfinans; 23-09-2020 saat: 22:48.

Sayfa 498/1002 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •