Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben burada sıklıkla rica ediyor ve sürekli aynı şeyi söylüyorum, madem yenisiniz sizden de rica edeyim. Lütfen getirisi ile birlikte, neye yatırım yapıyorsa, yatırım yaptıgı ürüne/finansal enstrümana göre başarılı olmuş mu ona da bakın.

Hisse bazlı ise endeksle, ppf ise mevduat ile, altın fonu ise altın getirisi, teknoloji fonu ise teknoloji endeksleri ile mukayese edin.
    Sadece getiriye bakmayın. Global çöküş dönemlerindeki performansına, getiri periyotları arasındaki harmoniye de bakın.
    Sadece 1 aylık değil diğer periyotlardaki başarısına da bakın.

Çok kaba ve hep verdiğim bir örnekle anlatayım. Simit %100 artmışsa bir yılda, simite yatırım yapıp yıllık %80 getiren bir fon başarılı olmayabilir. Ama simit %20 artmışken %40 getirmiş bir simit fonu başarılıdır. Uzun vadede mutlaka diğerini geçecektir.

Atıyorum, bir ppf için şu anda %15-16 getirmek muazzam bir başarıyken, bir altın fonu için bu yıl %30 getirmek rezalettir.

Nacizane sıkça alıp satıp trade etmemenizi, uzun vadeli perspektifte bakmanızı, tek parça halinde değil, parça parça biriktirme usulü ile girmenizi, portföyünüzdeki fonları döviz, hisse, sabit getirililer arasında mümkün olduğu kadar sepet yapmanızı psikolojik açıdan yönetebilme anlamında da öneririm.

Bol kazançlarınız olsun.
    Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Bunları göz önünde bulundurcam.

2. YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    TFF'nin içeriğini kurcaladım biraz. İçeriğindeki etf'lerin tümü ortalamanın üstünde uzun vadede iyi olanlar ve dolar bazında düzenli getirileri var. ( bazıları bende de var ) 2-3 yıl öncesinden itibaren baktığımda bunların içerikteki oranlarını da değiştirmiş, gözümden kaçmış bir fon. İyiymiş.
    Geçen hafta aldım üstat global de sıkıntı olduğu için önce eksi sonra artı yazdı yarın muhtemelen artı yazar dolar sabit kalırsa getirisi iyi olur ancak dolar düşmeye başlarsa sıkıntı yaratır.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Nnf fon bugün yine iyi bir getiri yapmış, bu fona yatırım yapmakla çok doğru bir karar almışım
    Evet yeni fon diye 2. Gününde aldık riskli idi ama risk almadan da pek kazanamıyorsanız bu devirde.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    TKF diger fonlara gore bana daha cok guven veriyor ve uzun yillar surdurulebilir bir kazanc saglayacagina inaniyorum.(yönetim degismedigi surece)Bir sekilde halleder diye bakiyorum olaya.
    NNF icin kötu bir günde twitterda bakalim neler okuyacagiz simdiden merak ediyorum.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nefilim , Majite göre hedge mekanizmasını daha çok kullanmaya açık. tabii her hedge kar eder diye bir şey yok , zarar da edebilir... onun içün ikisinin pirformansını kıyaslarken en az 1 yıl vade ile bakmalı çünkü haydo dayı hedge i aktif kullanmaz...
    TKF ne yapıyor hiç incelemedim kapta ... viop kullanıyor mu ters pozisyon için TKF ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Geçen hafta aldım üstat global de sıkıntı olduğu için önce eksi sonra artı yazdı yarın muhtemelen artı yazar dolar sabit kalırsa getirisi iyi olur ancak dolar düşmeye başlarsa sıkıntı yaratır.

Evet yani bugün yarından ziyade, portföyünü aktif değiştirmeleri, taşıdığı etfler vs. hep nispeten iyi olanlar. Kısa vadeli dolar düşse de sonuçta enflasyon kadar artacak. Bu etflerin dolar bazında getirileri de yaklaşık fona reel getiri olarak yansıyacak. Bilmiyorum, sadece bir çok açıdan inceleyince ilgimi çekti.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    tdg ile kısa süreliğine vedalaşacağım...

1-devlet baba stopaj oranında bir artırım filan yapmadan %10 stopla karı cebe koymak istiyorum..(paranoyak ben)
    2-fon yönetimi öyle bir ayarlama yapmış ki mevcut tahvillerin getiri yada götürüleri birbirini nötrlüyor ve tdg sadece usd/try gibi hareket ediyor...(sıkılan ben)
    3-yarın ppk toplantısından faiz artırımı çıkmayacak ama GLP den oynayacaklar...(benim düşüncem)...bu olumsuz durumun fiyatlar içine girdiğini düşünüyorum.. saat 15:30 da merkez ortalama kuru açıkladığında artı yada eksi çok marj olmayacak..(senarist ben)
    4-zaten sepetim çok doviz ağırlıklı olduğu için çeşitlendirme zamanı geldiğini düşünmeye başladım...(futirist ben)
    5-altın ve abd borsalarında bir süre düzeltme olacağını ve nakitte bekleyip uygun zamanda pozisyon çeşitlendirmesi yapmayı düşünüyorum...(hayalperest ben)
    6-usd/try de kısa düzeltmeler gelse de maalesef hep yukarı olduğunu düşünüyorum...alternatif getirilere göre bu artışın daha az olacağını düşünüyorum...(pesimist ben)
    7-mayıs 2020 den beri AYI olarak düşünen ve pozisyon alan biri olarak '' beni TERS İNDİKATÖR olarak takip etmenizde'' fayda var...yani yarın TDG alın..

ben,ben,ben,,,ego tavan yapmış...
    Bence mantıklı yazmışsınız zaten döviz ağırlığınız varsa tdg çok da elzem değil. Doların boynunu devirecekler sanki...

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aynı durum AFT gibi yurtdışı fonlar içinde geçerli.
    Nasdag patinaj yapıp geri kaçıyor, birde dolar gerilerse AFT ve benzeri fonlarda iç açıcı olmayacak kısa vadede.
    TDG hakkında düşünleriniz nedir? Usd nin yükselişi olumlu etkiliyor

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Tdg den çıkmaya karar verenler, doların zirve yapıp döneceğini düşünüyor olmalılar. Mart ayından beri kaç kere böyle düşündük
    2018 soganin cucugune kibrit suyu döktükleri zamandan bugüne aylik mevduat faizini ekleyince soganin degeri 8.3 yapiyor benim hesabim, ve benim de katildigim önerme sogan değerine enflasyonu ekleyince guncel değeri bulunur, ha o an orayi bulmamis olabilir ama o arayi yeri gelir bir yil yeri gelir 1 ay yeri gelir 1 gunde kapatir, ha üstü kopuktur ona da katılırım

Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •