Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 409 - 416 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çünkü paçalarından oluk oluk cahillik akıyor. Endeksin %4 düştüğü gün, fon %3 düşünce böğürüyorlar, ayakta alkışlamaları gerekirken. Endeks %3 çıktığı gün, fon %2 çıkınca, aferin haydar diyorlar. Dünyada eşi benzeri bulunmayan derecede bilinçsiz yatırımcımız var hamdolsun.
    Benchmarkmış, kıyas kriteriymiş umurlarında değil. Bunlara bist 100'ün aynısını kazanıp 5 yılda %15 getiri vereceksin yeter kamu bankalarının hisse fonları gibi. Bir elin parmağını geçmeyen gerçekten aktif yönetilen iyi fondan biri. Toplasan 4 çok zorlasan 5 tane böyle fon var.
    Ama onların ki de ayrı hata. Ne işin var sosyal medyada. Laf anlatılır mı kalabalıklara, konsantrasyonunu da bozarlar.
    Çok haklısınız hocam, ne diyeyim.

2. ppf lerde mk karşılığı 1 puana denk gelecek kadar hareket var bugün. faizlerde yükseliş başlamış olabilir ufaktan.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    EİD de bist 100'ün 2.24 gerilediği haftada 5.31 geriledi. Neredeyse bir bucuk aydır böyle. Hem eid, hem eib kendi kategorilerinde hızla dibe gittiler. Değişiklik yok diyorlar ama, qinvestten anahtar bir portföy yöneticisi, ya da üyesinin ayrıldığını düşünüyorum ben. Bütün fonları 180 derece değişti. En iyilerden ortalamaya değil hızla en kötülere geçtiler.
    Merhaba . Fon almamızın sebebi düşerken daha az kaybetmek değil miydi ? Yoksa ben gider bist100 fonu alırım DENİZBANK 'ta var..Bist 100 den daha fazla düşüyorsa kendini hadge etmiyorsa ne yapacağız biz. Profesyonel katkı kriz zamanlarında olmalı bence

4.  Alıntı Originally Posted by kaya99 Yazıyı Oku
    Merhaba . Fon almamızın sebebi düşerken daha az kaybetmek değil miydi ? Yoksa ben gider bist100 fonu alırım DENİZBANK 'ta var..Bist 100 den daha fazla düşüyorsa kendini hadge etmiyorsa ne yapacağız biz. Profesyonel katkı kriz zamanlarında olmalı bence
    Evet, tümüyle söylediğim hep bu. Bakmamız gereken artısı eksisi değil, bist100'e göre getirisi. Ve bahsi geçen fon bist100'ü yenme işlevini kaybetmişti. Ama bu değerlendirmeyi 3-4 günlük vadelerde değil en az 2-3 aylık vadelerde yapmamız gerek yine de.

5. Anlık verimin süresi bitmiş, piyasa nasıl açtı, biri söyleyebilir mi ? eksi , artı ?

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Anlık verimin süresi bitmiş, piyasa nasıl açtı, biri söyleyebilir mi ? eksi , artı ?
    eksi. 0,11

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    sn tradestop, katılım tarafında 27 temmuz itibarıyla kt portföy katılım hisse senedi fonu işleme başladı ve şu zor günlerde sanki mps'den daha iyi performans gösteriyor gibi geldi bana. iki fon da kat 50'yi baz alsa da bu gün mps yüzde 1.08 düşerken kpc sadece 0.06 düşmüş. önceki gün mps eksi 4.6 düşerken kpc sadece eksi 3 buçuk düşmüştü. aref3e günü dahi mps eksi 0.05 düşerken kpc 0,35 artmıştı. siz ne dersiniz bu işe?
    Evet yeni bir fon, dediğiniz gibi, iyi başladılar. Fon işine uzun vade baktığım için, başarısını ölçebilmek adına biraz daha veri oluşmasını bekleyeceğim. Saygılar

Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •