Sayfa 520/1002 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. ıpv -1,03
    tdg -1,14
    tta-0,96
    ıpj -0,11
    tte 0,8

Neyse beklediğimden az hasarla atlattık.
    Muhtemelen pazartesi telafi edecekler.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    24.09 / Bu konsolidasyon (1060-1120) sürüyor mu, yoksa bant kırıldı mı, yarın net belli olacak , ben artık son bulduğunu , orta vadede yeni tl bazlı zirveye yönelmenin (1250 hedefli ) başladığını düşünüyorum. Ama kalıcı değil, kısa vadeli bir ön-kış trendi olacaktır, destekleyen temel veri yok. Ama dolar bazında artık satılması çok zor bir endeks var. Bu kez daha çok 30 kağıtları ile olacak. Nasıl başlarsa öyle gider genelde.
    Dolar uzunları mb ppk toplantısından önce yazdığım gibi artık komple kapadım. Ancak yine de 7.50 altının bile zor oluşacağını düşünüyorum. Tüm temel problemler sürüyor, ve piyasa faizleri, hala net oranda ekside, ve tl'ye yönelmek için hiç bir makul neden yok henüz. Ama bir süre, belki 1 ay, sonraki toplantıya kadar, 7.50-7.80 arası bir süreç yaşayacağız kanımca. Bir süre dolarda pozisyon almayacağım.
    Halkbank uzun pay kontratları taşımaya devam ediyorum. 6.10 hedefi ile.
    Hisse fonlarımı ( tkf/mac/nnf/mps) ve eurobond fonlarımı (ıpv/dbh) artırmıyorum. dolar 7.50'lere çekildikçe eurobond fonları , endeks çekildikçe hisse fon artıracağım, ama şimdilik ikisi de fazla çoşkulu. sadece eib ve fil artırıyorum bu ara. ( eib'İn yanına bir değişken daha eklemiştim ama tekrar grafikleri vs. kurcaladıkça soğudum, içime sinmedi, değişkende tek eib ile gideceğim)
    gram altın 410-420'lere gelirse, gram altın uzun kontrat biriktirmeye başlayacağım 500 hedefli. ( altın fonu almıyorum, çünkü başarısızlar)
    25.09/ 1120 üstünde kaldıkça dinlenmeler, yavaşlamalar, hafif geri çekilmeler olsa da yukarı potansiyeli hep sürecek. Hatta teknik olarak önümüzdeki günlerde ''goobye kiss'' denen , güle güle öpücüğünü 1120'ye tekrar değerek yapabilir, gün içi altını yoklasa da ve yukarı doğru hareketini daha sağlıklı devam ettirebilir. Artık 1120 altı günlük kapanış olmadıkça yukarı daha muhtemel.
    Dolarda hala 7.50 altı olmayacağını ppk'nın toplantısına kadar 7.50-7.80 arasındaki kalacağını, biraz daha sessiz döneme geçtiğimizi düşünüyorum. Bugün de 7.50'nin artık yeni lokal düşük olduğunu gösterdi aslında. Ne 7.50 altı ne 7.80 üstü çok kısa vadede (1-2 hafta )muhtemel olmayacak kanımca.
    Endeksteki hareket daha çok 30 ve banka kağıtları ile olsa da halkbankın diğer bankalara görece zayıf kalması nedeniyle, muhtemelen halkbankın harekete çok eşlik edemeyeceği kanaatini doğurduğu için halkbank pay uzun kontratları bugün 5.27-5.30 arasından kapandım. Hisse fonları ve eurobond fonları değil, bu aralar eib ve fil gibi elimdeki sabit getirili fonları artırmaya devam ediyorum. Hisse fonlar biraz zayıf kalıyor bu itkide maalesef.
    Altını da toplamak için biraz daha geri çekilmesini beklemeye devam ediyorum. Gram altının 400'e her yaklaşımı ciddi alım fırsatı olacak.
    Son düzenleme : hellistheothers; 25-09-2020 saat: 22:29.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Bugün radyoda ilk defa yatırım fonu reklamı duydum
    TTA'nın reklamı vardı.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    açıkçası bende mayıstan beri tutuyordum rusyadan aşı bulundu haberi gelirgelmez sattım. son bir bir buçuk aydır borsa etfleri de aldılar. yılbaşından beri grafiğine de baktım gördüğüm kadarı ile yılbaşından beri bu altın etf lerinde.sonrasında diğer etfleri aldılar.
    gbc nin portföyünü inceledim geçmiş 6 ayı. Pandemiden 7. aya kadar hep aynı portföyü taşımış hemen hemen. 7.ay ciddi değişiklik yapmış. 7. ayda %10 civarı bir artış yapmış tabi kurdaki artışın etkisi fazla burada. 8.ayda yine portföyde değişikliğe gitmiş ama Ancak %1 gibi bir getiri yapmış. Eylül de şuana kadar sıfıra yakın değişim göstermiş.
    Uv de başarılı görünüyor ancak kur etkisinden arındırıldığında getirisi çok iddalı olmayabilir ama fon sepeti fonları arasında en başarılı ve en büyük portföy değeri olan fon bu.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    gbc nin portföyünü inceledim geçmiş 6 ayı. Pandemiden 7. aya kadar hep aynı portföyü taşımış hemen hemen. 7.ay ciddi değişiklik yapmış. 7. ayda %10 civarı bir artış yapmış tabi kurdaki artışın etkisi fazla burada. 8.ayda yine portföyde değişikliğe gitmiş ama Ancak %1 gibi bir getiri yapmış. Eylül de şuana kadar sıfıra yakın değişim göstermiş.
    Uv de başarılı görünüyor ancak kur etkisinden arındırıldığında getirisi çok iddalı olmayabilir ama fon sepeti fonları arasında en başarılı ve en büyük portföy değeri olan fon bu.
    Yabancı kökenli tün fonları kur etkisinden arındırarak değerlendirmek lazım.
    Onu yapmazsanız doların desteğini o fonun başarısı sanabilirsiniz.
    Ben fazla uğraşmak istemediğimden
    Yabancı kaynaklı fon getirisinden TDG getirisini çıkartıyorum.
    Tabi bire bir olamasada bir fikir veriyor.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yabancı kökenli tün fonları kur etkisinden arındırarak değerlendirmek lazım.
    Onu yapmazsanız doların desteğini o fonun başarısı sanabilirsiniz.
    Ben fazla uğraşmak istemediğimden
    Yabancı kaynaklı fon getirisinden TDG getirisini çıkartıyorum.
    Tabi bire bir olamasada bir fikir veriyor.
    Evet o şekilde bakıldığında son 1 yıl getirisi %21-22 gibi çıkıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Aslında 4-5 yıl önceki portföyüne de bakmak isterim aslında. Muhtemelen kapta duruyordur biraz kurcalayacağım. Orada önemli olan altın etfleri ve altın ilişkili enstrümanları 1-2 yıl önce altındaki hareketi görerek mi girdi, yoksa baştan beri sadece altın ağırlıklı mıydı bu fon. Çünkü yabancı borsa yatırım fonu aslen, kıymetli maden ya da altın fonu değil. Yani altının son iki yılda coşkusunu öngörerek mi girdi, yoksa hep ve zaten altına mı yatırım yapıyordu, bence en önemli kısmı o. Durum birinci ihtimalse çok iyi, ikinci ihtimalse, bir miktar konjünktürel ve şans. Trust'a sabah sorduğum da bu idi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Aslında 4-5 yıl önceki portföyüne de bakmak isterim aslında. Muhtemelen kapta duruyordur biraz kurcalayacağım. Orada önemli olan altın etfleri ve altın ilişkili enstrümanları 1-2 yıl önce altındaki hareketi görerek mi girdi, yoksa baştan beri sadece altın ağırlıklı mıydı. Çünkü yabancı borsa yatırım fonu aslen, kıymetli maden ya da altın fonu değil. Yani altının son iki yılda coşkusunu öngörerek mi gird, yoksa hep ve zaten altına mı yatırım yapıyordu, bence en önemli kısmı o. Durum birinci ihtimalse çok iyi, ikinci ihtimalse, bir miktar konjünktürel ve şans.
    Elde ettiğiniz bilgiler eşliğinde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 520/1002 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •