Sayfa 522/1002 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Oyle bir fona dönüşmediklerini son dağılımda sağlık sektoru etfleri ekleyerek gösterdiler.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet, bence bu, fonun başarısı ile ilgili çok önemli bir ipucu. Aslında portföy çeşitlendirme anlamında tam kullanılabilecek bir fon. Ama tabi hala aklımda şu var. 2018'de , ya zaten yeterinde yurtdışı etflere yatırım yapan fon var , haydi bu fonu sadece altın etf ve ilişkililerine mi döndürelim, bundan sonra hep böyle olsun mu dediler, yoksa önümüzdeki iki yıl altında fırsat var oraya döndürelim mi dediler. Önümüzdeki günelrde ola ki altın düşerse ve portföyünde yine başka bazlı ürünler görmeye başlarsak, çok olumlu olur.

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Oyle bir fona dönüşmediklerini son dağılımda sağlık sektoru etfleri ekleyerek gösterdiler.
    bunu görmemiştim, çok iyi haber. IHI mı kastettiğiniz ?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Gbc nin semeresini çıkarmışsınız emeğinize sağlık . Fon ücreti yüksekti aslında getirisi biraz daha fazla olabilirdi de.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Gbc nin semeresini çıkarmışsınız emeğinize sağlık . Fon ücreti yüksekti aslında getirisi biraz daha fazla olabilirdi de.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    siz ilk dikkatimizi çekmeseydiniz bizlerde incelemezdik teşekkür ederiz
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Faiz yükseliş trendine girdiğinde orta vade kira sertifikaları 2. El piyasasında eksi yazar. Zamanla yeni güncel kira sertifikaları ile değiştikçe düzelecektir.

Bende acil durum fonu olarak tuttuğum Zpk var, bu sıralar günlük 0.03 civarı getiriyor. Kısa vade kiralar çoğunlukla 45 gün civarı oldugu için, yükselişe orta vade kiralara göre daha çabuk tepki veriyor.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    25.09/ 1120 üstünde kaldıkça dinlenmeler, yavaşlamalar, hafif geri çekilmeler olsa da yukarı potansiyeli hep sürecek. Hatta teknik olarak önümüzdeki günlerde ''goobye kiss'' denen , güle güle öpücüğünü 1120'ye tekrar değerek yapabilir, gün içi altını yoklasa da ve yukarı doğru hareketini daha sağlıklı devam ettirebilir. Artık 1120 altı günlük kapanış olmadıkça yukarı daha muhtemel.
    Dolarda hala 7.50 altı olmayacağını ppk'nın toplantısına kadar 7.50-7.80 arasındaki kalacağını, biraz daha sessiz döneme geçtiğimizi düşünüyorum. Bugün de 7.50'nin artık yeni lokal düşük olduğunu gösterdi aslında. Ne 7.50 altı ne 7.80 üstü çok kısa vadede (1-2 hafta )muhtemel olmayacak kanımca.
    Endeksteki hareket daha çok 30 ve banka kağıtları ile olsa da halkbankın diğer bankalara görece zayıf kalması nedeniyle, muhtemelen halkbankın harekete çok eşlik edemeyeceği kanaatini doğurduğu için halkbank pay uzun kontratları bugün 5.27-5.30 arasından kapandım. Hisse fonları ve eurobond fonları değil, bu aralar eib ve fil gibi elimdeki sabit getirili fonları artırmaya devam ediyorum. Hisse fonlar biraz zayıf kalıyor bu itkide maalesef.
    Altını da toplamak için biraz daha geri çekilmesini beklemeye devam ediyorum. Gram altının 400'e her yaklaşımı ciddi alım fırsatı olacak.
    Merhabalar, EIB faiz arttırımından nasıl etkilenir? Sayın Tradestop'un yazdığına göre bu hafta biraz gerileme mi olur ya da pozisyona ne zaman girmek mantıklı olur?

6.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    Merhabalar, EIB faiz arttırımından nasıl etkilenir? Sayın Tradestop'un yazdığına göre bu hafta biraz gerileme mi olur ya da pozisyona ne zaman girmek mantıklı olur?

hocam merhaba, eib içinde bir çok farklı enstrüman var. faiz artırımı bono-tahvillere ve piyasa faizlerine de yansıyacak. ve elindeki borçlanma araçlarının ikinci el faizi artmasından dolayı bir miktar zayıflama ardından daha güçlü bir seyir izlemesi muhtemel. ancak ben 5-6 yıllık süre için topladığım için fonları çok öyle bakmıyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    İki aylık performansı çok kötü.Ditaş sevdası banka ağırlıklı pörtföyün getirilerini törpüledi.Aylardır düşen bankaların en iyi performans gösterdiği iki günü heba ettiler.Portföyde ciddi hisse değişiklikleri olmuyor.Türev işlemlerden faydalanılmıyor.Hisselerde oluşan fırsatlar fonu hiç ilgilendirmiyor.Uzun vade mantığıyla pörtföy oluşturulmuş küçük yatırımcı gibi ekranı izleyerek fon yönetiliyor.Bir zamanlar gpg yöneticileri piyasa ve yatırımcılarla inatlaşmıştı.Sonuc hata üstüne hata yaptılar fondan ciddi çıkış oldu fonun getirisi yerlerde.Umarım haydar bey bu inadına devam etmez.Ditaş,celha,cusan pörtföyü olumlu yada olumsuz anlamda etkileyen üç şirket.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ditas ve Celha olsa bende ben de satmazdım açıkçası

CUSAN ve PETKM leri sattı Haydar bey diye biliyorum. SAHOL THY aldı.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

8. herkese merhaba cok zaman ayıramadığım için portföyümün hisse payıyla tkf tte tcd fonlarını aldım ve bulabilirsem nnf alacağım aft güvenemedim..şu olsa daha dengeli olabilir diyeceğiniz fikirlerinizi dinlemek isterim teşekkürler

Sayfa 522/1002 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •