Sayfa 564/1002 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Mac bugün yine harikalar yaratıyor.En yakın zamanda elden çıkeracağım bunu zaman kaybı

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Nasıl çekiyorsun?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Şöyle bir formül var (hazırlayanı ben değilim). Çalışıyordu bu formül ama bu ara çalışmıyor.

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod="&$C2; "list"; 4); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 1");"(%)");"SELECT Col3")

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. benim hedef günlük % 0,25 getiri
    250 iş gününden yaklaşık %60 yapar yıllık.
    ben 50 k ve katları alıyorum minimum
    o şekilde hesabım daha kolay oluyor.
    benim için tek fonun getirisi de önemli ancak genelde toplam miktara odaklandım.
    fonun periyodik performanslar önemli elbette, günlük değil de en az aylık bakıyorum.
    mac, nnf, tkf, tte, mps, gma, (gma sattım yerine ne alacağım karar veremedim henüz)
    yabancı fon olarak tff ve ytd var.
    az tzl var kara gün ve acil ihtiyaç için.
    hisse senedi var.
    aft, yay ve guh vardı onların ekmeğini çok yedim dolarda düşüş moduna gireceğini düşündüğüm için sattım, bir süre izlerim.
    tff,ytd ve ipv yi de de dolarda fazla düşüş olmaz yada sabit kalır diye tutuyorum hedge amaçlı.
    aman yatırım tavsiyesi olmasın!

4.  Alıntı Originally Posted by Sparky Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, fon portföyümü telefonumdan “google sheets” ile takip ediyordum ama birkaç gündür tefastan veri çekemiyor. Sorun bende mi yoksa tefas sisteminde mi bilemedim. Aynı sorunu yaşayan var mı?
    1 haftadır bende de aynı durum var, verileri manuel giriyorum.

Benimde fon portföyü şuan için böyle. Hisse senedi piyasasında yukarı hareket beklediğim için hisse fonlarımın portföy içindeki oranı şuan %57 olmuş.
    TKF Tacirler Portföy Hisse Senedi Yoğun Fon
    NNF hedef portföy 1.Hisse senedi fonu
    MPS MÜKAFAT PORTFÖY KATILIM HİSSE SENEDİ FONU
    GBC AZİMUT PYŞ YABANCI BYF FON SEPETİ FONU
    AES AK PORTFÖY PETROL YABANCI BYF FON SEPETİ FONU
    EIB EIB - QİNVEST PORTFÖY DEĞİŞKEN FON
    AGC AGC - AK PORTFÖY AGI DEĞİŞKEN FON
    DBH DENİZ PORTFÖY EUROBOND (DÖVİZ) BORÇLANMA ARAÇLARI FONU
    AFS AK PORTFÖY GELİŞEN ÜLKELER YABANCI
    Hisse senedi tarafında arbitraj karı elde ettikçe buraya aktarıyorum o tutarı. Son 2 ayda 140 k aktardım bu şekilde. Fon portföyü yönetimi en az hisse senedi portföyü yönetmek kadar zevkli geliyor bana
    Bugün güncelleyince fon portföyümün eylül ayı %9 lara denk gelecek gibi. Tabi her zaman böyle performans olmaz. Ağustos ayı fon getiri oranım %3,5 du
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Bugün MB kuru 5 kuruş aşağıda
    Ama Türk eurobondlarının neredeyse tamamı artıda
    Bakalım 5 kuruşu kapatabilecekmi yerli eurobond fonları

7.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Mac bugün yine harikalar yaratıyor.En yakın zamanda elden çıkeracağım bunu zaman kaybı
    Piyasa ile fazla inaylaşıyor.İki aylık performansıyla bir zamanların meşhur gpg fonunu hatırlatıyor.Kurumun yönettiği tek bir fon olduğu için işlerine odaklanacaklarını düşünüyordum.Ama tam tersi oldu endeks düşerkende çıkarken de gözlerine far tutulmuş tavşan gibi izlemekle yetindiler.Endeks ve hisselerde oluşan fırsatları malesef değerlendiremiyorlar.Haydar bey iyi bir insan ama benim fonları tercih etmemin sebebi hisseye aşık olmadan profesyonel olarak birikimlerimi yönetmek.Mac fonununda aşık olduğu bazı hisseler pörtföyün getirilerini törpüledi ve fon yönetiminin bu durumu karşıdan izlemesi hiç hoşuma gitmiyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Piyasa ile fazla inaylaşıyor.İki aylık performansıyla bir zamanların meşhur gpg fonunu hatırlatıyor.Kurumun yönettiği tek bir fon olduğu için işlerine odaklanacaklarını düşünüyordum.Ama tam tersi oldu endeks düşerkende çıkarken de gözlerine far tutulmuş tavşan gibi izlemekle yetindiler.Endeks ve hisselerde oluşan fırsatları malesef değerlendiremiyorlar.Haydar bey iyi bir insan ama benim fonları tercih etmemin sebebi hisseye aşık olmadan profesyonel olarak birikimlerimi yönetmek.Mac fonununda aşık olduğu bazı hisseler pörtföyün getirilerini törpüledi ve fon yönetiminin bu durumu karşıdan izlemesi hiç hoşuma gitmiyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    piyasa halen mac a güveniyor demekki yatırımcı sayısı da portföy de küçülmüyor şimdilik.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 564/1002 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •