Sayfa 614/1002 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ne yaparsak yapalım şu kur karşısında nette kazanç elde edebilmemiz çok zor. Bu durum beni kahrediyor. Paramız hergün eriyor ve rezervler eridiği için bununla mücadele edecek bir irade gösterebilmek çok zor.
    Bundan korunmanin tek yolu doviz ve degerli metallerden sepet olusturmak ben tl de durup hergun paramin eridigini gormeye tahammul edemedigimden kullanacak param haric ne varsa tl ciktim cunku her kur artisinda param eriyor, ulkemizde su konjonkturde doviz yuruyor ve yuruyecek gibi duruyor oradan kazaniyoruz ve enflasyona da yenilmiyoruz diyelim degerli metaller volatil de olsa dusus gosterse bile usd etkisi ile degerleniyor, fonlarda bile usd etkisi olani aliyorum. Bist hisse fonlari yuruse bile donup bakmiyorum. Huzuru bunda buldumm gece daha rahat uyuyorum. Spekulatif kazanc pesinde degilseniz yeter de artar bu sistem uzun vadede

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Bundan korunmanin tek yolu doviz ve degerli metallerden sepet olusturmak ben tl de durup hergun paramin eridigini gormeye tahammul edemedigimden kullanacak param haric ne varsa tl ciktim cunku her kur artisinda param eriyor, ulkemizde su konjonkturde doviz yuruyor ve yuruyecek gibi duruyor oradan kazaniyoruz ve enflasyona da yenilmiyoruz diyelim degerli metaller volatil de olsa dusus gosterse bile usd etkisi ile degerleniyor, fonlarda bile usd etkisi olani aliyorum. Bist hisse fonlari yuruse bile donup bakmiyorum. Huzuru bunda buldumm gece daha rahat uyuyorum. Spekulatif kazanc pesinde degilseniz yeter de artar bu sistem uzun vadede

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Haklısınız portföyümün %30 u bu şekilde ama demekki daha da arttırmak lazımmış.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Mps fon portföy dağılımı yayınlanmış.

https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...nedi-yogun-fon

4.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Benim de vakıfbanktan verdiğim sadece bin liralık nnf talimatım iptal olmuş. Boşuna almakla uğraşmayın yani
    Benim Vakıfbank dan verdiğim talimat gerçekleşmiş, herkes fon alamamakdan bahsediyor ben bugüne kadar altı parça halinde nnf aldım hiç sorun yaşamadım.

5. Bağımsiz bir grup ( Prof. Dr. Veysel Atasoy öncülüğünde ) enflasyon hesaplamaya başlamış. Bu da yıllıklandırılmışlarda Hanke Enstitü'nün 35-40 civarına yaklaşıyor. Yıllık usdtry değişimi de buna dair büyük bir ipucu veriyor.

https://t24.com.tr/haber/enflasyon-a...de-3-61,907534

Zaten eğer gerçekten enflasyon 35-40 civarında ise, reel getiri elde etmek hayale yakın olur.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Benim Vakıfbank dan verdiğim talimat gerçekleşmiş, herkes fon alamamakdan bahsediyor ben bugüne kadar altı parça halinde nnf aldım hiç sorun yaşamadım.
    Zamanla alakalı olabilir. Alış saatim 10:42 iptal saati 13:31

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ne yaparsak yapalım şu kur karşısında nette kazanç elde edebilmemiz çok zor. Bu durum beni kahrediyor. Paramız hergün eriyor ve rezervler eridiği için bununla mücadele edecek bir irade gösterebilmek çok zor.
    geçenlerde iktidarı en sert şekilde destekleyen akit tv'de dahi ekonomi bakanı eleştirildi. kalkınma planını açıklarken soru kısmında kendilerine dövizdeki hızlı yükseliş sorulunca, dövizin artışı beni hiç ilgilendirmiyor demişler. akit sunucusu da, iğneden ipliğe her şeyin dövize bağlı olduğu ortamda söyledikleriniz kabul edilemez, dövizin artışı belki sizi ilgilendirmez ama vatandaşı fazlasıyla ilgilendiriyor. satın alma gücü eriyor şeklinde tepki göstermiş. bu tepkinin akit tv gibi bir kanalda olması manedar. onların da canına tak etmiş bu işler anlaşılan.

8.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Zamanla alakalı olabilir. Alış saatim 10:42 iptal saati 13:31
    nnf alım emri 13:30 a kadar değil mi yarın hesaba geçmesi için ? 13:40 da alım emri gönderirsin ertesi gün için öne geçmiş olursun emirlerde...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 614/1002 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •