Sayfa 627/1002 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Altın düşerken TL etkisi yüzünden GBC'de fazla etki görülmedi. Ama banka altın fonları kötü etkilendi. Bu yüzden yeni aldıkları fonların bir etkisi olduğunu sanmıyorum.

Bugün GBC fonlarına güzel girişler oldu. şuan 0,83 yukarda. TL negatif (-0,34) etkisiyle beraber anlık 0,52 civarlarında.

Dün GBC fonları sadece 0,35 getirirken TL etkisiyle (+0,81) fon 1,26 yükseldi. Yabancı fonlara giriş yaparken dolar etkisini arındırarak takip etmek gerek.

Aynı şekilde dün AFT hisseleri dolar bazında 0,69 getirirken TL etkisiyle 1,61.

tkf nin portföy dağılımını inceliyorum. Ege gübreyi satmışlar. Ben bu hareketi tahta ve takasda gözlemiştim. Geriye dönük hisseyi aldıkları fiyata ve satılan fiyata bakmıştım. Çok ciddi karla ege gübre hisselerini realize etti.
    Bu fonun iyi yönetildiğini biliyordum bu harekette bi nebze daha destekledi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. GBC iyi yönetilen bir fon.
    Devamlı al sat yaparak bileşik getiriyi kesmek bence hatalı bir davranış.
    Vergisini ödedikten sonra aynı adeti alamıyorsun.
    Nakit buldukça bunları küçük küçük tırtıklamak lazım, biriktirme usulü.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    GBC iyi yönetilen bir fon.
    Devamlı al sat yaparak bileşik getiriyi kesmek bence hatalı bir davranış.
    Vergisini ödedikten sonra aynı adeti alamıyorsun.
    Nakit buldukça bunları küçük küçük tırtıklamak lazım, biriktirme usulü.
    Saygılar.
    bende aynı fikirdeyim gbc iyi yönetildiği sürece portföyümde olacak. Ciddi fiyat düşüşlerinde ppf fonlarımdan satar bunu arttırırım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    tkf nin portföy dağılımını inceliyorum. Ege gübreyi satmışlar. Ben bu hareketi tahta ve takasda gözlemiştim. Geriye dönük hisseyi aldıkları fiyata ve satılan fiyata bakmıştım. Çok ciddi karla ege gübre hisselerini realize etti.
    yerine hisse almış mı ?
    bilginiz var mı?

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    yerine hisse almış mı ?
    bilginiz var mı?
    cemtas
    cimsa
    selec
    almış

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    cemtas
    cimsa
    selec
    almış
    THY VE TUSFG de yeni eklemiş sanki.
    teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ege gübreyi ne kadar zaman fonda tutmuşlar
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 627/1002 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •