Sayfa 641/1002 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Buaralar u30 da yabancı alımları görüyorum ufaktan. Bazı fonlar bunu sezip pozisyon açtılar önceden. Eıb bile kchol ve tüprs ekledi portföye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hisse bazlı ve değişken başarılı fonların portföye ne eklediğine dair bir çalışma yaptım bakabildiğim üşenmediğim kadar geçen hafta. Bu ay en çok eklenen kchol cıktı. Hatta sırf bu yüzden , ben de kendi portföyüme kchol uzun pay kontratı ekleyeceğim pazartesi fırsat olursa.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Twitter adresi: https://twitter.com/aLL_oFFss

Bahsedilen stratejiyi soruyorsunuz sanırım, ben de aramıştım ama bulamamıştım bi ara
    Yıllık bileşik getiri ortalamasının %46(tam değer bu olmayabilir) olduğunu söylemişti bir tweetinde ordan aklımda kalmış

Bu arada garip bir imzası var: Aynı kelime içinde iki kez geçen F ve L harflerini büyük yazar
    Tesekkurler yuji ustad. Gercekten garip imzasi var

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bunu alıyorlar Akbank fonlarına.

https://finance.yahoo.com/quote/TCEHY/
    Tesekkurler aft son dagilimini tabloda degistireyim o zaman. Amerika da islem goren tencent e cevireyim.

3. Bir kaç şey dikkatimi çekti.

1) Akbank AFT AFS AOY AFA AFV gibi fonları tamamen aynı kişiler yönetiyor.

2) Akbank AFT AFS AOY AFA AFV gibi fonları tamamen yabancı hisse fonları olmasına rağmen, AFT ve AFS de yönetim gideri %2.9 iken, AOY AFV ve AFA da bu oranlar %2.25 ve %2.

Bu konularda yorumu olanlar varsa yazsınlar. Bence oranların aynı olması lazım. AFT ve AFS ye geçiriyorlar yönetim giderlerinde!

4. TCEHY olsa eskisi gibi TCEHY olarak raporlarlardı. Ağustos dağılımında da ikisi de listelenmişti üstelik. Yani bir farklılık var ki ayrı kalemler olarak işleniyor.

Ayrica Hong Kong özerk bir yonetim ve HKD dollar birim ile islem yapıyor. Konvertibikitesi olmadığı için hesaplarında tutmak istememis ve capraz kur ile araci kurumlar vasıtasıyla islem yapmış olabilirler.

Ben mail attim diger arkadaşlar da yazarsa bu konuya belki bir açıklık getirirler. O kadar yonetim ücreti alirken bu kucuk açıklamayı da cok gormezler umarım

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hisse bazlı ve değişken başarılı fonların portföye ne eklediğine dair bir çalışma yaptım bakabildiğim üşenmediğim kadar geçen hafta. Bu ay en çok eklenen kchol cıktı. Hatta sırf bu yüzden , ben de kendi portföyüme kchol uzun pay kontratı ekleyeceğim pazartesi fırsat olursa.
    Üstad, geçtiğimiz hafta Gedik Yatırım model portföyüne, KCHOL ile BRISA'yı ekledi. Finnet raporlarına göre 01 Ocak 2020'den bugüne TL bazında en ucuz hisseler sırasıyla : PGSUS, TAVHL, DOCO, AKBNK, GARAN, TUPRS, MAVI, KCHOL, VAKBN, THYAO... Bu en ucuz ilk 10 da belki de, ucuz olma hikayesi en zayıf KCHOL olduğu için, şu an kademe kademe alım geliyor.
    Selamlar,

6.  Alıntı Originally Posted by atituran Yazıyı Oku
    Üstad, geçtiğimiz hafta Gedik Yatırım model portföyüne, KCHOL ile BRISA'yı ekledi. Finnet raporlarına göre 01 Ocak 2020'den bugüne TL bazında en ucuz hisseler sırasıyla : PGSUS, TAVHL, DOCO, AKBNK, GARAN, TUPRS, MAVI, KCHOL, VAKBN, THYAO... Bu en ucuz ilk 10 da belki de, ucuz olma hikayesi en zayıf KCHOL olduğu için, şu an kademe kademe alım geliyor.
    Selamlar,
    Merhaba, muhtemelen öyle, sonuçta fon yöneticilerinin haber akışı daha fazla, çoğu zaman birinci kaynaktan görüp raporlayabiliyorlar, ve genel olarak iyi fonlar giriyorsa bir bildiği vardır diye düşündüm açıkçası. Ben de kişisel olarak ucuz kalanları bir nebze temel bazda anlamlandırabiliyor iken, kchol gereksiz aşırı satılmış olabilir. selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Günaydınlar, IDY'nin fiyatında hata olabilir mi?

8.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    Günaydınlar, IDY'nin fiyatında hata olabilir mi?
    Teb yatırim bunu sık sık yapıyor. 9.30 gibi düzeltirler

Sayfa 641/1002 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •