Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    yabancı fonlar bu yüzden var sn. hellistheothers. en azından dolar etkisini düşünmüyorsunuz.
    Merhaba , var aslında hocam bende gbc vs. gibi hatta eurobond fonlarım da var ipv dbh gibi bir miktar dolar koruması için. Ama sonuç olarak, yabancı hisselere yatırım yapan fonların da dolar bazında reel getiri elde etmesi çok zor. yurtdışı etflerim, mutual fonlarım bile dolar bazında yıllık 5-6 yı zor geçiyorlar. ulusal paramızın güçlü olması gerek her halukarda tl yatırımcısıyız. Sonuçta harcamayı burada yapıyoruz. yılbaşında aldıgım notebook'un değeri iki katına çıkmış, buna yetişmek imkansız.

bir de yurtdışı gelişmiş ülke endeksleri ara sıra coşmuş gibi görünse de uzun vadede belli bir yerde oyalanıyor, emerging marketler gibi artmıyor. bizdeki yurtdışı yatırımcısı fonlar da o endekslerin bile altında kalıyor, biri iki istisnası hariç, kötüler.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    usdtry sakinleştirilmediği sürece, dijital olarak rakamlar artsa da kazanılan neredeyse çöp hükmünde maalesef, hızla eriyoruz. Artık sadece oraya bakıyorum portföyüm için. her gün portföye ekstra para eklememe, enflasyonun epey ustunde getiri elde etmeme ragmen dolar karşılığı hızla azalıyor. Her gün biri gelip 300-500 dolar çekip gidiyor gibi. deli b.kuyla oynar gibi tl bazlı artışla oynayıp eğleniyoruz aslında sadece Çok canım sıkılıyor.
    faiz artışı bekleniyor 22 ekimde iyi bir artış olmalı. bir de bankaların rahatlaması lazım.

3. Haydo dayının yeni atı algyo yavaştan bir hareket yapıyor.

Karma fon portföyüm geçen hafta %2,68 artmış. Endeks 0,43 artıydı. Endeksi yendim ama dolar %2,28 yapmış. Kıtı kıtına yendik doları
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Katılıyorum bende kademeli olarak once Suc simdide Sua dan cikiyorum son kademem kaldı.

Başarıli bulduğum GMA ve EIB ikilisine risk algima gore dagittim.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    sua'yı sattım idy'ye çevirdim ama göz ucuyla bakıyorum, hala kötü defansif değişkenler içinde. bariz temel bir değişiklik olmuş, çok uzun süredir kötü. çok erken asla karar vermemek gerek ama 2 aya yakın kötü gideni de fazla sabretmeden değiştirmekte yarar var. optimum bir bekleme süresi olmalı . ne az ne çok. bence o süre 2-3 ay civarı.

6. Sn Black mirror, Akportföy'ün cevabı bu şekilde bilginize.

Değerli Yatırımcımız,* İlgili* firmanın Almanya Frankfurt* borsasında işlem gören hisse senedine yatırım* yapılmıştır.
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Aft icerisinde tencent holdings ltd var. Bu sirket sizce amerika piyasasinda mi yoksa hong kong piyasasinda mi islem goruyor ?

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    sua'yı sattım idy'ye çevirdim ama göz ucuyla bakıyorum, hala kötü defansif değişkenler içinde. bariz temel bir değişiklik olmuş, çok uzun süredir kötü. çok erken asla karar vermemek gerek ama 2 aya yakın kötü gideni de fazla sabretmeden değiştirmekte yarar var. optimum bir bekleme süresi olmalı . ne az ne çok. bence o süre 2-3 ay civarı.
    iyi dayandınız yine üstat

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Karma fon portföyüm geçen hafta %2,68 artmış. Endeks 0,43 artıydı. Endeksi yendim ama dolar %2,28 yapmış. Kıtı kıtına yendik doları
    gayet başarılı, dolar eninde sonunda gerileyecek bence, mevduatta ayda net %1 alınıyor

Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •