Sayfa 645/1002 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Esas bocalayan Mac, aylikta listenin diplerinde
    bist 30 ağırlığı olduğu için bocalaması gayet normal hocam. ama onun da zamanı geliyor yavaştan.
    yanlış anlaşılma olmasın hiç birini birbirinden fazla üstün görmüyorum, elimde hisse fonu ve değişken olarak
    oph, nnf, mac,mps, tkf, ıpb ve tte var, hemen hemen aynı ağırlıkta sayılır.
    birileri düşüş yaptığında ya da yerinde saydığında diğerleri öne çıkar mantığıyla tutuyorum bunları.
    bol kazançlar.

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bist 30 ağırlığı olduğu için bocalaması gayet normal hocam. ama onun da zamanı geliyor yavaştan.
    yanlış anlaşılma olmasın hiç birini birbirinden fazla üstün görmüyorum, elimde hisse fonu ve değişken olarak
    oph, nnf, mac,mps, tkf, ıpb ve tte var, hemen hemen aynı ağırlıkta sayılır.
    birileri düşüş yaptığında ya da yerinde saydığında diğerleri öne çıkar mantığıyla tutuyorum bunları.
    bol kazançlar.
    ben de esit agirlikta mac tkf mps ile devam ediyorum, tek pismanligim epey süründü diye gmr yi çıkmıştım sonrasinda şaha kalktı

3.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    ben de esit agirlikta mac tkf mps ile devam ediyorum, tek pismanligim epey süründü diye gmr yi çıkmıştım sonrasinda şaha kalktı
    sabrın sonu selamet diye düşünmek lazım üstat o yüzden beklemek daha iyi gibi duruyor. ytd..

Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Dostlar bir önceki haftanın net getirisi ile bu haftanın getirisi arasındaki veya haftalık olarak ne kadar net yüzdesel olarak kazanç elde ettiğini tespit etmenin excelde formülü ne arkadaşlar .bir önceki haftanın net miktarı ile bu haftanın net miktarı oranlamasına göre mi yapılacak
    ben şöyle yapmaya çalışıyorum. fon tablomda her zaman alt kümülatif kar toplam oranım var. Her yeni fon aldığım zaman portföyde bulunan fon ise ağırlıklı ortalama hesaplayıp o fonun yeni maliyetini buluyorum.
    sonrasında her hafta kar belli olunca ayrı ufak bir tabloya kaydediyorum. Kümülatif kar-haftaların toplam karları = en son haftanın karını veriyor. Her hafta tamamlandığına dediğim diğer tabloya geçmiş haftanın karını eklemek lazım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Dostlar bir önceki haftanın net getirisi ile bu haftanın getirisi arasındaki veya haftalık olarak ne kadar net yüzdesel olarak kazanç elde ettiğini tespit etmenin excelde formülü ne arkadaşlar .bir önceki haftanın net miktarı ile bu haftanın net miktarı oranlamasına göre mi yapılacak
    Hocam 1.gün değeri hücre A1 , ikinci gün değeri hücre B1 olsun. Yüzde değişimi görmek istediğiniz hücreye = ((B1-A1)/A1) yazıp, bunu yazdığınız hücreyi sağ tıklayıp hücreleri biçimlendir'den ''yüzde'' olarak seçim yapın.

Bu halde 1.gün değeri 100, 2.gün değeri 105 ise , formülasyonu yazdığınız hücrede % 5 görünecektir, eğer sormak istediğiniz buysa ve ben yanlış anlamadıysam sorunuzu.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku

(bu haftanın değeri-geçen değeri/geçen haftanın değeri) excel tablomu temizleyip özelden paylaşmaya çalışırım, onun üzerinden devam edersin.

7. arkadaşlar bist 100 nereye kadar çıkar böyle? 1200 den düzeltme gelir mi?
    bi taraftan yabancı girişi var deniyor bi yandan yabancı oranı düştü deniliyor?

nasd** da trumpın seçimine göre şekil alabilir ancak seçilmeyeceği de aşikar gibi.
    12binden düzeltme gelir mi bilemedim.

8.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    arkadaşlar bist 100 nereye kadar çıkar böyle? 1200 den düzeltme gelir mi?
    bi taraftan yabancı girişi var deniyor bi yandan yabancı oranı düştü deniliyor?

nasd** da trumpın seçimine göre şekil alabilir ancak seçilmeyeceği de aşikar gibi.
    12binden düzeltme gelir mi bilemedim.
    Şahsi görüşüm, 1200'leri 3. kez deneyişimiz olacak, bir kere de olmasa da geçeriz diye düşünüyorum. Ondan sonrası hızlı gelir ancak 1250 civarı düzeltme gelir ve bu kez de 1200'ler destek olarak test edilir gibi geliyor. Benim bu senaryo için vadem 6-9 ay arası ki koronanın dünya gündeminden çıkacağını düşündüğüm süredir bu. Bu süreçte 1150'ler, belki 1120'lere git geller olabilir. 1120 altına dönmedikçe yukarıda bahsedilen hedeflerin çok rahat görülebileceğini düşünüyorum.

Sayfa 645/1002 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •