Sayfa 687/1002 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Merhaba Arkadaşlar forumda yeniyim, fonların günlük fiyat değişimlerini nereden takip ediyorsunuz?

2. Şunu öğrenmek istiyorum, bir fonda alış valörü 1 gün ve diyelim ki ben ptesi alış girdim salı hesaba geçti fon, fon ptesi fiyatı ile mi hesaba geçer, salı fiyatı ile mi, aynı şekilde satış valörü 3 gün olan fon sattığım günkü fiyatla mı yoksa 3 gün sonraki fiyatı ile mi satılır, şunu bir netleştirmedim, cevap veren olursa sevinirim.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Şunu öğrenmek istiyorum, bir fonda alış valörü 1 gün ve diyelim ki ben ptesi alış girdim salı hesaba geçti fon, fon ptesi fiyatı ile mi hesaba geçer, salı fiyatı ile mi, aynı şekilde satış valörü 3 gün olan fon sattığım günkü fiyatla mı yoksa 3 gün sonraki fiyatı ile mi satılır, şunu bir netleştirmedim, cevap veren olursa sevinirim.

Hocam bende bu alanda yeni sayılırım ama bildiğim kadarıyla ilgili fonun izahnamesinde yazıyor bu, her fonda değişiklik gösteriyor diye biliyorum.Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen.

4.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Şunu öğrenmek istiyorum, bir fonda alış valörü 1 gün ve diyelim ki ben ptesi alış girdim salı hesaba geçti fon, fon ptesi fiyatı ile mi hesaba geçer, salı fiyatı ile mi, aynı şekilde satış valörü 3 gün olan fon sattığım günkü fiyatla mı yoksa 3 gün sonraki fiyatı ile mi satılır, şunu bir netleştirmedim, cevap veren olursa sevinirim.

P.tesi 13.30 dan önce verdigin emir ile pazartesi aksam kapanis fiyatiyla alim yapmiş olursun.
    Satiş konusunda 13.30dan önce verdigin emir ile o aksamki kapaniş fiyatindan satilir fakat hesaba gecmesi 2-3 günü bulabilir.
    Valör ise fondan fona degişir.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar forumda yeniyim, fonların günlük fiyat değişimlerini nereden takip ediyorsunuz?
    Tefasa bakican

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku

Özeti şudur
    Öğleden önce alsanızda satsanızda alım yada satım o gece oluşacak ve sizin ertesi sabah tefasta gördüğünüz fiyattan olur

Satımda paranın gelmesi fonun T durumuna göre 0 ila 4 gün sonra olur

Yanlız öğleden önce ifadesi fondan fona değişebilir
    Son saat 12.30 ila 13.30 arasında değişiklik gösterebilir dikkat etmek lazım

7. pazartesi Sabah alım satım yaparsanız o günün kapanış fiyatından(bir gün sonra salı günü tefasta gördüğünüz fiyattan işlem olur ), öğleden sonra yaparsanız 1 gün sonraki kapanış fiyatından çarsamba sabah tefasta gördüğünüz fiyattan işlem olur, t değeri de hesaba paranın gececeği gündür,

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Fon dağılım raporlarına baktım da genelde fonlarda turk teknoloji hisseleri yer almıyor. Son sene bayağı hızlandılar aslında teknoloji şirketleri...
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 687/1002 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •