Sayfa 692/1002 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    daha haberin sonunu okumadan bir tane ekonomiste maliyeciye sorsalar dedindi ... diyorum ki sürekli olarak yapılan ve kar edilen döviz alım satımı altın gümüş alım satımı ticari kazanca girer , vergi mükellefiyeti ister bu kadar net . Senede 30 tane araba al sat bir işyerin olmadan , vergi dairesine uğrama olur mu ? hemşerim sen napıyosun derler 30 araba alıp satmışsın ( daha 10 uncuda zaten ensenden tutar maliye ) bu bir ticari kazançtır vergi mükellefi olman gerekir der... aynı şey döviz ve değerli metaller için de geçerlidir... sözlerimin arkasındayım ...
    30 araba alıp satmakla, dediğin farklı şeyler. doları döviz büfesinden alır, sonra döviz büfesinden satarsan belli bir meblağı aşarsan gelir vergisi ödersin. Orada emtia olur zaten menkul değil. %10 stopaj ödediğin hiç bir dolar bazlı üründe tekrar gelir vergisi falan ödemezsin. Polemik çarpıntı yapıyor bende, ne olur uzamasın, haklısın. sen de spot demişin zaten , ben onu kaçırmışım. pardon. öperim gözlerinden, yorma beni.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tacirler portföy TTL - TACİRLER PORTFÖY KARTOPU SERBEST FON da çok iddalı görünüyor. Nitelikli yatırımcılar için tabiki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İyi akşamlar,
    Ben satmıyorum hocam hiç bir koşulda, trade etmiyorum. 6-7 yıldır taşıyorum. Yarınımız belli değil ama, Allah ömür verdiği kadar taşıyacağım, 50-55 yaş civarı emekliliğime kadar. Sadece endeks ya da dolar çok çıkmışsa ona göre bağlı fonu biriktirmeyi durduruyorum arada, gevşeyince tekrar biriktiriyorum.
    Sonra da kuracağım 30 tane akvaryum, bir de müstakil ev çok sıcak ve sakin in-cin olmayan insansız bir yerlerden, gömüleceğim kitaplara umarım
    Ben sabırsızım ve düşer gibi olunca panikliyorum, demek biriktirmek için disipline etmem gerek kendimi. Hisse senedi gibi al/sat fon işinde belli ki zor, haklısınız önerinizi dikkate alacağım sağolun

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Foreks gelirinden stopaj alınacak
    Yeni sunulan bir kanuna göre foreks işlemlerden elde edilen gelirden stopaj alınması bekleniyor.

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...nacak-6085754/
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    mps 0.48 % , tkf önceden belli olmuyor, gmr bilmiyorum.
    Tsk.ederim.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    mps 0.48 % , tkf önceden belli olmuyor, gmr bilmiyorum.
    Tsk.ederim.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Beyler yeniyim 30bin bütçeye ayda yüzde 5 almak mümkünmü parayı fonlara dagitmalimiykm hangi fonları almalıyım lütfen yardımcı olun

7.  Alıntı Originally Posted by mustafaneta Yazıyı Oku
    Beyler yeniyim 30bin bütçeye ayda yüzde 5 almak mümkünmü parayı fonlara dagitmalimiykm hangi fonları almalıyım lütfen yardımcı olun
    Yüzde 5 kazanmak için atak ya da agresif ya da risk alan yatırımcı olmak gerekir. Yüzde 5 kazanmak isterken yüzde 5 kayıp da olabilir. Hisse yoğun , eurobond fon ve değişken fon sepeti Yapabilirsiniz

8.  Alıntı Originally Posted by mustafaneta Yazıyı Oku
    Beyler yeniyim 30bin bütçeye ayda yüzde 5 almak mümkünmü parayı fonlara dagitmalimiykm hangi fonları almalıyım lütfen yardımcı olun
    Herhangi bir ayda %10 hatta %20 almak bile mümkün. ancak sürekli aylık %5 uzun vadede, sürdürülebilir, olası ve makul bir hedef değil yatırım fonlarında açıkçası.
    aylık %5 , yılda %60 , hatta bileşiği ile %75-80 civarına gelir. 1 yıl gerçekleşse bile , başka yıl olmaz.

%2.5-3 civarı makul , sürdürülebilir , pratikte geçekleşebilir. Hatta yüzdelerden ziyade, var olan iklimdeki mevduat faizinin 2-2.5 misli bence ideal hedeftir.

Ben genelde açıklanan aylık tüfe oranının %1 puan üstünde kapatırsa o ay portföyüm , ''iyi geçmiş ve başarılı'' diye düşünürüm. Bu yıllık bileşikle kabaca %15 civarı enflasyon üstü reel getiri civarına gelir ve normal , olabilir bir hedeftir uzun vadede.

Ancak dediğim gibi sadece 1 ay için bazen %20 bile olabilir. Bilinmez.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 692/1002 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •