Sayfa 726/1002 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. TDG lerimi hayatta bozmam

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Kaçıranlar vardır belki
    Burayı da ziyaret etmenizi tavsiye ederim: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46829

3. zgold, zpx30 gibi byf'ler ne kadar likit, her kademesinde alıcı satıcı oluyor mu hep, boşluklu mu işlem görüyor genelde ?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. ıpv -0,54
    tdg -0,92
    tta-0,33
    tte-0,98
    ıpj -0,39

Bugünün maaşallahı var kemiksiz eksiyiz.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Kaçıranlar vardır belki
    Burayı da ziyaret etmenizi tavsiye ederim: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46829
    Paylaştığınız iyi olmuş, sayenizde yeni gördüm. Sn. hellistheothers arkadaşa ve hepimize faydalı ve hayırlı olmasını dilerim ...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. TGE +0,51 sağolsun geriden geldiği için o da yoksa petrol etfleri yüzünden yarın eksi geleceği simdiden belli gibi

7.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Benim Eylül ve Ekim başından beri topladigim hisse fonlardan olusan 8.000tl lik portfoyum de şuan 800tl kazanç var. Belki 30.000-40000tl ile daha fazla olabilirEk 26154

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sayın Ayurdakok, size aynen katılıyorum. Aslında ben de ilk denemeyi iş portföy teknoloji ağrılıklı hisse ile bir ay kadar önce yaptım. 4000 tl lik bir yatırıma %10 dan fazla getiri sağladı şimdilik. Aslında olasılıkları biliyorum ancak buradaki deneyim sahibi arkadaşlar benim göremediğim pek çok detayı görebileceklerdir. Siz de çok değerli bir katkı yaptınız. Açıkçası biraz risk alacağım, özellikle de yarınkı faiz kararından sonra. Sonuçta borsa'da daha yüksek bir risk ile bazen kayıp yaşıyorum. Edindiğim izlenim en riskli fon türünün bile bir hisse senedine göre %50-60 daha güvenli olduğu.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam selamlar. Benim yıllar içinde gözlemim aylık ortalamanın uzun vadede portföylerin iyi veya kötü kurgulanmasına göre %2 ila %4 arasında dalgalandığı. Bu değer aylık %20'ye bile varır ay bazında ama ortalamada düzenli, % 4-5 civarını aşmak gerçekten çok zor kanımca.
    Ama çekecek olsanız bile yatırım yapmanız boşta kalmasından iyidir. En azından çekerken, bir kısmını kar karşılar.

20 yıl iş yaşamı dediğinize göre ben de aynı yaşlardayım muhtemelen. Zaman hızlı geçiyor, ve benim gençken düşündüğümün aksine, para genç iken değil, yaşlıyken daha çok ihtiyaç duyulan bir mevzu. Gençken parasız da mutlu olmak kolay. Bir bira mutlu etmeye yetiyor gençken insanı.
    Ancak yaşlandıkça özellikle sağlık harcamaları artıyor, muhtaciyetler ve konfor isteği daha çok beliriyor bence. Dİşimle ilgili bir iğne için daha dün 1000 tl istedi dişçi. Bunu devlet yapmıyor yapsa, bir sene sonra yapıyor vs. vs
    O yüzden asla hiç bir zaman geç değil, zaruretler bittikten sonra da küçük küçük devam edersiniz.
    Zaman ayırıp böyle detaylı geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Moral verici sözleriniz benim için çok değerli oldu. Pandemi süreci başladığından beri finansal konulara olan ilgim artarken bir yandan da hep bir geç kalmışlık duygusu hissettim içimde. Aslında elimde olmayan sebeplerden dolayı bazı temel yatırımları hiç yapamadım hayatımda ama sizin de söylediğiniz gibi hiç bir zaman geç değil. İlerisi için en mantıklı adımları atmaya bakacağım artık. Gençlik konusunda çok haklısınız. Hala basit şeyler mutlu ediyor beni. Aslında kendim için dilediğim para ile edinilebilecek hemen her şeye az çok sahip oldum. Asıl kaygım çocuğum için bir gelecek kurabilmek. Ama bu ülkece hepimizin sorunu aslında. Umarım bizi iyi günler de bekliyordur.

Aslında istediğim miktarı yönlendirdiğim zaman %4 bile benim için fazlası ile yeterli bir miktar ama sizin de belirttiğiniz risklerin ve dalgalanmaların farkındayım. Sizin diğer başlıktaki önerileriniz altın değerinde. Sepet kurallarına bağlı kalarak yavaş yavaş bir portföy oluşturacağım orta vadede. Tekrar teşekkür ederim değerli katkılarınız için.

Sayfa 726/1002 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •