Sayfa 795/1002 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Döviz bazında ucuz olduğunu düşündüğünüz bir sınıf var mı? Nedenlerinizle birlikte dinlemek isterim.

Emtialar özellikle Petrol kontratları yine düşüş trendinde. "Lockdown" endişesi başı çekiyor sanırım.

TCMB'ye teşekkür ediyorum beni ve tum piyasayı kandırarak AES'ten fena olmayan bir seviyeden çıkmamı sağladı.
    Böyle devam ederse petrol yine ucuz duruma gelecek. Bende 2 seferde kıramadığı 43,5 dolar a yakın yerden satmıştım aes leri.
    Dolar endeksi de yukarı gideceğim diyor teknik olarak. Diğer gözümde altını takip ediyor bes portföyüm için.
    Ama herhalukarda kasasında döviz olan ihracatcı şirket hisselerini kaotik günlerde almak daha iyi getiri sağlayabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. yurtdışı etf lerinde hoş güzellikler var da wisdomtree olsun o'shares olsun vanguard olsun falan filan ... satınca işin vergi kısmı can sıkıcı ... amerkan borsası değil de irlanda borsasından falan alırsak etf i nasıl bi durum ortaya çıkar ... teferruatlı işler bu işler
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. Yabanci fonlarin tatil gunleri alimi nasil oluyor acaba? Ornegin dun sabah aft alimi girdim alim valoru 1 ama biz bugun kapaliyiz orda piyasa dun aksam ve su anda acik. Tefasta fiyatimizi da gormuyoruz yarin sabah alinmis olursa tcmb kuru da 8.11den almis olcak miyim? Yoksa yarin sabahki fiyat bugunku yukselisi/dususu de icerecek mi? Normalde cuma sabah alsam pazartesi sabahki fiyattan almis oluyorum ama simdi tefasta 1 gunluk fiyat eksik kalmis olmuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Herşey çok ani gelişti.Kur gözümün önünde tıkır tıkır artmaya başlayınca ip koptu.

Yanlız bunun birde şöyle inceliği var.
    10,30'a kadar emir veriseniz, o para ile ppf alınıp nemalanıyor.
    10,30 sonrası emir verirseniz, talimat gene yerine getiriliyor ama para boşta blokede kalıyor.
    Zamaninda vakifla buna benzer bir olay yasamistim. 5 gun boyunca Nemalanma olmadigi icin bana 100 tl ye mal olmustu. Fon alirken bankadan herhangi bir uyarida gelmemisti nemalanmayacak seklinde. Daha sonra mail yoluyla iletisime gectim ve asagidaki cevabi aldim.

B : Merhaba, 30 Temmuz tarihinde .... TL tutarında 2 adet fon alış talimatı verdim. Verdiğim fon alış talimatları Nemalansın seçeneğini işaretlediğim halde 5 gün boyunca nemalanmadı. ..... TL nin 5 günlük nemalanma miktarının tarafıma ödenmesini rica ederim.

V : İş günlerinde nema yapılan 6. Fon için fon stoğu 16:00'da sıfırlanıp; 16:00 - 18:00 arası sadece başka müşteriler fon bozarsa, bu bozulan adetler kadar satılabilir stok olmaktadır.

Yarım günlerde ise stok saat 11:00'da sıfırlanmakta ve 11:00 - 18:00 arası sadece başka müşteriler fon bozarsa, bu bozulan adetler kadar satılabilir stok olmaktadır.

30.07.2020 yarım gün (arefe günü) olduğu için, stok 11:00 itibariyle sıfırlanmış olup bu yüzden nema yapılmamıştır.

Bilgilerinize sunarız.

5. Teşekkürler Sn. black mirror bilgi için. Bu stok mantığının böyle işlediğini bilmiyordum. Denk gelmiştim ama bu şekilde işlediğini öğrenmem iyi oldu.

6. https://www.youtube.com/watch?v=rsO30Spwoto Turhan Bozkurt, her akşam 19:30'da piyasayı yorumluyor. Ne psikopat ölçüde muhalif, ne şakşakçı. Ne varsa onu analiz eden, derinlikli, birikimli takip ettiğim en iyi youtube kanallarından. Tavsiye ederim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Zamaninda vakifla buna benzer bir olay yasamistim. 5 gun boyunca Nemalanma olmadigi icin bana 100 tl ye mal olmustu. Fon alirken bankadan herhangi bir uyarida gelmemisti nemalanmayacak seklinde. Daha sonra mail yoluyla iletisime gectim ve asagidaki cevabi aldim.

B : Merhaba, 30 Temmuz tarihinde .... TL tutarında 2 adet fon alış talimatı verdim. Verdiğim fon alış talimatları Nemalansın seçeneğini işaretlediğim halde 5 gün boyunca nemalanmadı. ..... TL nin 5 günlük nemalanma miktarının tarafıma ödenmesini rica ederim.

V : İş günlerinde nema yapılan 6. Fon için fon stoğu 16:00'da sıfırlanıp; 16:00 - 18:00 arası sadece başka müşteriler fon bozarsa, bu bozulan adetler kadar satılabilir stok olmaktadır.

Yarım günlerde ise stok saat 11:00'da sıfırlanmakta ve 11:00 - 18:00 arası sadece başka müşteriler fon bozarsa, bu bozulan adetler kadar satılabilir stok olmaktadır.

30.07.2020 yarım gün (arefe günü) olduğu için, stok 11:00 itibariyle sıfırlanmış olup bu yüzden nema yapılmamıştır.

Bilgilerinize sunarız.
    Öyle demişler ama, manuel olarak almak istediğinizde her zaman alınabiliyor, yarım gün tatili başlayana kadar.
    Bence yazılımlarında bir sıkıntı var onların.

8. ABD, Almanya, Ingiltere endeksleri ve vadelileri artida.
    Belki yarin bize de pozitif yansir.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 795/1002 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •