Sayfa 808/1002 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    5. dk da tr'nin ilk teknoloji fonunu kurduk diyor tefasdan bakıyorum öyle bir durum yok.
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    5. dk da tr'nin ilk teknoloji fonunu kurduk diyor tefasdan bakıyorum öyle bir durum yok.
    bende bulamadım. muhtemelen serbest fondur ve adı değişmiştir.

5. yurtdışı fonları hakkında her hangi bir yazı bulamadım forumda.. mesela "Matthews China Small Companies Fund" nasıl alınabilir yardımcı olabilecek biri var mı acaba

6.  Alıntı Originally Posted by ulasss Yazıyı Oku
    yurtdışı fonları hakkında her hangi bir yazı bulamadım forumda.. mesela "Matthews China Small Companies Fund" nasıl alınabilir yardımcı olabilecek biri var mı acaba
    Hocam yurtdışında bizdeki gibi iki tip fon var. etf ve mutual fonlar. etfler bizdeki borsada işlem gören fonlar gibi (byfler), mutual fonlar burada hep konuştugumuz tkf, mac, tefaş fonları (hsyf )gibi.

Sizin bahsettiğiniz fon mutual fon. Türkiye'de bir dönem araştırdıgımda mutual fonlara erişim veren kurum bulamadım. ünlü -co gibi en geniş ekranları bile olanlar maalesef sadece hisse gibi anlık işlemi geçen etfleri alım imkanı veriyorlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam yurtdışında bizdeki gibi iki tip fon var. etf ve mutual fonlar. etfler bizdeki borsada işlem gören fonlar gibi (byfler), mutual fonlar burada hep konuştugumuz tkf, mac, tefaş fonları (hsyf )gibi.

Sizin bahsettiğiniz fon mutual fon. Türkiye'de bir dönem araştırdıgımda mutual fonlara erişim veren kurum bulamadım. ünlü -co gibi en geniş ekranları bile olanlar maalesef sadece hisse gibi anlık işlemi geçen etfleri alım imkanı veriyorlar.
    sagolasın hocam.. her şeyin internetten halledilebildiği bir çağda ülkemizdeki finansal çeşitliliğin bu kadar sığ olması ilginç gerçekten..

8.  Alıntı Originally Posted by ulasss Yazıyı Oku
    sagolasın hocam.. her şeyin internetten halledilebildiği bir çağda ülkemizdeki finansal çeşitliliğin bu kadar sığ olması ilginç gerçekten..
    O dönem ben bahsettiğimde inanın çoğunun haberi dahi yoktu. Biraz da arz/talep ile ilgili sanırım. Zamanla belki bu tür talep oluşur. Ama tabii, paypal vs. kapalı iken, global ekonomik zincire dahil olmamız da çok zor.
    Bir sürü kurum Türkiye'ye hizmet veriyordu 7-8 sene öncesine ( 2012 yılına kadar ) kadar aslında. Sonra bıçak gibi kesildi, ülke listelerinde Türkiye olmuyor artık. Olanları da spk foreks de yapıyorlar diye haldır huldur hepsinin websitesini kapattırıyor.
    Son düzenleme : hellistheothers; 31-10-2020 saat: 22:03.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 808/1002 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •