Sayfa 818/1002 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. "Need to take decisions on uncertain future with incomplete information. No investor can escape this. Not even Buffett. You can course correct according to the way future pans out."

"Eksik bilgilerle belirsiz geleceğe ilişkin kararlar almanız gerekir. Hiçbir yatırımcı bundan kaçamaz.Buffett bile.Gelecekteki gidişata göre düzeltebilirsiniz."

Saygılar.

2. Borsa düşerken alım yapılıp kazanılır cuma yaptığım alışların bugünkü karını görmek sevindirici.

3. Riske girmeden para kazanılmıyor

4.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Borsa düşerken alım yapılıp kazanılır cuma yaptığım alışların bugünkü karını görmek sevindirici.
    tebrikler, darısı da benim başıma. kafamda hsyf için bir ana tutar belirleyip hiç bir zaman buraya dokunmayacağım. fazla düşüş olduğu günlerde de nisbeten kısa vadeli alımlar yapıp likitte bekleyen paramı fırsata çevirmeye odaklanacağım bundan sonra. bol kazançlar

5. Türkiye ekonomisinin sıkıntıları faiz artırımıyla çözümlenemez.
    Buna karşılık doğru araçla yapılacak faiz artırımı gerçek yapısal reformları yapmak için zaman kazandırır.
    Eğer yapısal reformları yapmaya hazır değilsek faiz artırımından mucize sonuçlar beklemek yanlış olacaktır.
    Faiz artırımı sonrası usd/tl trendi kısa bir süreliğine aşağı dönebilir fakat büyük resimde trendinin yukarı olduğunu düşünüyorum.
    Saygılar.

6. Asels ve Thyao katılım hisse fonlarda ağırlığı fazla olan hisseler, bakalım böyle kapatırsa endeks, katılım hisse fonlar +3 yazabilir.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Türkiye ekonomisinin sıkıntıları faiz artırımıyla çözümlenemez.
    Buna karşılık doğru araçla yapılacak faiz artırımı gerçek yapısal reformları yapmak için zaman kazandırır.
    Eğer yapısal reformları yapmaya hazır değilsek faiz artırımından mucize sonuçlar beklemek yanlış olacaktır.
    Faiz artırımı sonrası usd/tl trendi kısa bir süreliğine aşağı dönebilir fakat büyük resimde trendinin yukarı olduğunu düşünüyorum.
    Saygılar.
    aynı fikirdeyiz. Yapısal reformların ekonomi yönetimin aklının ucundan bile geçtiğini kimse düşünmüyor zaten. Şu ortamda kur gevşesin de döviz alalım, altın alalım, yurt dışı hisse senedi alalım diye bekleyen büyük bir kitle var.
    Hükümet faiz artışı ile kur krizini kısa süre bastıracak zaman kazanır. Kazandığı zaman ile arsa satışı, kit satışı, swap anlaşmaları vb çözümler araştırır. Tüm bunlarda yeni kur krizine kadar devam eder.
    Bu tür önlemler olsa bile ben artık en azından enflasyon kadar artacak bir kura herkesin hazır olması lazım diye düşünüyorum. Açıklanan enflasyon ne olursa olsun kur olması gereken enflasyon değeri kadar yükselir er ya da geç. Son 3-4 yıldır 25 ila 40 arası değişen enflasyon olmasına rağmen %10-12 enflasyon açıklandı. Ve kur düşük tutulması için MB rezervleri bitirildi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Bu kadar sert çıkışlar uzun vadede bize bi faydası olmuyor.sindire sindire günlük yüzde 0.5 artışla yükseliş sağlıklı olan.bu arada borsanın bu kadar coşmasına sebep ne olumlu bir haber mi var.

Sayfa 818/1002 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •