Sayfa 862/1002 İlkİlk ... 362762812852860861862863864872912962 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,889 - 6,896 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Merkez kur -0.16
    Ne zaman eksi gördü ki kur bugün?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Ne zaman eksi gördü ki kur bugün?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    dolarda eksiyi unutun. yakında çift haneye hazır olun.
    ANKARA, 5 Kasım (Reuters) - Hazine ve Maliye Bakanı Berat
    Albayrak, döviz kurunda beklentinin çok üstünde bir dalgalanma
    yaşanmadığını, dolara müdahalenin de henüz düşünülmediğini
    söyledi.
    Gazetelerde yer alan haberlere göre Albayrak AKP vekillerine
    yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
    Milliyet gazetesinin haberine göre Albayrak kurlardaki
    yükselişin, ABD seçimleri ile koronavirüs salgını nedeniyle
    dünya ticaretinde oluşan belirsizliğe bağladı.
    Kurun ekonomi performansının değerlendirmesinde tek
    belirleyici olmadığını belirten Albayrak Türkiye'nin üretim,
    ihracat, istihdam gibi başlıklarda dünyadaki pek çok ülkenin
    ilerisinde olduğunu belirtti.
    Milliyet'e göre Albayrak, dövizi faiz üzerinden baskılamanın
    mümkün olduğunu ancak faizi yükseltmenin üretimi düşüreceği ve
    istihdamda azalma yaratacağı endişesiyle bu yönteme
    başvurmadıklarını belirtti.
    Albayrak döviz kurlarında "beklentinin çok üstünde bir
    dalgalanma yaşanmadığı"nı belirterek dolara müdahalenin henüz
    düşünülmediğini kaydetti.
    Commerzbank analisti Tatha Ghose, Albayrak'ın
    açıklamalarının Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımları ve bu
    yöndeki söylemleriyle çeliştiğini ve bankanın bağımsızlığına
    ilişkin de endişeleri artırabileceğini söyledi.
    Ghose, Albayrak'ın açıklamaları ardından TCMB'nin
    adımlarının daha da yakından takip edilebileceğini ve TL'nin
    büyük olasılıkla yakında yeniden baskı altına girebileceğini de
    belirtti.

3. üstatlar işletin akılları bakalım. en azından 2023'e kadar bu memlekette öyle veya böyle hep eksi reğel faiz olacak. yani sabit getirili kıymetlerde kalmak, kardan adamı güneşin önüne ooturtmak gibi olacağına göre nasıl bir portföy yapacağız? olay net, her şey açık ve seçik. göstere göstere söylüyorlar icraatlarını. işimize gelir gelmez ayrı mesele. önemli olan birikimlerimizi nasıl koruyacağız? bundan sonra çok ama çok daha dikkatli olmak zorunda kalacağız. işimiz harbiden zor olacak. ülkemizde gerçekten de dünyada eşi görülmedik bir model deneniyor. bu modelde eib eic de bizi kurtarmayabilir gibi geliyor bana. yanılıyor muyum acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ufak ufak ala ala gbc fon portföyünün %30 u olmuş. Tüm portföyünde %18 inde. Böyle aktif yönetilmeye devam etsin dursun durabildiği kadar portföyde.
    eylül ayında yataydı onun dışında hep aylık da iyi getiri elde etti. Benim farketmem ise bu fonu ağustos sonu eylül başıydı
    GBC teknoloji + Altin fonu haline gelmis. Keske daha fazla teknoloji etfi olsaydi icerisinde.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstatlar işletin akılları bakalım. en azından 2023'e kadar bu memlekette öyle veya böyle hep eksi reğel faiz olacak. yani sabit getirili kıymetlerde kalmak, kardan adamı güneşin önüne ooturtmak gibi olacağına göre nasıl bir portföy yapacağız? olay net, her şey açık ve seçik. göstere göstere söylüyorlar icraatlarını. işimize gelir gelmez ayrı mesele. önemli olan birikimlerimizi nasıl koruyacağız? bundan sonra çok ama çok daha dikkatli olmak zorunda kalacağız. işimiz harbiden zor olacak. ülkemizde gerçekten de dünyada eşi görülmedik bir model deneniyor. bu modelde eib eic de bizi kurtarmayabilir gibi geliyor bana. yanılıyor muyum acaba?
    Valla aslında hani diyorlar ya, nakit candır, şudur , budur, muhteşemdir diye. Bence bizim ülkemizde en riskli şey nakit taşımak. Gayrimenkul, arsa işlerine aklım basmadığı için, hem de sevemdiğim için hiç meyletmedim. Hep nakit yatırımdan yürüdüm ama nakit en huzursuz iş aslında.
    Her sarsıntıda ilk tokatı nakit sahibi yer. Sonuçta mal mülk dolar bazında erimez, hatta artar
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    GBC teknoloji + Altin fonu haline gelmis. Keske daha fazla teknoloji etfi olsaydi icerisinde.
    altında düşüş trendi başlarsa dediğiniz yöne kayabilirler. aktif yönetildiğine göre kaymalılar. zaten altını geçen yıl artırmışlar ve yükselişi yakalamışlar. olası bir ayı piyasasında da muhtemeldir ki pozisyon azaltıp teknolpoji tarafını güçlendirirler diye umuyorum

7. gbcnin altın olmayan etfleri medikal cihaz ve sağlık. teknoloji yok gözümden kaçmadıysa, yanılmıyorsam. ama daha önce de yazdım, sıfır altın etfsi ile bambaşka etfler taşıdıgı dönemler çok oldu. başarılı olur mu bilmem, ama portföyü değişir ondan eminim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstatlar işletin akılları bakalım. en azından 2023'e kadar bu memlekette öyle veya böyle hep eksi reğel faiz olacak. yani sabit getirili kıymetlerde kalmak, kardan adamı güneşin önüne ooturtmak gibi olacağına göre nasıl bir portföy yapacağız? olay net, her şey açık ve seçik. göstere göstere söylüyorlar icraatlarını. işimize gelir gelmez ayrı mesele. önemli olan birikimlerimizi nasıl koruyacağız? bundan sonra çok ama çok daha dikkatli olmak zorunda kalacağız. işimiz harbiden zor olacak. ülkemizde gerçekten de dünyada eşi görülmedik bir model deneniyor. bu modelde eib eic de bizi kurtarmayabilir gibi geliyor bana. yanılıyor muyum acaba?
    1 yıldır mevduat ve ppf
    4 aydır da sua ve eib ve türevlerini almıyorum.
    çünkü yıllık en az yüzde 35 lik bir getirinin benim portföyümü koruyabileceğini düşünüyorum.

en risksiz fonum gbc şu anda.
    bunun yanında tff yi de belki koyabiliriz.
    hsyf, değişken fon, hisse ve nasd... fonlar da var.
    bu yatırımcının risk algısıyla ilgili tabi.
    kazanırken iyi kaybederken kötü dememek lazım.
    diyorsanız bu işe girmemeniz lazım.

Sayfa 862/1002 İlkİlk ... 362762812852860861862863864872912962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •