Sayfa 96/1002 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 761 - 768 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Asil ilginci başka kurumlarin fonuna yatırım yapması. takdir edilesi.

Genelde fonlar kendi kurumlarının muadillerine göre başarısız bile olsa ppf, ost vs. fonlarını tercih ediyorlar. Mesela Sua'nin içinde bir miktar suc var

Boyle bir ortamda çok enteresan geldi.
    Portfoyum de sua ve suc fonuda vardi ancak sua dan cikis yapip suc a daha fazla yoneldim..
    TPC nin yatirim kisi sayisida az fazla kisi girmemis.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çok kabaca normal piyasa eğrisi ile aynı giderken temmuz başından sonra niye uçmuş acaba hakkaten. taşıdıgı fonlar da uçmamış.
    Büyük ihtimalle ağırlıklı olarak kıymetli maden fonu ekledi.O fonda TUA olabilir.TUA 1 ayda %19 yapmış.
    Ama 1-3-6 aylık getirisine bakılırsa son 1 ay hariç geçmiş 5 aylık getirisi %3, yani PPF kadar.
    Son 1 aylık getirisine bakılarak karar verilmemeli o getirinin devam edeceğine dair hiçbir veri yok.Aksine o çıkışın düşüşüde sert olabilir, bilinmez.
    Temmuz dağılım raporuna bakmak lazım.Getiriyi TUA sağladıysa zaten altın fonları daha fazlasını getirmiş.
    1-3-6 ve 1 yıllık getirisi uyumlu olmayan fonlara mesafeli dururum her zaman.Ama genede altının gidişini görüp altın fonu ağırlığını arttırmışlarsa tebrik etmek lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çok kabaca normal piyasa eğrisi ile aynı giderken temmuz başından sonra niye uçmuş acaba hakkaten. taşıdıgı fonlar da uçmamış.
    Y Eksenindeki dilimler %6 olduğu için uçmuş görünüyor. Altın Fonu eklemişler içine bir miktar diye düşünüyorum. Temmuz başından beri Altın fonları %21 artmışken bu fon % 12 artmış. Altın fonlarının eğrisinde bu uçuşu göremiyoruz çünkü Y ekseni %12 lik dilimlere bölünmüş ( kontrol ettiklerimde ).

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Büyük ihtimalle ağırlıklı olarak kıymetli maden fonu ekledi.O fonda TUA olabilir.TUA 1 ayda %19 yapmış.
    Ama 1-3-6 aylık getirisine bakılırsa son 1 ay hariç geçmiş 5 aylık getirisi %3, yani PPF kadar.
    Son 1 aylık getirisine bakılarak karar verilmemeli o getirinin devam edeceğine dair hiçbir veri yok.Aksine o çıkışın düşüşüde sert olabilir, bilinmez.
    Temmuz dağılım raporuna bakmak lazım.Getiriyi TUA sağladıysa zaten altın fonları daha fazlasını getirmiş.
    1-3-6 ve 1 yıllık getirisi uyumlu olmayan fonlara mesafeli dururum her zaman.Ama genede altının gidişini görüp altın fonu ağırlığını arttırmışlarsa tebrik etmek lazım.
    Yok , ben de aynı kanıdayım . Sadece bir anda abuk yükselişini anlamadım. Benim taşıyacağım tipte bir fon değil.

Bir ay değil ; standart sapmasından, volatilitesine, içeriğinden, günlüklerine, hangi piyasa koşullarında ne yaptığına dair bir çok şeye bakıyorum.

Ayrıca fon sepeti fonlarına soğuk bakıyorum. Ben zaten fonlardan sepet yapıyorum, ince eleyip, sık dokuyarak.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yok , ben de aynı kanıdayım . Sadece bir anda abuk yükselişini anlamadım. Benim taşıyacağım tipte bir fon değil.

Bir ay değil ; standart sapmasından, volatilitesine, içeriğinden, günlüklerine, hangi piyasa koşullarında ne yaptığına dair bir çok şeye bakıyorum.

Ayrıca fon sepeti fonlarına soğuk bakıyorum. Ben zaten fonlardan sepet yapıyorum, ince eleyip, sık dokuyarak.
    Yaptigim portfoy bu arada su sekilde sizlerinde yorumunuzu almak isterim;

ARL TPC
    FIL
    KZL
    AFT
    SUC
    TDG

6.  Alıntı Originally Posted by Cancan88 Yazıyı Oku
    Yaptigim portfoy bu arada su sekilde sizlerinde yorumunuzu almak isterim;

ARL TPC
    FIL
    KZL
    AFT
    SUC
    TDG
    Fil, ppfler içinde oldukça uzun zamandır kendi kategorisinde her periyotta en iyisi ve bende epeyce var. Portföyümün yarısını oluşturuyor. Suc, iyi defansif değişkenlerden. Diğerleri hakkında bir yorumum yok.

Ancak Sn. myfinans'ın da dediği gibi, gördüğüm kadarıyla bu fonlar hep son 1 -2 haftada grafiğin ucunu kaldırmışlar.

Biraz daha geniş perspektif ve periyotta da getirilerini kurcalayın derim ben.

Yani hisse mantığıyla, giden biraz daha gider, trend yapar tarzında yürümüyor işler fonlarda pek.

Bir de fonları değerlendirirken kıyas kriterine bakın mutlaka. Altın %50 getirmişse, %48 getirmiş bir altın fonu , ya da endeks %15 çıkmışken %13 çıkmış bir hisse fonu için ortada pek alkışlanacak bir durum olmayabilir.

Mesela bu teknoloji bazlı fonların çoğu üzgünüm ama berbat fonlar bence. Çok getirileri var şu anda , ama teknolojinin dünya genelindeki, ve ülkemizde getirisine yetişemediler aslında. teknoloji 3 çıkarken 2 çıktılar 3 düştüğünde 4 düşecekler. Taşıdıkları kağıtlar gerilediğinde yani sular durulduğunda eski yerlerinden de kötü yerde olacaklar bence.

TDG içinse hem usdtry getirisini yansıtmakta, hem başka anlamda iyi fon olduğu epey konuşulmuştu daha önce. Ben eurobond fonu olarak ipv ve dbh taşıyorum.

Daha çok birbirini hedge eden, farklı piyasa koşullarında performans gösteren fonlar ile sepet yapmakta yarar var. Önce ne risk alınabilir, ne periyot taşınacak kararı verilmeli. Sonra bu profile uygun kategoride bir çok konsept kullanarak en iyi fonu taşımaya çalışmalı.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Fil, ppfler içinde oldukça uzun zamandır kendi kategorisinde her periyotta en iyisi ve bende epeyce var. Portföyümün yarısını oluşturuyor. Suc, iyi defansif değişkenlerden. Diğerleri hakkında bir yorumum yok.

Ancak Sn. myfinans'ın da dediği gibi, gördüğüm kadarıyla bu fonlar hep son 1 -2 haftada grafiğin ucunu kaldırmışlar.

Biraz daha geniş perspektif ve periyotta da getirilerini kurcalayın derim ben.

Yani hisse mantığıyla, giden biraz daha gider, trend yapar tarzında yürümüyor işler fonlarda pek.

Bir de fonları değerlendirirken kıyas kriterine bakın mutlaka. Altın %50 getirmişse, %48 getirmiş bir altın fonu , ya da endeks %15 çıkmışken %13 çıkmış bir hisse fonu için ortada pek alkışlanacak bir durum olmayabilir.
    Teşekkür ederim ilginiz icin, inceleyecegim.

8. bu seviyelerden garan-akbank gibi banka hissesi alan kaybeder mi sizce? grafiğe bakmanızı tavsiye ederim hiç şaşmaz

Sayfa 96/1002 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •