Sayfa 978/1002 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Arkadaşlar nacizane "sepet" kavramı hakkında tavsiye vermek isterim. Sepet bu günler için var, dövizdeki, altındaki köpükler alınıyor, endekslerde risklerin azalmasına istinaden, zamanında riskli görülüp görece ucuz kalan hisselere, endekslere, karlı portföyler kapatılarak giriliyor. Sizlerde aynısını yapmalısınız. Örneğin 1400-1500'ler artık hedefimiz, ama bunun, bir haftada olmayacağını anlamamız gerekiyor. O noktalara gelene kadar o kadar git-geller yapacağız ki, önemli olan yönümüz ileri olsun.

Kardaki pozisyonlarınızdan her gün yüzde 1-2 satış verip, zararda olan pozisyonlarınıza %1-2 aktarsanız hem karlarınızı realize etmiş hem de zarar eden, dolayısıyla ucuzlayan fonlarınızda da maliyeti aşağıya çekmiş olursunuz. Keşke hep dolar, altın düşse ama öyle bir dünya yok. Yarın yine önümüze bir çok engel, haber, beklenti çıkacak ve piyasalar dalgalanacak, önemli olan orta-uzun vadeli doğru öngörülerde bulunup portföyünüzü dengelemek ve gelecek beklentinize göre yön vermek. Bir kaç hafta-ay zarar yazmanız uzun vadede hiç önemli değil.

2.  Alıntı Originally Posted by Pluie Yazıyı Oku
    Arkadaşlar züğürt tesellisi olabilir belki ama portföy TL olarak değer kaybetse de USD cinsinden artıyorsa sevinmeli miyiz?
    Ben seviniyorum. Portföye dolar olarak bakıyorum, çünkü alım gücüm dolardan doğrudan etkileniyor ve servet ölçü biriminin dolar olduğunu düşünüyorum. Böyle olunca fon değerim düşse bile dolar olarak artıdaysam benim açımdan bir sıkıntı oluşturmuyor. Zira Tl de elde ettiğim kar tl dolar karşısında zayıflayınca pek bir anlamı olmuyor. Dolar cinsinden bakıyorum toplam bakiyeye.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    "Hard currency" tabiki daha gerçekçidir.
    TL de enflasyon bile spekülasyon konusu -_-
    Portföy yönetmek için sepet yapmak dışında trade yapmak da lazım ama ne zaman nereye geçiş yapmak gerektiğini bilmek zor. Örneğin geçen hafta karda olan USD ve ALTIN pozisyonlarını azaltmayı akıl edemedik. Şimdi bunlara ilaveye çekiniyoruz HSYF kısmından kar edip sevinmeye çalışıyoruz. Keşke bir robot gibi %5 kar görünce pozisyonu kapatsak % 5 zarar yazınca pozisyona ilave yapsak ama olmuyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Ben seviniyorum. Portföye dolar olarak bakıyorum, çünkü alım gücüm dolardan doğrudan etkileniyor ve servet ölçü biriminin dolar olduğunu düşünüyorum. Böyle olunca fon değerim düşse bile dolar olarak artıdaysam benim açımdan bir sıkıntı oluşturmuyor. Zira Tl de elde ettiğim kar tl dolar karşısında zayıflayınca pek bir anlamı olmuyor. Dolar cinsinden bakıyorum toplam bakiyeye.
    Çevremdeki çoğu insan sizin gibi düşünüyor

5.  Alıntı Originally Posted by Soda Yazıyı Oku
    Nostaljik bir soru olacak ama; bugün ppf mi kvba mı daha iyidir?
    Ben dün TKM leri TNK olarak değiştirdim hafta sonu da bu şekilde devam edicem

6.  Alıntı Originally Posted by Pluie Yazıyı Oku
    Portföy yönetmek için sepet yapmak dışında trade yapmak da lazım ama ne zaman nereye geçiş yapmak gerektiğini bilmek zor. Örneğin geçen hafta karda olan USD ve ALTIN pozisyonlarını azaltmayı akıl edemedik. Şimdi bunlara ilaveye çekiniyoruz HSYF kısmından kar edip sevinmeye çalışıyoruz. Keşke bir robot gibi %5 kar görünce pozisyonu kapatsak % 5 zarar yazınca pozisyona ilave yapsak ama olmuyor.
    Size katılıyorum. Ancak piyasa ky dostu değil. Bir enstrüman yükselirken hep yükselecek gibi düşerken de hep düşecekmis gibi haberler pompalaniyor.
    TL ye de güven o kadar zayifki mesela kendi adıma bu kadar dolarda düşüş olması aklıma gelmezdi

7. NNF de pay azalttım. MAC ve TKF aldim. nNF satmanın sebebi hedef portfoyun banka ve havacılık sektörü hakkındaki dusunceleri

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Damat bey, bana bir ky olarak alırken kademeli al iyi hoş. Ama kar ile satarken bir anda satmalisin bu ülkede onu tekrar hatırlattı.

19 Kasım'a dair beklentiler zaten oluşmuştu. Ama bu sert hareketi kimse planlamamistir. Planlayanlari da masak alsin bi köşede sorgulasin

Sayfa 978/1002 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •