Sayfa 469/1002 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Hisse yoğun fonlar hariç kârdan %10 stopaj olduğunu hatırlatmakta fayda var. Satış yaptıktan sonra aynı karşılıkta fon alamayabiliriz, çok sık al sat yapmak pörtföyü eritebilir, bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir.

Ayrıca yönetim giderleri de dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur.
    mevduatta yapsan ayni stopaj var..kardan vergi kesilmeyen bi enstürman varmi ki?
    hisse fonlari diyosanız ona yatirim yapan zaten sua suca yatirim yapmaz
    sadece yonetim gideri fonlar arasinda degiskenlik gosteriyor

2. Goldman Sachs, Perşembe günü gerçekleştirilecek politika toplantısı öncesi faizlere yönelik beklentilerini içeren bir rapor kaleme aldı.

Raporda resmi politika faizini (bir hafta vadeli repo faizi) yüzde 8.25'te tutmasını, ancak geç likidite faizini yüzde 11.25'ten yüzde 12.00'ye yükseltmesini beklediklerini belirtti.

Ancak banka, sıkılaştırmanın boyutuna ya da çoklu politika faizi dikkate alındığında bunun tam olarak nasıl yönetileceğine ilişkin tahmin konusunda güvenlerinin yüksek olmadığını kaydetti. Raporda, halen yetkililerin Lira'nın rekabetçiliğine ilişkin yorumlarının da, çok düzensiz olmaması kaydıyla TL'nin daha da değer kaybetmesine tolerans gösterilebileceğini işaret ettiği ve bu nedenle Türk lirasındaki düşüşü durdurmak için kararlı bir faiz artırımı görme ihtimalini düşük gördükleri belirtildi.

https://www.bloomberght.com/goldman-...tirmez-2264769

Sn. onur1064 bu dediğinizi yakın zamanda yaptım, defansif değişkenleri satarak elimdeki fon sepeti fonlarının miktarını arttırdım. Forumda nedense fon sepeti fonları diğer değişkenler kadar konuşulmadı, oysa istikrarlı ve makul getiriye sahip fonlar var.
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    defansif degiskenler degil bana gore sua suc
    hep öyle savunuldu ama aynı goruste degilim
    bunlara girmek yerine fon sepetlerine girmek daha mantıklı
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bir değişken fonun içinde genel olarak taşıdığı hisse ve türev azalırsa daha defansif/muhafazakar, artarsa daha agresif diyoruz. Bu, o kadar da kompleks bir mevzu değil ki. Defansif olanların volatilitesi ve ortalama günlük sapması düşük, agresiflerin yüksek. Defansif ya da agresif olmak getiri ile ilgili değil, getirinin dalgası ile ilgili bir durum. Yani bir ppf bir vadede hisse yogun fondan daha çok getirebilir, ama bu daha defansif olduğunu değiştirmez ki. Çünkü daha az dalgalanacaktır getiri verimi.

Bir futbol takımından benzetme yapmak gerekirse,
    ppf'ler bu işin kalecisiyse eğer ve borçlanma ve eurobond fonları defans ise,
    Değişkenlerin defansifi , defansif orta saha gibi, agresif değişkenler hücuma dönük orta saha gibi düşünülebilir.
    Hisse yogun fonlar ise direk forvet ya da santrafor.

Fon sepeti fonları ise, yönetim ücreti alınmış fonlardan oluşan ve tekrar yönetim ücreti olan bir fon almak durumu. Yani o açıdan oldukça masraflı.
    Fon sepeti fonlar, hangi kurumunsa o kurumun bütün fonlarından oluşmuş fonlardan öte değil, bir iki istisnası hariç. Genelde bankaların portföy kuruluşlarının biraz da buradan para alalım katakullisinden başka bir şey değil benim gözümde. Dünden kalan yemekleri servis eden lokanta gibi.

Sn. Myfinans'ın listesine katılıyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Yurtdışı etflerden oluşan hangi fonlar var acaba

6.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Yurtdışı etflerden oluşan hangi fonlar var acaba
    Burada önemli olan ne cins etf
    Petrol ETF'si
    Hisse ETF'si
    Altın ETF'si
    çeşit bol.

7. Nnf den haber yok galiba

Hisse senedi fonları kategorisinde en büyük portföy değeri YAY da. 1.55 milyar TL ikinci de AFT 1.2 milyar TL ile...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 469/1002 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •