Sayfa 41/1002 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 321 - 328 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Değişkenlerden OPB %-2, GMA %-1,29 yazmış. Zararlarını sıfırladıkları gün elden çıkaracağım.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. merhaba portfoyünde gmstr byf bulunduran varmı gösterge fiyatı 39 ama borsada 51,7 fiyattan satılıyor bu farkın sebebi nedir.

3.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Neredeyse dbh kadar dusmus halbuki defansif diye dusunduk ipv yi .

Bildigim kadariyla hisse yogun fonlarda stopaj olmadigi icin zarar ederek satildiginda da stopaj iadesi olmuyor.
    Ok
    İslem dogru demektir

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Değişkenlerden OPB %-2, GMA %-1,29 yazmış. Zararlarını sıfırladıkları gün elden çıkaracağım.
    gma ve opb kalmıştı bende de . Ancak düşünüp analiz ettikçe değişken fon taşımak anlamsız gelmeye başladı, ben de elden çıkardım. yerine yarısı ile ppf, yarısı ile mac mps hisse fonu koydum biraz daha.
    Bundan sonra değişken almayacağım. En iyi diye aldığım 3 değişkenin 2 ay sonunda ortalaması bütün değişken şemsiye fonların ortalaması ile aynı oldu. Stopaj da cabası. '' iyi değişken'' diye bir şey olmadığını düşünüyorum artık. Sıralamaları sürekli değişiyor kendi içlerinde, uzun vadede hepsi birbirine eşitliyor.

5. Agresif değişken fonlar(tcd dışında) piyasa ne yöndeyse aynı yönde hareket ediyor.
    Dün kötü piyasada EIC artı getirmiş.GMA ve OPB bunu yapamıyor.
    Hisse fonları zaten eksi yazıyor, bunu kabulleniyoruz fakat değişkenlerde aktif yönetim/piyasayı okumasını istiyoruz.
    Yoksa ekran başında izliyorsa bizde aynısını yapabiliyoruz.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Halkbank'in tuhaf uygulamasını yeni kullanıyorum. Mücadele içindeyim resmen.bu uygulaşmada fon nasıl satılıyor acaba? Aldığım mesaj şu: bu hesabınızda satılacak fon bulunmamaktadır.
    Oysa yatırım hesabı portföyüne baktığım zaman, tüm fonlarımi görebiliyorum.
    Mobil uygulamadan fon alıp satmayı ben de beceremedim, ancak kendi fonları alıp satılabiliyor
    internet şubesinden (sayfasından) giriş yaparak fon alış satışı yapabildim

7.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Agresif değişken fonlar(tcd dışında) piyasa ne yöndeyse aynı yönde hareket ediyor.
    Dün kötü piyasada EIC artı getirmiş.GMA ve OPB bunu yapamıyor.
    Hisse fonları zaten eksi yazıyor, bunu kabulleniyoruz fakat değişkenlerde aktif yönetim/piyasayı okumasını istiyoruz.
    Yoksa ekran başında izliyorsa bizde aynısını yapabiliyoruz.
    Saygılar.
    eib ve sua gibi daha defansifler gma ve okd, opb gibi daha agresifleri vardı. Ancak dediğim gibi bunların ortalaması bütün değişken fonların ortalaması ile aynı çıktı 2 ay sonunda bende. e o zaman arayıp tarayıp dogru değişken seçmek için ugrasmak vs. mantıksız geldi.
    yani rasgele bankasının ona sunduğu değişkeni alan birinden farkım kalmadı.
    evet tcd ayrı bir alem. bütün değişkenelrden farklı bir tarzı var. ama elimde tkf varken aynı kurumun başka fonunu taşımak anlamsız geldiği için almadım açıkçası.
    gerçekten bir iki kurum dışında bütün fon yönetimleri yatıyor, üzgünüm. biraz aktif yönetilen bile çok çok az. ne zaman değişecek bilmiyorum.
    Adı ''değişken'' hepsinin ama son 3 aydır elindeki enstrümanların yüzdesi milim oynamamış çuvalla değişken var. yılbaşında ne taşıyorsa aynısını taşıyorlar. Sorsan değişken.
    Arkadaşımın singapur merkezli bir fonda parası var. 3 yıldır , aylık ortalaması 4,5 % dolar bazında. Fon kendi içeriğini çok gecikmeli paylaşıyor ama endeks düşerken tutunuyor, çıkarken gidiyor, altın uçtu diyorsun bir açıp bakıyoruz 1 ay önce altını almış zaten. Dünya endeksleri göçüyor, tutunuyor fon, sonra içerik açıklanıyor, zaten elden çıkarmış hisseleri. Ben korkudan giremiyorum.
    Profesyonel fon yönetimi fark yaratabilmeli. Benden bir farkı olmalı. Dediğim gibi bir iki tanesi dışında olmuyor. Ama yine buna da şükür, on-onbeş yıl önce hisse fonlar nasıl becerirdi bilmiyorum, en iyisi bile bist100'ü yakalayamazdı. Şimdi geçenler çıkıyor en azından.
    Son düzenleme : hellistheothers; 05-08-2020 saat: 14:11.

8.  Alıntı Originally Posted by traderpanda Yazıyı Oku
    merhaba portfoyünde gmstr byf bulunduran varmı gösterge fiyatı 39 ama borsada 51,7 fiyattan satılıyor bu farkın sebebi nedir.
    Merhaba, Forumda okumustum yanlis hatirlamiyorsam bu byfler yatirim yaptigi fiziksel olarak emtia bulundurmak zorundalar. Fakat su anda fiziksel olarak gumus bulmak zor. Bu yuzden fon fiyati yuksekten islem goruyor bu sekilde okumustum fakat su an yazilan yaziyi bulamadim. Okudugumu bu sekilde hatirliyorum ama karistiriyorda olabilirim.

Sayfa 41/1002 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •