Sayfa 776/1002 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    Selamlar, dediğiniz geçmişte yaşandı. Geçmişte de beklenenden sonra müdehale gelirdi ama gelirdi. Şu an gelmiyor, bir de dalga geçiliyor. Biz de ya faiz arttırırlarsa diye pozisyon almıyoruz, bu kadar da olmaz diye diye buralara geldik.
    Yani Çin'deki tedarik kanallarının yeni dönemde Türkiye' de oluşması için işgücünün reel bazda ücretlerini düşürme isteği mi diyorum bazen. Bir nebze bilinçli diye düşünüyorum ama bu sefer de hazinenin kamu bankaları kanalı ile baskı için sattığı milyarlarca dolar, bir önceki ayki 200 bps artırımını bir yere koyamıyorum. O çelişki olarak kalıyor.
    En iyiniyetli şekilde bir plan çerçevesinde diye umduğumda bile taşlar yerine oturmuyor. Madem yüksek isteniyor, niye önceki ay faiz arttı , onca dolar satıldı ?
    Kedi buradaysa ciğer nerede, ciğer buradaysa kedi nerede ?
    Sonumuz hayır olsun.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani Çin'deki tedarik kanallarının yeni dönemde Türkiye' de oluşması için işgücünün reel bazda ücretlerini düşürme isteği mi diyorum bazen. Bir nebze bilinçli diye düşünüyorum ama bu sefer de hazinenin kamu bankaları kanalı ile baskı için sattığı milyarlarca dolar, bir önceki ayki 200 bps indirimini bir yere koyamıyorum. O çelişki olarak kalıyor.
    En iyiniyetli şekilde bir plan çerçevesinde diye umduğumda bile taşlar yerine oturmuyor. Madem yüksek isteniyor, niye önceki ay faiz indi , onca dolar satıldı ?
    Sonumuz hayır olsun.
    Yükseliş hızını azaltarak yükselen sesleri bir nebze azaltabilmek oldugu kanaatindeyim. Yavaş yavaş kaynayan sudaki kurbağalarız.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani Çin'deki tedarik kanallarının yeni dönemde Türkiye' de oluşması için işgücünün reel bazda ücretlerini düşürme isteği mi diyorum bazen. Bir nebze bilinçli diye düşünüyorum ama bu sefer de hazinenin kamu bankaları kanalı ile baskı için sattığı milyarlarca dolar, bir önceki ayki 200 bps indirimini bir yere koyamıyorum. O çelişki olarak kalıyor.
    En iyiniyetli şekilde bir plan çerçevesinde diye umduğumda bile taşlar yerine oturmuyor. Madem yüksek isteniyor, niye önceki ay faiz indi , onca dolar satıldı ?
    Sonumuz hayır olsun.
    bence alakası yok. klasik liyakatsiz ve beceriksiz ekonomi yönetimin sonuçları. Şimdi de rekabetçi kur denerek ihracat vs den bahsediliyor. Ancak ülkenin üretimi dışarıdan gelecek ithal girdilere göbeğinden bağlı. Sadece enflasyonu manüple ederek düşük hesaplamak ve bunun sonunda işçilik giderlerini aşağıda tutabilme var planlı yapılan.
    Geri kalan aksiyonlar hep yaşa ve tecrübe et şeklinde.
    Neyse daha fazla yazıp kendimizi üzmeyelim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

buarada endeks short açmamışlarsa nnf ve tkf dünki düşüşü bugün telafi ederler.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    buarada endeks short açmamışlarsa nnf ve tkf dünki düşüşü bugün telafi ederler.
    nnf dün türev 3.70 %'den 5.10%'a, tkf türev 4.54% 5.10%'a çıkmış görünüyor. Ama tabi ben bu fonların taşıdığı türevlerin, endeks değil pay türev olduğunu düşüyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu macın dengesi bozuldu...
    MAC günü -0.09% kapattı (BIST +0.71%).

7. Tca %+1.28
    Zpf % +1.15
    Zpe %+0.03

8.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Bu macın dengesi bozuldu...
    MAC günü -0.09% kapattı (BIST +0.71%).
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Zpe %+0.03
    Tabloya göre MAC +0,78
    ZPE +1,74 görünüyordu.
    Bir hayli portföy değişimi yapmışlar demekki.

Sayfa 776/1002 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •