Sayfa 478/1002 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. 19 Mart ve bugün olanlar şunu kesin olarak gösterdi.
    Şu anda dünyada güvenli liman olarak görülen tek bir şey var o da USD.
    Ne altın, ne gümüş onun yerini tutmuyor.
    Her panikte millet dolara hücum ediyor, altını bile satıyor.
    Onlarda haklı bir panik ortamında elindeki külçe altınla ekmek almak zor olur ama dolarla alım heryerde mümkün.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,875
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    19 Mart ve bugün olanlar şunu kesin olarak gösterdi.
    Şu anda dünyada güvenli liman olarak görülen tek bir şey var o da USD.
    Ne altın, ne gümüş onun yerini tutmuyor.
    Her panikte millet dolara hücum ediyor, altını bile satıyor.
    Onlarda haklı bir panik ortamında elindeki külçe altınla ekmek almak zor olur ama dolarla alım heryerde mümkün.
    Doların sonu gelmemiş miydi, bizimkiler lokal parayla ticaret yapıp dolara son darveyi indiriyorlardı filan?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Blcyt sert düşmüş bugün eıb de eksi yazacak gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Şahsen 1060 altı olmadıkça, bantta ( 1060-1120 ) konsolidasyonun süreceğini düşünüyorum. 1060 altının da önümüzdeki günlerde çok mümkün olduğunu sanmıyorum. Bir yandan dolar da arttığı için zaten bant içerisinde iken endeks dolar bazında değer kaybetmeye devam ediyor. 1060 civarına olası yaklaşmalarda hacme ve alıcı gelip gelmeyeceğine bakmak gerek. Daha önce orada alıcının yoğun olduğu görülmüştü.
    usdtry 7.50 üstüne atmasıyla, zaten tüm piyasanın beklentisi 7.80 hareketine başladı ve devam ediyor. Ancak 7.80 bir çok açıdan hesaplanan gerçek kur değerine oldukça yakın, mb'den ne karar gelirse gelsin 7.80 üstünün 1-2 ay içinde görüleceğini düşünmüyorum ben. ( uzun vadede çok daha üstünün görüleceği açık, sadece kısa vadede beklemiyorum )
    Çok sevdiğim, beni 20 yıl önce bu işlere sokan trader abimin dediği gibi, piyasadaki mutlulukların toplamı, mutsuzlukların toplamına eşittir. Her şeyin her an tekrar değişeceğini bilerek duygusal/anlık karar vermemekte yarar var.
    Borsaya ve piyasalara yeni giren arkadaşlar için de iyi oluyor bir yandan, buraların dikensiz gül bahçesi olmadığını, piyasada trade etmenin sanılanın aksine dünyanın en stresli işlerinden bir olduğunu görmelerine yarıyor.

Yarın bir miktar hisse fonlarımı artıracağım ( muhtelemen mps ve mac'ı, belki tkf'yi)
    eib ve sua biriktirmeye devam.
    eurobond fonlarımı dolar 7.50 altına gelmedikçe artırmayacağım şimdilik.

yeni fon olarak portföyüme epey agresif bir stratejiye dönüşen değişken ıpb ekliyorum çeşitlilik artırmak adına

halkbank vadeli kontratım, tektu, viking, avisa, aygaz ,ihlgm, ceoem gibi bir miktar hissem var. onları da taşımaya devam edeceğim.
    dolar uzun kontratlarımı azaltıyorum, 7.80'e yukseldikçe azaltıp komple kapatacağım şimdilik.

1060 altında günlük kapanış olmadıkça devam, 1060 altı olursa yeni bir plan kurarız.

Herkese bol kazançlar,
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. IPV: 0 (Fiyat hatası mı gerçek mi anlamadım)
    TDG: 0,19
    TTA: 0,01
    TGE: -0,70
    TTE: -1,40
    TMG: -1,85
    IPJ: -1,84

6. IPV'yi eksi bekliyordum gene iyi kurtarmış kur artışıyla.
    CDS'lerimiz füze gibi yükselince kur bile kurtaramayacak diyordum.Bari zararsız atlatmış.
    TTA için ise arkası yarın diyorum.

7. nnf -0.55 diyolar böyle bir günde çok iyi.

8. TGE -0.70 beni çok sevindirdi. Bugun satış vermiştim, az düşüşle kardan kaybetmeden satmış olacağım. Emtialarda kan akarken, bu kadar az düşmüş olması sevindirici

Sayfa 478/1002 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •