Sayfa 405/1002 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Sadece kamu bankalarının ppf değil dly ve mpf de diğerlerinden ayrismis sebebi nedir kim bilir?

2.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Normalde olmaz boyle suprizler neyse bereket versin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cümlemize insallah

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    0,30'luk fark 1 günde tersine döner. Hisse fonlara uzun vade bakıyorum. Yıllıkta MPS sizinde dediğiniz gibi %98 getiri ve tefas ana sayfada da görülebildiği gibi, hisse senetleri fonları kategorisinde, TTE ve AFT'tan sonra 3. sırada.

Gelecekte ne olacağını bilemeyiz ama, şimdilik MPS'de bir problem görmüyorum. Ayrıca RBH'de 25 civarı hisse bulunurken, MPS'te 50 civarı hisse oluyor portföyde. Benim için çeşitlendirme önemli. Rbh'de fonu yöneten 1 portföy yöneticisi varken, Mps'de 2 iken yeni bir yönetici alındı 3'e çıktı, küçük detaylar.

Tabiki MPS'deki hisselerin çoğu küçük sermayeli şirketlerin hisseleri, haliyle borçlarıda düşük, düşük maliyetli kredi bulmaları da katılım endeksine yaradı son 1 yıldır, bu durumda göz önünde bulundurulmalı katılım hisse fonları değerlendirirken.

Üşenmedim, yukarıdaki arkadaşların belirttiği siteden bir kıyaslama aldım;

çok teşekkür ederim üstadım, bol kazançlar dilerim

4. %60 Hisse yoğun fon - TKF
    %30 Döviz fonu - IPV
    %10 Altın fonu -FIB
    Portföy Getirileri (%);
    1 Aylık : 5,4
    3 Aylık : 18,1
    6 Aylık : 41,3
    1 yıllık : 72,4
    3 yıllık : 173,2
    Bu sadece bir çalışmadır.
    Saygılar.

5. Merhaba
    Belli bir hisse satisindan sonra elimde olan para ile herhangi bir sey almak istemiyor ve beklemek istiyorum..bu esnada parami araci kurumda beklerken nasil gunluk faiz gibi getiri alabilirim. Boyle hizli Al sat yapulan fon varmidir. Fonlarda Valor tarihi Vs cok uzun olabiliyor, bunu yasamayacagim fon varmidir

6.  Alıntı Originally Posted by hold_the_door Yazıyı Oku
    Merhaba
    Belli bir hisse satisindan sonra elimde olan para ile herhangi bir sey almak istemiyor ve beklemek istiyorum..bu esnada parami araci kurumda beklerken nasil gunluk faiz gibi getiri alabilirim. Boyle hizli Al sat yapulan fon varmidir. Fonlarda Valor tarihi Vs cok uzun olabiliyor, bunu yasamayacagim fon varmidir
    Hızlı al-sat yapılan fonlar likit dediğimiz, kendi kurumunuzun para piyasası/kısa vadeli borçlanma araçları vb. valörsüz fonlarıdır. (Valörsüz tefas fonu alırsanız işlem saati geçtikten sonra hesaba yatacağı için ancak ertesi günü satabilirsiniz) Tabi fonlarda hisseden farklı olarak anlık değil günlük fiyatlama olur.

7. Bunca zamandır fon alır satarım ama aklıma bir şey takıldı, bugün SUA için bir miktar satış verdim, 14.08.2020 de gerçekleşecek görünüyor, yarın sabah göreceğimiz fiyattan satış gerçekleşiyor sanırım ama hesaba pazartesi gün geçiyor. Peki bu durumda yarın satılmış olunca cumartesi pazar bu satılan miktar boşta mı kalmış oluyor acaba?

8. Bugün bankacılık endeksi yaklaşık %1,75-2 , xtumy 0,30 , x100 0,50 , katılım endeksi 1,00 bakalım hisse fonlar neler yapacak.

Sayfa 405/1002 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •