Sayfa 695/1002 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Haydar Acun çok önemli bir konuya dikkat çekmiş. %100 haklı olduğunu düşünüyorum.

https://twitter.com/haydaracunn/stat...028794880?s=21

Rekabet her zaman sektörü geliştirir fakat bizdeki “hantal” emeklilik şirketi fon yöneticileri buna karşı çıkacaklardır.

Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Haydar Acun çok önemli bir konuya dikkat çekmiş. %100 haklı olduğunu düşünüyorum.

https://twitter.com/haydaracunn/stat...028794880?s=21

Rekabet her zaman sektörü geliÅŸtirir fakat bizdeki “hantal” emeklilik ÅŸirketi fon yöneticileri buna karşı çıkacaklardır.
    Emeklilik fonları için genelde ayrı yönetim yok. Az bi tutar ile portföy şirketlerine yönettiriyorlar. Maalesef çoğu rekabetçilikten uzak . Haydar bey çok güzel ifade etmiş. Ama büyük emeklilik şirketleri bence bunu kabul etmezler. Düşünsenize emeklilik hesabınıza istediğiniz tefas fonunu yıllık değişim sınırı olmadan alıp satabiliyorsunuz. Bence harika olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Bu ülkede, finansal enstrümanlarda regüle edilen , şunu da şöyle düzenleyelim denilen hiç bir şey ama hiç bir şey yatırımcının lehine olmamıştır. Sadece ve sadece hiç bir şeye dokunmasınlar diye dua ederim hep. Çünkü her dokunuş öncekinden daha kötü hale getirir. İstisnasına ben hiç denk gelmedim. Düzenleme denince içim ürperir korku filmi izler gibi. Bir getirirse beş götürür. Hiç ama hiç şaşmaz. Bes sisteminde söylenen gibi o kadar düzeltilmeye muhtaç alan var ki, o kadar haklı ki bu serzenişler. Ama düzenleyici bir kamu kuruluşu girip de bir şeyleri değiştirirse, bundan daha kötü olacak şekilde düzeltir, eskisi mumla aranır hale gelir, adım gibi eminim.
    Onu öyle bir düzenler ki, oradan normal yatırım fonuna bağlar, normal yatırım fonu almak için bes şartı getirir, bes fonu çıkarana bilmemne şartı getirir. Hop bir bakarsın elindekiler de geri gitmiş.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu ülkede, finansal enstrümanlarda regüle edilen , şunu da şöyle düzenleyelim denilen hiç bir şey ama hiç bir şey yatırımcının lehine olmamıştır. Sadece ve sadece hiç bir şeye dokunmasınlar diye dua ederim hep. Çünkü her dokunuş öncekinden daha kötü hale getirir. İstisnasına ben hiç denk gelmedim. Düzenleme denince içim ürperir korku filmi izler gibi. Bir getirirse beş götürür. Hiç ama hiç şaşmaz. Bes sisteminde söylenen gibi o kadar düzeltilmeye muhtaç alan var ki, o kadar haklı ki bu serzenişler. Ama düzenleyici bir kamu kuruluşu girip de bir şeyleri değiştirirse, bundan daha kötü olacak şekilde düzeltir, eskisi mumla aranır hale gelir, adım gibi eminim.
    Onu öyle bir düzenler ki, oradan normal yatırım fonuna bağlar, normal yatırım fonu almak için bes şartı getirir, bes fonu çıkarana bilmemne şartı getirir. Hop bir bakarsın elindekiler de geri gitmiş.

5.  Alıntı Originally Posted by mustafaneta Yazıyı Oku
    Yatirim tavsiyesinin suç olduğunu bile yeni öğrenmiş oldum sizden teşekkürler
    Daha önce hiç param olmadiki yatırım ne yeni ogrencem
    Balıklama dalcam acemi şansı diyip
    Size burda yazarım sonuclarimi sali günü alcam inşallah birseyler
    parayi totodan kazanmadıysanız, bu ay %5 Kazanırımdan ziyade, %kac zarar edersem uykusuz kalırım, karnım ağrır diye bir projeksiyon çizin, risk derecelendirmesini kendinize kabul ettirebildiginizz fonlara giris yapınız, saygılar

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu ülkede, finansal enstrümanlarda regüle edilen , şunu da şöyle düzenleyelim denilen hiç bir şey ama hiç bir şey yatırımcının lehine olmamıştır. Sadece ve sadece hiç bir şeye dokunmasınlar diye dua ederim hep. Çünkü her dokunuş öncekinden daha kötü hale getirir. İstisnasına ben hiç denk gelmedim. Düzenleme denince içim ürperir korku filmi izler gibi. Bir getirirse beş götürür. Hiç ama hiç şaşmaz. Bes sisteminde söylenen gibi o kadar düzeltilmeye muhtaç alan var ki, o kadar haklı ki bu serzenişler. Ama düzenleyici bir kamu kuruluşu girip de bir şeyleri değiştirirse, bundan daha kötü olacak şekilde düzeltir, eskisi mumla aranır hale gelir, adım gibi eminim.
    Yaparlarmı yaparlar.Son zamanlarda ciddi bir huni kuruldu piyasada.Bistte pazarların değişmesi internetten bazı senetlere emir girilememesi ve brüt takas uygulamaları çok can sıkıcı spk yapmak istediği belli istediği yöne parayı çekmek.Fonlarda da bu olur mu şaşırmam doğrusu.Dediğiniz gibi en iyisi aynı şekilde kalsın bari.

7.  Alıntı Originally Posted by mustafaneta Yazıyı Oku
    Beyler yeniyim 30bin bütçeye ayda yüzde 5 almak mümkünmü parayı fonlara dagitmalimiykm hangi fonları almalıyım lütfen yardımcı olun
    Öncelikle bu konuda çok okumaniz ve araştirmaniz gerekli.
    Diger bir husus, %5 kazanç garantisi hic bir yerde bulamazsiniz.
    Ayrica piyasada işler duzenli işlemez.
    1+1+1+1+1 =5
    4+2-2-3+4 = 5
    2 isleminde sonucu ayni fakat girdiler farkli.Piyasa sana ikinci işlemi yaşatir.
    Psikolojik hazirlik, sabir, kendini tanima ve beklentiler bu işin en önemli kisimlaridir.
    Bunlardan sonra tefasa baktiginizda her alandaki secilecek fonlar zaten az cok bellidir.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 695/1002 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •