Sayfa 43/1002 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 337 - 344 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,883
     Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Anlık Cds 590 larda, gecelik swap larda %1 in altına inmiş
    Dolar da 7,02 TL civarı olmuş. Şimdi ne oldu, bu faizleri %1050lere çıkarıp doları bir günlüğüne 6,90 TLye düşürmek ülkeye ne kazandırdı acaba?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Guh fonu hakkinda dusunceniz nedir ? Tdg ye alternatif olabilir mi acaba ?

Bu arada anlik Teknoloji hisseleri ve katilim hisselerinde buyuk satis var tabloya gore.

ACC -6,78%
    EID 0,33%
    FPH -0,26%
    GL1 -2,41%
    GMR -0,36%
    MAC -0,40%
    MPS -4,50%
    TCD -1,82%
    TKF -0,83%
    TTE -11,42%
    YDI -0,90%
    TZD -3,55%
    ZPE -8,13%
    RBH -1,31%
    XU100 -0,02%

Aselsan in bolunmesinden dolayi tablo hatali sonuclar veriyormus. Syn. onur1064 uyariniz icin tesekkurler.
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu altın fonları da ilginç. Tefasda 9 tane altın fonu gözüküyor, hepsinin getirileri arasında yıllıkda bile en fazla %1 fark var.

Ama içeriklerine bakınca mesela Fiba altın fonunda %97 altın varken YKB Altın fonunda %38 Altın, kalan kısım devlet tahvili, kira sertifikası, vadeli mevduat, TPP vb şeyler içeriyor. Yıllık toplam getiri aynı olduğuna göre bu durumda bu kira sertifikaları, tahviller vb de yıllık aynı getirmiş olması gerekmez mi?

Yani demek istediğim, Fiba altın yıllık %67 getirmiş,%97 altın ile.
    YKB altın da aynı %67, ama %38 altın ile.Kalanı tahvil vb. Bu durumda kalan bu tahvil vbnin de %67 ortalama getirmesi gerekir ki Fiba altının getirisiyle eşit olsun.

E ama YKB nin sadece tahvil olan fonlarına bakınca yıllık getiriler %15-20 arası. Bu nasıl oluyor anlamadım. YKB %67 getirisi olan tahvil bulup bunu altın fonuna yatırıyor da, kendi tahvil fonlarına %15-20 olan tahvilleri mi yatırıyor?

(Burada YKB derken, sadece örnek olarak verdim, diğer bankaların da altın fonları oldukça az altın içermekte olup, tahvil,tpp,kira sertifikası ile doldurulmuş)
    Altın tahvili onlar. Kupon ödemeleri olduğu için bazı dönemler altından bile daha iyi getirebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Guh fonu hakkinda dusunceniz nedir ? Tdg ye alternatif olabilir mi acaba ?

Bu arada anlik Teknoloji hisseleri ve katilim hisselerinde buyuk satis var tabloya gore.

ACC -6,78%
    EID 0,33%
    FPH -0,26%
    GL1 -2,41%
    GMR -0,36%
    MAC -0,40%
    MPS -4,50%
    TCD -1,82%
    TKF -0,83%
    TTE -11,42%
    YDI -0,90%
    TZD -3,55%
    ZPE -8,13%
    RBH -1,31%
    XU100 -0,02%

Aselsan in bolunmesinden dolayi tablo hatali sonuclar veriyormus. Syn. onur1064 uyariniz icin tesekkurler.
    fon sepeti fonlarına bakmıştım sanırım emerging markets fonu içeriyor, çok dalgalanma yapmamış YTD de alternatifi olabilir ..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,883
     Alıntı Originally Posted by ibrahim16 Yazıyı Oku
    Altın tahvili onlar. Kupon ödemeleri olduğu için bazı dönemler altından bile daha iyi getirebilir.
    Bu bilgi durumun büyük kısmını açıklıyor olabilir sanırım, hiç aklıma gelmemişti altın tahvili. hellistheother'ın dediği ufak bir kısmıyla da altın üzerine türev araçlar kullanmış olabilirler. Teşekkürler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Değişkenlerden OPB %-2, GMA %-1,29 yazmış. Zararlarını sıfırladıkları gün elden çıkaracağım.
    Gma için aynısını düşünüyorum

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    gma ve opb kalmıştı bende de . Ancak düşünüp analiz ettikçe değişken fon taşımak anlamsız gelmeye başladı, ben de elden çıkardım. yerine yarısı ile ppf, yarısı ile mac mps hisse fonu koydum biraz daha.
    Bundan sonra değişken almayacağım. En iyi diye aldığım 3 değişkenin 2 ay sonunda ortalaması bütün değişken şemsiye fonların ortalaması ile aynı oldu. Stopaj da cabası. '' iyi değişken'' diye bir şey olmadığını düşünüyorum artık. Sıralamaları sürekli değişiyor kendi içlerinde, uzun vadede hepsi birbirine eşitliyor.
    Bende içinde hisse olmayan değişkenin ppf yerine alınabileceğini düşünüyorum

7.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Bende içinde hisse olmayan değişkenin ppf yerine alınabileceğini düşünüyorum
    hisse taşımayan değişken diye bir filtreleme olsa tefaşta keşke. hangi fonlar mesela aklınızdaki ? eib %2'ye kadar düşürmüş mesela. eic ve ünlünün değişkenleri suc ve suanın da hisse oranı az görünüyor.

8. buraya daha önce de yazdım tcd den 120 k ya kadar zarar yazıp 70k ile karla çıkmıştım. bence burada sabır ve satılacak zaman önemli.
    gma hesaplarıma göre 2019 da yıllık %28, 2020 de yılbaşından bu yana %13, bugünden 1 yıl geriye giderseniz %32 civarı getiri sağlamış. 3 yıllık getirisi %100 e yakın.

çoğu sağlamcı yatırımcının (mevduat, döviz, repo vs. gibi) arayıp da bulamayacakları bir oran bence.

Sayfa 43/1002 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •