Sayfa 544/1002 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. ıpb nasıl %10 getirmiş...?

2. Portföyünde cam hisseleri yoğun.

Eger duzeltme gelmezse efsane bir hareket.
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    ıpb nasıl %10 getirmiş...?

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    ıpb nasıl %10 getirmiş...?
    hisse oranını ciddi yükseltip agresif olmuştu ama bu getiri hisse senedi ile de mümkün değil. Türev de döviz long mu açtılar yüksek kaldıraçla? akla herşey geliyor
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hisse oranını ciddi yükseltip agresif olmuştu ama bu getiri hisse senedi ile de mümkün değil. Türev de döviz long mu açtılar yüksek kaldıraçla? akla herşey geliyor
    Şişelere vioptan girdiyse mümkün olabilir...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Günlük kapanış görelim hocam yine de. Ama muhtemelen kıracak, haklısınız.
    dövizin ateşi içimizi de dışımızı da fazlasıyla yakıyor, derinden üzülüyoruz. ama benim bundan daha büyük bir üzüntüm var. halâ bir çok dostumuz, bunun dış güçlerin her geçen gün şiddetlenen saldırılarından kaynaklandığını ve tüm dünyanın üzerimize üzerimize gelmesinden kaynaklandığını ve ekonomi yönetiminin iyi bile dayandığını söylüyorlar. diyorum ki: mikrobun zayıf insanları hasta etmesi misali, biz ekonomi politikamızı sağlam temellere oturtamaz, bünyeyi zayıf bırakırsak dış güçler de saldırır, hoş güçler de. hiç bir kul, hatasız değildir. aklı başında ekonomistler köşe yazılarında adeta yalvarıyorlar. muhalefet olsun diye değil, bu ülke hepimizin, aklı başında ekonomistlerle bir istişare toplantısı yapıp nerede yanlışlar olduğuna dair, ya da bu sıkıntının nasıl çözümlenmesine dair farklı önerileri de dinleyin ve bir şeyler yapın diye adeta kendilerini yırtıyorlar ama tık yok. takım tutar gibi parti tutuyoruz. öyle akıl tutulması yaşıyoruz ki toplum olarak, doğru ve güzel icraatleri taktir edince yandaş, yapılan hataları iyi niyetle dahi eleştirince vatan hayini ilân ediliyoruz. bu halimiz, doların artmasından da üzücü ve yıkıcı. Hz. Ömer (ra), halifeliği sırasında bir danışma kurulu oluşturmuş hata yaparsa kendisinin uyarılması için ama kuruldakiler, hazret ne yaparsa güzel, ne söylerse doğru demişler. sonunda Haz. Ömer dayanamamış:
    benim hiç mi hatam olmuyor da her yaptığıma ve söylediğime doğru diyorsunuz, gidin başımdan, istemiyorum sizi demiş. camilerde bunları dinleyen bir kısım kardeşlerim dahi sevdiği kişileri dünyada asla hata yapmayacak kullar olarak görüyorlar. böyle bir mantık olur mu? yapıcı eleştiriler, insanı en doğruya ve güzele yöneltir ama günümüzde bırak hatayı gözünün üstünde kaşın var demek dahi sıkıntı. halbuki gözümüzün üstünde kaşımız var ama bunu dahi karşımızdakine diyemiyoruz artık. düşündükçe, yazdıkça içim kararıyor. Allah yardımcımız olsun

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Şişelere vioptan girdiyse mümkün olabilir...
    evet ancak onunla mümkün
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. ıpb belli ediyordu bunu ama son 15-20 gündür. gerçekten cok agresif bir tarza büründü. çok sevindirici ama tcd tarzı bir değişkenin daha gelmesi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    ıpb belli ediyordu bunu ama son 15-20 gündür. gerçekten cok agresif bir tarza büründü. çok sevindirici ama tcd tarzı bir değişkenin daha gelmesi.
    Yabancilarin tabiriyle tam bir game changer olmus ve olacak gibi IPB. Gercekten sevindirici. Viopta yogun pozisyon alan tek bu fon saniyorum.

Sayfa 544/1002 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •