Sayfa 545/1002 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. hisse fonu yatırımcısı olarak şusıkıntılı ortamda tam Orhan babadan bir teselli ver şarkısını dinleyecektim ki Halir Reçber'in bu sabahki canlı yayını imdadıma yetişti. kısaca özetlemek gerekirse dövizdeki bu hareketin borsayı çok fazla etkilemeyeceğini ve yıl sonuna kadar yeni rekorların görüleceği bir yükseliş dönemine girildiğini söylüyor. gerçi kendisine zaman zaman ters indikatör gibi eleştiriler yapılıp tahminlerinin çoğu zaman tersinin çıktığı söyleniyor ama ben şu ortamda olaya iyi tarafından bakıp bu seferki tahminlerinin gerçekleşmesini diliyor ve umuyorum. insan dinleyince resmen rahatlıyor. zaten borsamızın oldukça ucuz olduğunu ve dolardaki yükselişin endeksi daha da ucuzlattığını belirtip kendi formülüne göre aralık sonuna kadar ara düzeltmeler olsa da genel bir yükselişin başladığını, bu kapsamda olabilecek düşüşlerin de sadece alış fırsatı olacağını söylüyor. bu tezini savunmak için de daha önce bu şekilde yükselişler olabileceğini belirttiği tarihleri falan belirtip borsada olumlu olduğunu anlatıyor. ben de inşallah diyorum

2. 3 yıllık yol haritası diye yeni vergiler , ötvler gelmez umarım, kalbim küt küt korkuyla bekliyorum konuşmayı.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bugün herhangi bir alım yapacak var mi

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    3 yıllık yol haritası diye yeni vergiler , ötvler gelmez umarım, kalbim küt küt korkuyla bekliyorum konuşmayı.
    bakanımızın bu tür program açıkladığı günlerde borsamız, hiç pozitif enerji alamamış. kendileri yanlış hatırlamıyorsam ekonomi bakanlığından önce enerji bakanıydılar. inşallah bu gün, korktuğumuz gibi olmaz da verilecek pozitif enerjiyle dolar düşer borsa uçar, Rabb'im korktuklarımızdan emin, umduklarımıza da nail eylesin amin...

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    3 yıllık yol haritası diye yeni vergiler , ötvler gelmez umarım, kalbim küt küt korkuyla bekliyorum konuşmayı.
    evet bende korkuyorum. özellikle borsaya stopaj falan gelecek olursa neyse aklımdan bile geçirmeyeyim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yabancilarin tabiriyle tam bir game changer olmus ve olacak gibi IPB. Gercekten sevindirici. Viopta yogun pozisyon alan tek bu fon saniyorum.
    bu tür fonların artması çok güzel ama diğğer taraftan bakacak olursak, mesela iki gün sonra bir sabah fonun eksi on yazdığını görsek ne yaparız? Nasrettin hocanın kazan fıkrasında olduğu gibi verirken çok hoş olur da aynı oranda kayıp olsa ne hissederiz? bu fondan alacaksak bunları göze alıp uzun vadeli düşünerek almak lazım. şu an tekrar şaha kalkan tcd dahi bu yıl yatırımcıyı epeyce inletmişti. zararını çıkartmak için 4 5 ay bekleyenler olmuştu. ama tcd, hiç bir zaman hisse oranını yüzde 70'ler altına indirmedi. bu fon, bu noktada daha esnek olacak gibi ve bu haliyle tcd'den daha iyi olabilir. inşallah bu güzellik devam eder

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu tür fonların artması çok güzel ama diğğer taraftan bakacak olursak, mesela iki gün sonra bir sabah fonun eksi on yazdığını görsek ne yaparız? Nasrettin hocanın kazan fıkrasında olduğu gibi verirken çok hoş olur da aynı oranda kayıp olsa ne hissederiz? bu fondan alacaksak bunları göze alıp uzun vadeli düşünerek almak lazım. şu an tekrar şaha kalkan tcd dahi bu yıl yatırımcıyı epeyce inletmişti. zararını çıkartmak için 4 5 ay bekleyenler olmuştu. ama tcd, hiç bir zaman hisse oranını yüzde 70'ler altına indirmedi. bu fon, bu noktada daha esnek olacak gibi ve bu haliyle tcd'den daha iyi olabilir. inşallah bu güzellik devam eder
    Anaparadan eksi yazmadığı müddetçe sorun yok...

8. NNF fonu bugün rahatlıkla alınabiliyor. Geçen hafta alamamıştım, bugün az daha ilave ettim.

Sayfa 545/1002 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •