Sayfa 674/1002 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    telfasın açıklayamadığı günlük derişimleri , yatırımdileği nasıl şıppa diye açıklıyor ? birisi bunu bana açıklayabilir miydi ?
    veriler sisteme düşmüştür, kurumların da bankada orada burada güncellemesi için. tefaşta verileri girecek arkadaş çay poğaça yapıyordur. devlet dairesi nasıl olsa. kim ne diyebilir. ama bir gün hesap saklama ücreti kesintisi gecikir mi, hayır.
    hayatta hep söyleridiğim şeydir, Allah kimseyi kamunun yapacağı işe mecbur bırakmasın.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    veriler sisteme düşmüştür, kurumların da bankada orada burada güncellemesi için. tefaşta verileri girecek arkadaş çay poğaça yapıyordur. devlet dairesi nasıl olsa. kim ne diyebilir. ama bir gün hesap saklama ücreti kesintisi gecikir mi, hayır.
    hayatta hep söyleridiğim şeydir, Allah kimseyi kamunun yapacağı işe mecbur bırakmasın.
    yüzlerce fon fiyatını tek tek gireceklerini hiç sanmıyorum. İlgili yerden toplu aktarım için kod çalıştırıyorlardır, o da hata vermiştir kimsenin ruhu duymamıştır

3.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    yüzlerce fon fiyatını tek tek gireceklerini hiç sanmıyorum. İlgili yerden toplu aktarım için kod çalıştırıyorlardır, o da hata vermiştir kimsenin ruhu duymamıştır
    Tamam hocam yani demek istediğimin ana fikrini anladınız. Veri girmez de kontrol etmesi gerekir. Kontrol gerekmez de bir ki tuşa basması gerekir. Allah muhafaza 10-15 kalori harcamasına neden olacak bir işlem olur vs. Sonucta umursamaz yani.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Tamam hocam yani demek istediğimin ana fikrini anladınız. Veri girmez de kontrol etmesi gerekir. Kontrol gerekmez de bir ki tuşa basması gerekir. Allah muhafaza 10-15 kalori harcamasına neden olacak bir işlem olur vs. Sonucta umursamaz yani.
    Umursamış olsalar o hantal siteyi komple değiştirirlerdi

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Valla ben de başta Sn. Pozitive gibi düşünürdüm. Zaten başarılı olan fonu herkes görüyordur, paylaşmaktan zarar gelmez derdim. Ama bazı fonlar ön plana çıktıkça alamamaya başladım, hatta fonlar şişince de getirileri düşmeye başladı. Sonuçta bana zarar vermeye başladı. Ben övdüm, şu bu övdü diye oldu demiyorum ama artık fon ismi vermiyorum. Bir şekilde bu işlerde marketing etkiliyor. Başarılı olan fon sadece tefaştaki getiri kriteri ile bulunmuyor çünkü. Tıklayıp foruma yeni giren lüp diye alıyor bilgiyi. Açıkçası, o yüzden artık Sn. Myfinans'a katılıyorum. Fon ismi paylaşmıyorum artık şahsen. Son eklediğim 3 fonu paylaşmadım. Bundan sonra da paylaşım yapmayıp, çoğunlukla izleyeceğim.

Öncelikle konu ile ilgili fikir beyan eden herkesin görüşlerine sonsuz saygı duyuyorum. Tabiki herkesin kendisine göre haklı sebepleri ve mantıklı görüşleri var. Naçizane görüş bildirmenin yanında bu tür bir fikir ayrılığının yıllar yıllar önce yine bu mecrada hisse konulu olarak gerçekleştiğini hatırladım ve bunu paylaşmak istedim.

Bu platform whatsapp, telegram, twiter vs gibi sosyal uygulamalar öncesi kişilerin yatırım ve özellikle borsa ile ilgili fikirlerini, düşüncelerini paylaşabildiği yegâne platformdu. Şuan bir önceki cümlede sıraladığım uygulamalarda binlerce takipçisi olan yazarların neredeyse tamamı, bu platform kökenli kişiler ki çoğuda paylaşımlarında bunu belirtir. Daha sonraları bazı gruplaşmalar, diğer yazarlar ile ayrışmalar, şuan ki konumuz olan enstrüman özelinde paylaşım ve Pazar bozulumu gibi konular sebebiyle çoğu kişi buradan ayrıldı ki benimde ayrılmam benzer tarihlere ve sebeplere dayanır. Tabiki bunda diğer sosyal uygulamaların bazı konularda daha aktif, ulaşılabilir ve popülerliğin fazla olması gibi bir çok sebepte sayılabilir.

Burası gerçekten bilginin paylaşıldığı, paylaşarak çoğaldığı ve hem yeni yatırım planlayanlara hem de örnekte benim gibi uzun yıllardır yatırım işleriyle uğraşıp fon tarafına uğramamış ve bir şekilde kısa vadeden uzun vadeye kayarak daha az stresli ve sürdürülebilir kazanç elde etme yolunda ilerlemek isteyenleri içeren bir alan. Ve burasının tam kapasiteyle bence amacına uygun şekilde çalışabilmesi için her türlü paylaşımın açık ve şeffaf şekilde yapılaması gerekli. Tabiki yönlendirme olmadan ve reklam yapmadan. Yoksa bazı paylaşımlarda gördüğümüz normal üzeri sevinç gösterileri yada normal üzeri yerme hareketleri benide fazlasıyla rahatsız ediyor.

Konuyu çok dağıtmadan şunu belirtmek isterim ki bu işin doğasında isimler vardır. Hisse isimleri, fon isimleri kısaca yatırım enstrümanlarının özel isimleri. Tabiki kanun ve mevzuat kapsamında yatırım tavsiyesi vermeden ve bunlara sıkı sıkıya uyarak. Bu kurallara riayet edildiği sürece bunların paylaşılmasında, özellikle fon tarafında portföy paylaşımında bir zarar göremiyorum. Peki bu farklı düşünceler nereden çıktı? Benim gördüğüm kadarıyla konu NNF ile birlikte su yüzüne çıktı ki mutlaka öncesine ait yaşanmışlıklar, birikmeler ve benzer durumlar vardır. Burada yazan fikir beyan eden çoğu kişi fon tarafında benden eski ve çok fazla tecrübeli. Kimseyi yadırgamak yada yargılamak haddime değil ki böylede bir amacım kesinlikle yok. Ancak devam eden güzel ve faydalı bir uygulamanın da birkaç hatalı durum sebebiyle sona ermesi bence yarardan çok zarar getirecektir ki bu zarar uzun vadede bir şekilde hepimize yansıyacaktır.

NNF tarafına dönersek reklamı bizzat yöneticileri tarafından kuşlu site üzerinden yapıldı ve orada yüksek takipçili diğer yazarlar tarafından bizzat hisse portföylerine eklendiği söylenerek parlatıldı. Şöyle ki yıllardır takip ettiğim uzun vade yatırımcısı olan ve portföylerinde sadece hisse taşıyan ve paylaşan yaklaşık 5 kişi, belli oranlarında bu fonu eklediklerini açıkça yazdı ve tavsiye etti. Sonrası malum zaten. Sonuçlarını ve gidişatını hep birlikte göreceğiz.

Öncelikle burada yazan, fikir beyan eden, tecrübelerini paylaşarak yol gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Uzun bir süre benimde yaptığım gibi sadece takip eden ve kendini geliştirmeye çalışan tüm arkadaşları da paylaşım yapmaya ve gerektiğinde sorarak ve fikirlerini söyleyerek öğrenmeye davet ediyorum.

Sözün özü;

“Bilgi paylaştıkça artar…”

6. fonlarınızı takip ettiğiniz excel tablosu varmı

buradan duyayım veya kendi incelemem ile bulduğum her fonda mutlaka aşağıdakileri uygularım. Fon yatırımı yapacak arkadaşlara da tavsiyem budur.
    - Fonun geçmiş fiyat hareketlerine bakmak
    - kap tan mutlaka izahnamesini incelemek
    - portföy dağılımlarını incelemek
    - fonun kıstas kriterine göre fiyat hareketlerine bakıp başarılı mı başarısız mı karar vermek
    - fonun içeriğindeki enstrumanlar hakkında fikir edinmek
    - fonun portföy değişimlerine bakarak nasıl fiyat, performans nasıl seyretmiş.
    - fon bu yukarıdakilere göre aktif yönetiliyor mu?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Herkese merhaba. Uzun zamandır forumu dışarıdan takip ediyordum, üye olup çorbada benim de tuzum olsun dedim. Katı bir mevduatçı olarak (birikimimin büyük çoğunluğu halen mevduatta) buradaki değerli insanların yorumları sayesinde kendi sepetimi oluşturmaya başladım.
    Birkaç sayfa geride TDG mevzusu geçmiş, ben de aynı durumu yaşamıştım. Fonun izahnamesinde alım-satımın 5000 adet ve katları şeklinde yapıldığı ayrıca belirtilmiş. TDG alacağım zaman o günkü fiyatına %1 falan ekleyip 5000 adedin katlarına göre oranlayarak talimat giriyorum. Bu sayede daha küçük bir iade meydana geliyor.
    Fon işlemlerimde Vakıfbank kullanıyorum. Kendi fonları hariç hiç adet ile alış girmedim, hep tutar girdim. Herhangi bir marj uygulanmadan alış yapıyor.
    önce bi anlaşalım sonra konuya devam edeceğim
    adın her ne olursa olsun
    julia luthor
    happy
    jimmy69 yada her ne haltsa bi önemi yok
    arkadaş erkekmisin dişimisin önce buna karar verelim
    senin jimmyy olduğun gün gibi aşikar
    ister oyum de ister o değilim de
    önce cinsiyet
    hanımefendi gibi mi konuşalım beyefendşi gibi mi
    sonra BORA YAŞAR ın durumlarına düşmeyelim
    bayana sövdü diye kıyamet kopmasın
    yalnız bauyansanda jimmy iken yaptığın bel altı espirilere yazdığın fıkralara benim diyen erkek parmak basamazdı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 674/1002 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •