Sayfa 794/1002 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844894 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

2021 yilinca gop ulkelerine yatirim yapan fonlarin ciddi bir getiri saglayabilevegini dusunuyorum.Ancak bu ulkeler icinde Turkiye'nin olmayacagini artik rahatlikla soyleyebiliriz.Bu agirlikta bir fona yatirim yaparken fonun hindistan agirligi bence cok degerli kredi notuda gayet pozitif.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

Gelişen ülkeler fonu olarak afs var ama aktif yönetilmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Dolara endeksli karpuz bile alsanız TL bazinda zarar etmezsiniz.
    Usd/TL 8.30

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : onurbey; 29-10-2020 saat: 12:17.

YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Dolara endeksli karpuz bile alsanız TL bazinda zarar etmezsiniz.
    Usd/TL 8.30

Evet doğru gibi görünüyor 1,5 ay önce aldığım afs %12 kar yazmış. Herhalde döviz içeriğinde olmayan fonlarla enflasyon ve dövizi yenebilmek için çok iyi timing ile gir çık yapmalıyız

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Evet doğru gibi görünüyor 1,5 ay önce aldığım afs %12 kar yazmış. Herhalde döviz içeriğinde olmayan fonlarla enflasyon ve dövizi yenebilmek için çok iyi timing ile gir çık yapmalıyız

Kesinlikle haklisiniz.
    Ben portfoyde toplamda %30 eurobond, eurobond fonu ve yabanci byf ile devam ediyordum.
    Son olaylardan sonra %50ye kadar cikarmayi dusunuyorum.
    Saygilar.

6. Kurun artışı, kısa vadede teoride enflasyona yansıyacaktır, enflasyon orta vadede şirketlerin nominal olarak satış gelirlerini artıracak, o da uzun vadede şirketleri tl bazında değerlendirip lot başı fiyatlarını değiştireceği için, endeksin de içine girecektir, girmek zorundadır.
    Kısa vadede çok olumsuz yıkıcı etkileri olsa da.
    Dolar ne olursa olsun bist 100 yeni fiyatlarıyla 50 dolar ile 500 dolar arasında salındı 40 yıldır, dolar bazında yine bu değerler arasında kalacaktır.
    Asla iyi oldu anlamında demiyorum ama aslında resmi enflasyon hakkında şüpheler olsa da piyasanın gerçek enflasyonu kurda kendini gösterir , er geç. Lot fiyatları da o enflasyonist etkiye eninde sonunda maruz kalırlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Kesinlikle haklisiniz.
    Ben portfoyde toplamda %30 eurobond, eurobond fonu ve yabanci byf ile devam ediyordum.
    Son olaylardan sonra %50ye kadar cikarmayi dusunuyorum.
    Saygilar.

Geç bile kaldık maalesef. Kendi adıma en büyük yanılgım 22 Ekimde faiz artışı olup dövizin gevşeyeceği ve borsanın artacağı stratejisini benimsemek oldu. Yine kendi paramıza güvenerek cezalandırılmış olduk. Şimdi beklentim yurt dışı borsaların düşmesi ve teminat bulabilmek için altına satış gelmesi. Böyle bir durumda yine portföy düzenlemesi yaparım.

8. Döviz bazında ucuz olduğunu düşündüğünüz bir sınıf var mı? Nedenlerinizle birlikte dinlemek isterim.

Emtialar özellikle Petrol kontratları yine düşüş trendinde. "Lockdown" endişesi başı çekiyor sanırım.

TCMB'ye teşekkür ediyorum beni ve tum piyasayı kandırarak AES'ten fena olmayan bir seviyeden çıkmamı sağladı.

Sayfa 794/1002 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •