Special Days Image
Sayfa 727/1002 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bu arada konu dışı olacak ama borsamıza gelen yeni yatırımcıların paralelinde fonlara da yeni yatırımcılar geliyor benim gibi, dolayısıyla bu forumumuza da yansıyor. Bu konuda tamamen pozitif olduğumu da belirtmek istiyorum, ne kadar yeni yatırım ve yatırımcı gelirse bu sadece pastayı büyütür, bizim payımızı azaltmaz diye düşünüyorum. Her halükarda genç arkadaşlarımızın ellerindeki küçük birikimleri bile olsa İddia bayilerinde, sanal kumarhanelerde harcamalarındansa burada değerlendirmelerini yeğlerim.

Açıkçası forumu yıllardır takip eden biri olarak son dönemlerde daha seviyeli paylaşımların arttığını görüyorum. Küçük detaylar belki ama imla kurallarına dikkat eden, karşındakini kırmadan yumuşak bir üslüpla yazan, kendini övüp, herşeyi ben bilirimcilerden ziyade, bu işlerden ufakta olsa nemalanıyorum, başkaları da bir şeyler kazansın deyip, paylaşımlarını yapanların arttığını görünüyor ve seviniyorum. Aynı zamanda burada yazanların kat kat fazlasının konuları takip ettiğini, ama yazmaktan imtina ettiklerini düşünüyorum.

Bu vesileyle, yazmaya çekinen, ben bir şey bilmiyorum zaten neyi paylaşayım diye düşünen arkadaşlarımız varsa onları biraz da olsa cesaretlendirmek istiyorum. Sorularınız bile bu konuya yön verebilir ve paylaşımcıların daha önce dile getirmediği, ya da onlar açısından önemli olmadığını düşündükleri konuların gündeme gelmesine vesile olabilir diyorum.
    Kesinlikle çok düzeyli bir ortam. Özellikle borsa mecralarında dönen tartışma ve muhabbetleri (!) gördükten sonra buradaki kaliteli paylaşımcı arkadaşları bulmak benim için paha biçilmez oldu. Finansal bilincin artması konusundaki görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Aslına bakarsanız ortalama bir vatandaşın finansal bilgisi yüksek olsa her şey çok daha iyi olur diye düşünüyorum ancak işte eğitim her noktada temelden geliyor. Bir de bizim babalarımız para konuşmazdı. Bir nevi tabuydu. Kazanç sormak ayıp sayılırdı. Belki de bunun bir handikapı olarak toplum olarak bu konularda sığ kaldık. Neyse ki yeni nesil bunları aşmış durumda. Sizi tanıdığıma da ayrıca çok memnun oldum.

2. GEDİK in ALTIN fonu çok ilginc. ZGOLD, GLDTR ve VIOP ta Altın kontratı içeriyor. Normal altın fonlarından %30-40 oranında farklı. Ama şimdiye kadar pek ayrışamadı.

GGK yı inceleyip analiz eden varsa yorumu nedir uzman arkadaşlar? Bu fakire biraz bilgi verin lütfen.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GGK

3.  Alıntı Originally Posted by Haggar Yazıyı Oku
    Kesinlikle çok düzeyli bir ortam. Özellikle borsa mecralarında dönen tartışma ve muhabbetleri (!) gördükten sonra buradaki kaliteli paylaşımcı arkadaşları bulmak benim için paha biçilmez oldu. Finansal bilincin artması konusundaki görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Aslına bakarsanız ortalama bir vatandaşın finansal bilgisi yüksek olsa her şey çok daha iyi olur diye düşünüyorum ancak işte eğitim her noktada temelden geliyor. Bir de bizim babalarımız para konuşmazdı. Bir nevi tabuydu. Kazanç sormak ayıp sayılırdı. Belki de bunun bir handikapı olarak toplum olarak bu konularda sığ kaldık. Neyse ki yeni nesil bunları aşmış durumda. Sizi tanıdığıma da ayrıca çok memnun oldum.
    Beni burada en çok mutlu eden şey tuhaf gelebilir belki ama, yazanların neredeyse tamamının azami ölçüde ana dilini düzgün kullanan insanlar olması ve yazılarda imlanın olabilecek en üst düzeyde doğru kullanılması açıkçası.
    Belki bazı insanlara takıntı gelebilir ama bu tür semboller bana insana dair çok ipucu vermiştir hep kim olduğuyla ilgili. İnsan, dilini iyi kullanmayı; zorlayarak ya da uğraşarak yapamaz, hayat tarzı, birikimi, ömrü boyunca okuduğu cümle sayısı bunu sağlar.
    'herkez beni beyeniyor deyilmi' falan yazan birinden ürkerim nedense genelde. Neyi, nasıl yazdığı umurumda değil ama, neyi nasıl yazdığı ona dair sırlar verir bana. Pek civarında olmam, bulaşmam. Çünkü o adama dair çok şey anlatır aslında. Hayat sembollerle yürüyor çoğu zaman. Kırmızı ışıkta yanında durduğum bordo şahin ile beyaz bir renault 9 bana aynı intibağı, aynı ipucunu vermez.
    Bazen genellemeler, önyargılar hayat kurtarır, herkes tersini düşünüp savunsa da.
    Bu forumda gerçekten çok nitelikli insanlar var, hatta tamamı öyle. En azından bu başlıkta ben aksine hiç denk gelmedim.
    Benim için insanların konuşma dili de , yazı dili de çok önemli ölçüt. Burası bu anlamda huzur veriyor bana.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. NNF %-0,16. Nazarlık olsun

5.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    NNF %-0,16. Nazarlık olsun
    Hocam teşekkürler, ben MKK'ya girdiğimde fonun fiyatını ondalıktan sonra iki basamak yürütmüş oluyor, oradan mı bakıyorsunuz ? Portalın içinde daha detaylı bir yerden mi bakılıyor ? Yoksa toplam meblağ üzerinden mi hesaplıyorsunuz ?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bu arada konu dışı olacak ama borsamıza gelen yeni yatırımcıların paralelinde fonlara da yeni yatırımcılar geliyor benim gibi, dolayısıyla bu forumumuza da yansıyor. Bu konuda tamamen pozitif olduğumu da belirtmek istiyorum, ne kadar yeni yatırım ve yatırımcı gelirse bu sadece pastayı büyütür, bizim payımızı azaltmaz diye düşünüyorum. Her halükarda genç arkadaşlarımızın ellerindeki küçük birikimleri bile olsa İddia bayilerinde, sanal kumarhanelerde harcamalarındansa burada değerlendirmelerini yeğlerim.

Açıkçası forumu yıllardır takip eden biri olarak son dönemlerde daha seviyeli paylaşımların arttığını görüyorum. Küçük detaylar belki ama imla kurallarına dikkat eden, karşındakini kırmadan yumuşak bir üslüpla yazan, kendini övüp, herşeyi ben bilirimcilerden ziyade, bu işlerden ufakta olsa nemalanıyorum, başkaları da bir şeyler kazansın deyip, paylaşımlarını yapanların arttığını görünüyor ve seviniyorum. Aynı zamanda burada yazanların kat kat fazlasının konuları takip ettiğini, ama yazmaktan imtina ettiklerini düşünüyorum.

Bu vesileyle, yazmaya çekinen, ben bir şey bilmiyorum zaten neyi paylaşayım diye düşünen arkadaşlarımız varsa onları biraz da olsa cesaretlendirmek istiyorum. Sorularınız bile bu konuya yön verebilir ve paylaşımcıların daha önce dile getirmediği, ya da onlar açısından önemli olmadığını düşündükleri konuların gündeme gelmesine vesile olabilir diyorum.
    Tam ters
    Yatirimci cokalirsa kar azalacaktir
    Tecrube
    Canlar gider heyyyy

7. Arkadaşlar merhaba,

Portföyünde OPH ve GL1 taşıyan var mı? Aylık getirilerine bakarak radara aldım.

OPH portföy dağılımını açıklamamış.
    Endeksle korelasyonları, relatif getirileri nasıldır ? Şu an popüler olan (NNF, TKF, GMR, MAC vb. ) hangi hisse fonlarına daha çok benziyorlar.
    Selamlar, iyi kazançlı günler dilerim.

8.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Tam ters
    Yatirimci cokalirsa kar azalacaktir
    Tecrube
    Ehehe bu ky sanrisidir,

O mantikla altin yukselemezdi.

Sayfa 727/1002 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız