Sayfa 558/1002 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Şu anda günlükte yanda boşta tut saçmalığı yapmayanlar arasında en uygunu hangisi görünüyor ?
    Tam bakamadım ama burgan dijital şube olabilir

Fiba kiraz
    vov
    oksijen falanda var ama boşta para bıraktırıyorlar

Bugün araştırmamız gerekecek avantajlısını

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tam bakamadım ama burgan dijital şube olabilir

Fiba kiraz
    vov
    oksijen falanda var ama boşta para bıraktırıyorlar

Bugün araştırmamız gerekecek avantajlısını
    Bu stopajla 14 civarını bulsak günlükte fena değil aslında. Sonuçta ölüm yerine sıtmaya razı olmak ama ben ppf fil'i oraya geçerim en azından.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu stopajla 14 civarını bulsak günlükte fena değil aslında. Sonuçta ölüm yerine sıtmaya razı olmak ama ben ppf fil'i oraya geçerim en azından.
    Oran olarak %14 zor gibi

Bu arada sn yujinin tablolarındaki mk karşılık oranlarınıda yenilemek lazım
    Mk karşılıkları da değişti fonların
    Tabi tüm bunlar 3 aylığına olacak şimdilik

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Oran olarak %14 zor gibi

Bu arada sn yujinin tablolarındaki mk karşılık oranlarınıda yenilemek lazım
    Mk karşılıkları da değişti fonların
    Tabi tüm bunlar 3 aylığına olacak şimdilik
    Bugünki tablolar %5 stopajli olacak

5. Ben herhangi bir vergi indiriminin hayal olduğunu düşünüyordum. Epey bir sürpriz oldu. Çünkü iyimser YEP bile bütçe açığını 4,9 olarak öngördü ki 7 tahmini bile var. .

Stopaj karari ppf'leri öldürdüğü gibi. BSMV karari da bir takım borçlanma araçları fonu ve byf'lerinde hacmini düşürecektir.

Negatif faiz ortamı ve enflasyon geçişkenligi sürdüğü surece stopaj muafiyeti TL cazibesi için yetersiz.

Yaz ortasındaki hükümetin vurdum duymaz tavri ile suanki tavrı arasında 180 derece oynama var. Bu bile durumun vehameti ile ilgili şüphelendiriyor.

6. Haberden sonra 6-7 kuruş gevşedi dolar ama yine etkisi çok sınırlı olacak anlaşılan. Hala reel faiz negatif. Yani ''paran çok erimeyecek, biraz daha az eriyecek'' tedbirleri. Neden bu işler gıdım gıdım , kademe kademe yapılır anlamak mümkün değil. Yavaş yavaş herkesin dediği noktaya gidiyorlar. TL sahibi , reel getiri elde etmedikçe dolarizasyon durmayacak maalesef. Faiz artışı büyümeyi etkiler, onu etkiler, bunu etkiler ama ok yaydan çıktı bir kere. Şok olması için piyasanın beklentisinin de çok üstünde faiz artırımı olmasından başka alternatif yok. Ekimin sonunu da piyasalar beklemez üzgünüm. İnsanların yıllarca biriktirdikleri tasarrufları oluk oluk eriyor. Para kolay kazanılmıyor. Müteahhit finanse etmekten sıkıldılar. Herkes kendini korumak zorunda. Dolara geçen adam da reel para kazanmadığını, kazandığının enflasyona gittiğini biliyor ve ama parasını enflasyona karşı korumak zorunda.
    CDS'i 550 olan ülkede kimse eksi faize boyun eğmez.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Bugun MAC fonunun gunu olacak herhalde.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

8. Bankadaki fiyat doğruysa IPB sanırım yüzde 7 düşmüş bugün sadece camlara oynuyor heralde bunlar

Sayfa 558/1002 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •