Sayfa 65/1002 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 513 - 520 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Tdg neden satilmali?
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TDG bugün 7.15'ten fiyatlandı.
    Köpük gidip tekrar 7 altına inerse yeniden almak için olabilir.
    Ama düşermi orası meçhul.
    TDG trade yapılacak bir fon değil....fonlarda trade etmek zaten mantıklı durmuyor...fonlar alınıp üzerine yatılacak yada sepet yapılacak enstruman araçları...kısa vade bakmak ,kısa vade trade etmek istiyorsak asılları var...ben dahil hepimizin yaptığı HATA günlük olarak fonlarımızın getirilerine bakıyoruz....heyecan yapıyoruz...alıyoruz ...satıyoruz....

TDG üzerine yatılacak bir fon....dolar almış gibi düşüneceksiniz....sepetin bir kısmında bulunacak...yeri gelince hedge amaçlı bile düşünmemiz lazım....bu yazdıklarım TÜM FONLAR için geçerli...

herkes bunu biliyor zaten ama uygulamada borsadaki deneyimlerimizden olsa gerek kısa vadeli bakıyoruz gibi ....ya da ben öyleyim şu ana kadarki fon deneyimimden....

önce değişken fon aldım,sonra eurobond ve en sonra yabancı borçlanma araçları fonu....kısa sürede 2-3 ay içerisinde yaptım bütün bunları...dolayısıyla yaptığım şey YANLIŞ...bence...

bütün bunlardan dolayı ''doviz de artışın devam edeceğini düşündüğüm'' için ben TDG satmıyacağım...belki zaman içerisinde yanına hisse yoğun fon ekleyebilirim...ya da bankacılık endek fonları...vs vs vs...
    saygılarımla..

2. Cevap için teşekkür ederim. Ben doların çıkacağını tahmin ettim ancak fon valorlerinden dolayı ancak dün sabah alabildim. Aldiğimda dolar 7.04 civarıydı.

3. Sn zenci 42 size katılıyorum.
    Aynı yanlışları bende yaptım. Ancak buna öğrenme süreci diyelim. Şu an sizin gibi düşünüyorum

4. Kamu bankaları faiz artırım sinyalini almışlar galiba

Bu kapsamda 0.79 olan faiz oranı 120 ay vade için 0,87'ye yükseltildi. İkinci el konutlarda kampanya ilk etapta yüzde 0.74 faiz, 180 ay vade ve 1 yıl geri ödemesiz olarak başlatılmıştı.

SIFIR KONUTLARDA 12 ÖDEMESİZ DÖNEM KALDIRILDI

Ayrıca kamu bankaları, yeni bir kararla konut kredilerinde 12 ay geri ödemesiz uygulamayı sıfır konutlar için de kaldırdı. Böylece sıfır konut alanlar kredi ödemelerine hemen başlayacak.

TÜKETİCİ VE TAŞIT KREDİSİ FAİZLERİ DE YÜKSELTİLDİ

Tüketici kredisinde ise faiz oranı 1.12'ye çıkarken taşıt kredisinde de 0,82 olan faizler yüzde 1.17'ye yükseltildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ederim. Ben doların çıkacağını tahmin ettim ancak fon valorlerinden dolayı ancak dün sabah alabildim. Aldiğimda dolar 7.04 civarıydı.
    Aldığınız günkü tcmb dolar kurundan alırsınız. 15:30 dan açıklanır. 7,1722 den aldınız.

6.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Kamu bankaları faiz artırım sinyalini almışlar galiba

Bu kapsamda 0.79 olan faiz oranı 120 ay vade için 0,87'ye yükseltildi. İkinci el konutlarda kampanya ilk etapta yüzde 0.74 faiz, 180 ay vade ve 1 yıl geri ödemesiz olarak başlatılmıştı.

SIFIR KONUTLARDA 12 ÖDEMESİZ DÖNEM KALDIRILDI

Ayrıca kamu bankaları, yeni bir kararla konut kredilerinde 12 ay geri ödemesiz uygulamayı sıfır konutlar için de kaldırdı. Böylece sıfır konut alanlar kredi ödemelerine hemen başlayacak.

TÜKETİCİ VE TAŞIT KREDİSİ FAİZLERİ DE YÜKSELTİLDİ

Tüketici kredisinde ise faiz oranı 1.12'ye çıkarken taşıt kredisinde de 0,82 olan faizler yüzde 1.17'ye yükseltildi.
    Dün 0,64 den aldım. Ödemesiz dönem 3 aya inmiş.

7. TKF -%3.2
    Gayet başarili.

8. OPH -%7.3, bu kadar beklemezdim.

Sayfa 65/1002 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •