Sayfa 126/1002 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın fonları bugün beklenenden daha az zarar getirebilirler.
    Çünkü 16.00 ağırlıklı ortalama ons nispetinde düşmedi.
    Kalan düşüş yarına aktarılabilir.
    Altının dolar bazlı ons grafiğine şöyle bir baktım. 1800 - 1810 seviyesine göre doğru dürüst bir desteği yok. oraya gelmeden döner mi? Bilemem. bu düşüşün bir düzltme olduğunu umut etmek istiyorum. Şu anda -5,56 seviyelerinde. Finans bu piyasa 24 saat mı açık. Biz hangi saatleri baz alıyoruz?

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    yıl 1995 bir arkadaşın bilgi vermesi ile iş bankası ppf si ile tanıştım. Ve de yıllarca aldım. Başka bir fon da hiç düşünmedim. Çünkü o zamanlar borsa ile ilgileniyor hisse alıp satıyordum. Asıl anlatmak istediğim ki. bir ara bayağı bir incelemiştim de. Asla ve asla mevduat getirisi kadar bir getir,si olmadı. (iş bankası için konuşuyorum. bugün de hala aynı). Peki neden alıyordum? maaşımdan arta kalan parayı değerlendirmek için. Birikince bozup parayı başka bir yatırım aracıa yatırıyordum. Peki bugün ppf ler hakkında fikrim değişti mi? Hayır yine aynı düşünüyorum.
    PPF'lere müdahale gelmişti geçen yıl.
    O ana kadar mevduattan iyi getiriyordu PPFler.
    Ama % bilmem kaç mevduatta tutma zorunluluğu getirdiler PPF'lere ondan sonra geride kalmaya başladılar.
    Hiç unutmam FIL'in günlük getiri 0,064 civarı oluyordu o düzenlemeye kadar.
    Son düzenleme : myfinans; 11-08-2020 saat: 22:28.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Altının dolar bazlı ons grafiğine şöyle bir baktım. 1800 - 1810 seviyesine göre doğru dürüst bir desteği yok. oraya gelmeden döner mi? Bilemem. bu düşüşün bir düzltme olduğunu umut etmek istiyorum. Şu anda -5,56 seviyelerinde. Finans bu piyasa 24 saat mı açık. Biz hangi saatleri baz alıyoruz?
    Fonlar için 16.00 ağırlıklı ortalama baz alınıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yok aleyhine değil
    Altını severim
    Ama gerçekler de ortada.Senelerce yerinde saymış, dile kolay 22 yıl sıfır getiri, sonra 4 yıl hep düşüş.
    Ama bizde gram hep artmış, çünkü dolar artmış.
    Bu durumda güvenli liman dolarmı oluyor.
    Bende de altın fonu var. Bugüne kadar gerçekten iyi getirdi. Bugün eksi yazdı. Yarın da eksi yazacak. Altına hiç bir zaman yatırım aracı olarak bakmadım. Eğer şu virüs olayı olmasaydı böyle yükselişler hayal ötesi bir şey. İnsanlar doğal olarak düşüşde sıkılıyor tabi.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    PPF'lere müdahale gelmişti geçen yıl.
    O ana kadar mevduattan iyi getiriyordu PPFler.
    Ama % bilmem kaç mevduatta tutma zorunluluğu getirdler PPF'lere ondan sonra geride kalmaya başladılar.
    Hiç unutmam FIL'in günlük getiri 0,064 civarı oluyordu o düzenlemeye kadar.
    Bugün fiba portföyle görüştüm. bu bahsettiğiniz nedenden dolayı artık ppf olarak piyasa mevduatı artsa da onu çok yakalayabileceklerini düşünmediklerini söylediler açıkça. Biraz da o nedenle ben defansif değişkenlerle değiştiriyorum. Sadece içinde fazla vergi birikmiş , bir günde ödeyip moralim bozulmasın diye kademeli geçiyorum

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fonlar için 16.00 ağırlıklı ortalama baz alınıyor.
    üstadım bankalar ucuz demiştim topluyorum demiştim

My finans için yazmıştım yanlış oldu

7. PPF'deki %50 mevduat zorunluluğu bir süre sonra kaldırılmıştı. FIL şu an %9,95 mevduat, %56,45 ters repo barındırıyor.
    https://www.bloomberght.com/para-piy...-donus-2246621

8. Gerek borsa gerekse altın gibi yatırım araçlarında yüksek oranlı düşüşler ve yükselişler büyük oyuncuların stratejisi olabilir mi? diye aklıma soru takılıyor. Zamana yayılacak yükseliş ve düşüşleri sanki toptan yapıyorlarmış gibi. Piyasayı hızlandırıyorlar bir nevi. Böylece yıl sonu karlarını daha çok arttırma olanağı elde etmiş oluyorlar gibi geliyor bana. Örneğin son günlerdeki bist düşüşleri ve yükselişleri gibi.

Sayfa 126/1002 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •