Sayfa 40/1002 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - IV

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan : Türkiye’nin 18 yılda nereden nereye geldiğini daha iyi anlamalıyız

Erdoğan : İş yapma kolaylığı endeksinde geçtiğimiz yıl 10 basamak yükselerek 33. Sıraya yerleştik

Erdoğan : 2002 yılında buzdolabı satışı 1.088.000 adetten 2.500.000 adete çıktı , çamaşır makinası satışı 825 bin adetten 2 milyonun üzerine çıktı , bulaşık makinası satışı 288 bin adetten , 1.322.000 adete yükseldi . Bunları niye söylüyorum ? Bunları ülkemizdeki refah seviyesini göstermesi için söylüyorum , benim vatandaşımın alım gücünü göstermesi için söylüyorum
    alım gücüyle alakası yok, beyaz eşya eskisi gibi kaliteli değil. Eskiden bir beya eşyayı 20-25 sene kullanırdın, şimdikiler 10 seneyi tamamlamıyor. Şu an çogu beyaz eşya elektronik, Arızası eşyadan pahalı...
    Ürettiğimiz malın dandikliğini bile ekonomik veriyle avantaja çeviriyorlar, vallahi pes

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    alım gücüyle alakası yok, beyaz eşya eskisi gibi kaliteli değil. Eskiden bir beya eşyayı 20-25 sene kullanırdın, şimdikiler 10 seneyi tamamlamıyor. Şu an çogu beyaz eşya elektronik, Arızası eşyadan pahalı...
    Ürettiğimiz malın dandikliğini bile ekonomik veriyle avantaja çeviriyorlar, vallahi pes
    O şu manaya getiriyor,guya uyutmaya çalışıyor milleti,buz dolabınız varsa zenginsiniz diyor,bundan güzel şey varmı diyor,ama dolabın içi neylen dolar onu söylemiyor..Şimdiki ürünlerin çoğu Digital,genellikle o yüzden arıza veriyor,eskiler manueldi,bende 45 senelik bir AEG var,motoru Alman malı hiç arıza yapmadı,sadece kapak fitillerini değiştirdim bahçe evimde şu an,gerçekten eski ürünler çok sağlamdı,tabiki manuel olduğundan,zaten makine ve elektronik ustası olduğumdan çoğunu tamir ederim,digital olanların sadece modüllerini değiştirmek lazım,diğer arızalı bilindik şeyler tamiri kolay.

bugünkü toplantı covid tedbirlerine ilişkindi diye biliyorum. Hangi tedbirler açıklandı bilen var mı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bugünkü toplantı covid tedbirlerine ilişkindi diye biliyorum. Hangi tedbirler açıklandı bilen var mı
    Hepsi fasa fiso,sadece kendi çevresini kandırmaya çalışıyorlar,gerçi onlarda çıkarcı olduklarından gerçeği biliyorlarda işlerine geldikleri için sus,puslar,ayak kaydığı an susu,pusu biter bizden önce üstlerine çullanırlar,zaten atasözü ne der,her koyun kendi bacağından asılır.

Milli Savunma Bakanlığı : Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarında sismik araştırma faaliyetine başlayan MTA ORUÇ REİS araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlanmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri, deniz yetki alanlarımızda uluslararası hukuktan kaynaklanan hak, alaka ve menfaatlerimizi koruma azim ve kararlılığı çerçevesinde gerekli tüm tedbirleri almıştır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. bugünkü açıklamalar yine aynı şeyler...
    geldiğimizde emekli maaşı 45 tl idi şimdi 1500 tl, asgari ücret 80 tl idi şimdi 2300 tl...ülkede enflasyon yok, dolar kuru aynı, altın hiç değişmiyor !!! şu rakamları birde dolarla altınla kıyaslasak...
    bir kaç ta endeks anlattı, insanı farkındalık endeksi felan....
    Gelir adaletsizliğinin ortaya kondugu GINI endeksinden bahsetseydik, yolsuzluk endeksinden bahsetseydik, inan hakları,demokrasi endeksinden bahsetseydik, ilk 100 de kaç üniversite var ondan bahsetseydik...
    Etrafı yine rakamlarla kandırıyor Cumhurbaşkanını ne zaman farkına varacak bilinmez de inşallah erken farkeder
    Lafla peynir gemisi yürümüyor, açıklamalar tatmin edici gelmedi, bu ecnebi yine dolara saldırabilir, kılıçı tez kuşansın kara murat

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Kamu bankalarının haziran ayında konut kredi faizini düşürmesinden sonra ikinci hamle Emlak Konut GYO’dan gelmişti.
    Konut alan vatandaşa ‘2 yıl ödemesiz’ dönem fırsatı sunan Emlak Konut, kredi faizini de 0.69’a çekmişti. Kamu bankalarının geçtiğimiz hafta konut kredisi faizlerini sıfır ve ikinci elde yüzde 87’ye çıkarmasının ardından, Emlak Konut da faiz oranlarını güncelledi. Şirket, 1 milyon liraya kadar olan konutlar için faiz oranını yüzde 69’dan 89’a, 1 milyon ve üzeri konutlar için ise yüzde 74’ten 94’e çıkardı./ Hürriyet

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 40/1002 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •